500 Shares 8675 views

Deformacja Haglund: Przyczyny i diagnostyka

Wzrost na kości piętowej, który znajduje się powyżej ścięgna Achillesa jest nazwany naukowiec, który odkrył i pierwszy opisał chorobę. Nazywa się tak: Haglund deformacja. Jest to bardzo powszechna patologia. Jest to jedna z przyczyn bólu w tylnej części kości piętowej. Rozpoznać choroby jest trudne. Objawy i obraz kliniczny jest bardzo podobny do reumatoidalnego zapalenia stawów i zapalenia kaletki ścięgna Achillesa. Dlatego czasami trudno jest zdiagnozować prawidłowo i przepisać odpowiednie leczenie.

Opis choroby

Aby zrozumieć, jaki rodzaj patologii zwanej „Haglund deformacja”, trzeba zrozumieć cel kości piętowej u ludzi.

Jest to największa kość w stopie. Do niego dołączony jest jednym z najsilniejszych ścięgna Achillesa -. Jego zadaniem jest zgięcia podeszwy stopy. To jest człowiek skacze, biega, chodzi na palcach dzięki niemu. Bezpłatnie ślizganie śródstopia ścięgna przewidzianego zadnepyatochnaya śluzowej worka. To jest tak ułożone ludzką stopą.

Podczas energicznego działania na tej ścięgna powstaje zapalenie śluzu worek. W wyniku tego, reakcja na ciało ochrony zaczyna tworzyć zaburzenia chrząstki. Proces ten trwa od lat. Chrząstka jest często zaśmiecone kolczaste ciernie. W rezultacie, wpływ na ścięgna Achillesa i stale rosnąca presja na podwyżki zapalnych worek. Wraz z tym wzrosła obrzęk i ból. To wystarczy, aby pokazać, jak rozwijać Haglund zdjęcie deformacji w artykule.

Ponieważ proces patologiczny trwa kilka miesięcy, a we wczesnych stadiach, nie ma bólu, zauważyć nieznaczne wybrzuszenie twarde. Z reguły, podczas gdy nie ma dyskomfortu, nikt nie dba o swoich guzów. Niestety, po uruchomieniu tej choroby jest bardzo trudno się go pozbyć. Dlatego ważne jest, aby czas, aby zobaczyć się ze specjalistą do rozpoznania.

Przyczyny choroby

Do tej pory żaden naukowiec może powiedzieć z pełnym zaufaniem, to dlaczego nie Haglund deformacji. Większość ekspertów uważa, że choroba ma predyspozycje genetyczne. I prawie wszyscy są przekonani, że przyczyną wpływem pewnych czynników.

Źródła, prowadzące do rozwoju choroby:

 • bardzo nadmuchany łuk stopy;
 • końsko-;
 • Przewaga buty szafa z wysokimi oparciami;
 • stopy płasko;
 • sobie obcisłe buty.

objawy

Objawy choroby zależy głównie od stopnia dolegliwości i stanów zapalnych. Lekarze zalecają, aby dokładnie przeczytać jakie objawy sygnalizują sobie Haglund deformacji.

Objawy charakterystyczne dla patologii:

 1. Najwcześniejszym objawem choroby jest wzrost pięty wizualnej.
 2. Z powodu ciągłych procesach zapalnych zachodzących wokół przygotowań, jest dyskomfort, zaczerwienienie występuje.
 3. Czasami widoczne przebarwienia skóry.
 4. Tarcie zanieczyszczenia te mogą powodować obrzęk. na tylnej powierzchni pięty często pojawia się woda bańki.
 5. narośl nie zawsze hryascheobrazny. Może to być zarówno twarde i miękkie w dotyku.

Tarcie i ciśnienie na stawową powoduje okresowe zapalenie w tej dziedzinie. Jednak proces ten nie zawsze prowadzi do powstawania przygotowań. Czasami staje się to przyczyną retrokalkanealnogo kaletki.

diagnostyka patologii

Ważne jest, aby w odpowiednim czasie okaże się, że w obszarze pięty rozwija Haglund deformacji. Dlatego też, po wykryciu powyższych objawów nie należy tracić czasu, należy skontaktować się z lekarzem.

Poniższe badania podejmowane w diagnostyce:

 1. X-ray. Został powołany w pierwszej kolejności. To pozwala na identyfikację narastaniu. Ponadto, daje wyobrażenie o strukturze formacji. Kiedy rentgenowskie może pomóc ustalić, czy narastanie tkanki kostnej jest inna.
 2. MR. Jeśli rentgenowskie wskazują, że kość jest w składniku resztkowej jest konieczne w celu określenia stanu śluzowych torby, ścięgna Achillesa i tkanki miękkie stopy. Diagnoza jest możliwe za pomocą rezonansu magnetycznego.

Przedwczesna wykrycie choroby może prowadzić do poważnych konsekwencji. Ścięgna Achillesa w każdej chwili może wybuchnąć. Taka sytuacja często występuje nawet w przypadku braku silnego obciążenia fizycznego. Powikłanie to jest podyktowane przez stałą ekspozycją na przygotowaniach do ścięgna.

lekarstwo

Jeśli rozpoznano, „Haglund deformacji”, jak leczyć tę patologię?

W ich wpływ na specyficzność metod kontroli choroby dzieli się na dwa rodzaje:

 • leczenie zachowawcze;
 • chirurgia.

Leczenie jest wybrany na podstawie stopnia choroby zaniedbania. Najczęściej oferowane początkowo konserwatywną metodę leczenia. I tylko w przypadku, gdy nie działa, ośrodek interwencji chirurgicznej.

Metody leczenia

W większości przypadków pacjenci iść do lekarza z ostrego stanu zapalnego w obszarze pięty. Jest to jeden z głównych objawów, które występują Haglund deformacji. Leczenie w tym przypadku zaczyna się od eliminacji procesu zapalnego.

W celu zwalczania choroby, eksperci zalecają następujące środki:

 1. Użyj wygodne buty. Gdy zapalenie osiągnie szczyt aktywności, to jest niemożliwe, aby nosić buty lub buty z zamkniętymi plecami. Jest najlepiej nadaje się do tego klapki lub sandały.
 2. Stosowanie okładów lodu. Pęcznienia nie stosuje się, zaleca się, aby dołączyć do stożka butelkę zimnej wody.
 3. Powołanie lokalnymi środkami przeciwzapalnymi. W celu łagodzenia bólu zaleca się używać środków przeciwbólowych. Lepiej jest użyć „Traumeel” maść „Voltaren”, „Dolobene”.
 4. Stosowanie NLPZ. Do szybkiego efektu lekarz zaleci niektórych pigułek. wtrysk może być zalecany do poważnego dyskomfortu. Z reguły wykazuje następujące leki „Nise”, „Nurofen”, „Ketonal”.
 5. Powołanie interwencji fizjoterapii. Lekarz może zalecić wykonanie poniższych procedur: terapia falą uderzeniową, laseroterapia, magnetoterapia.
 6. Zastosowanie orteza stawu skokowego. To pozwala zmniejszyć obciążenie ścięgna.

Ścisłe stosowanie tych zaleceń w większości przypadków daje pozytywne rezultaty. Choroba ustępuje.

Metody leczenia chirurgicznego

Niestety, nie we wszystkich przypadkach leczenie zachowawcze jest skuteczne w zwalczaniu choroby, jak Haglund deformacji. Operacja jest jedynym sposobem na poprawę kondycji.

W zależności od zakresu i form deformacji lekarz wybiera najbardziej skuteczny rodzaj zabiegu.

Istotą działania jest usunięcie ostrogi kostne. To łagodzi nacisk na ścięgno Achillesa i śluzowej worka. Jeśli nagromadzenie towarzyszy silny ból, obrzęk i stan zapalny, konieczne jest, aby wycięcia bardziej rozległe obszary. Wraz z narośli usunięto śluzowej worka. Jeśli to nie nastąpi, wówczas ból pozostanie.

Istnieją trzy główne rodzaje operacji:

 • Sposób otwartej;
 • Sposób endoskopowych;
 • korygowanie sposób osteotomię kości piętowej.

Okres pooperacyjny

W większości przypadków pacjenci po zabiegu są w stanie poruszać się samodzielnie. Ale w tym samym czasie muszą nieco zmniejszyć obciążenie.

Bezpośrednio po zabiegu, przepisać:

 1. Leków. Zalecane antybiotyki, leki przeciwbólowe i leki przeciwzapalne.
 2. Opatrunki. Ich wykonywane aż do całkowitego wyleczenia rany.
 3. Fizjoterapia. Aby zmniejszyć obrzęk i ból wyznaczony kurs terapii laserowej lub magnetyczne.

rehabilitacja pacjenta w pierwszej metody zabiegu wykonano 5 tygodni, inne operacje – w ciągu trzech miesięcy.

Deformacja Haglund: Leczenie środków ludowej

Jeśli zauważysz guzek w jej wczesnych stadiach, może przyjść z pomocą medycyny alternatywnej. Istnieje wiele doskonałych sposobów, aby pozbyć się Haglund deformacji.

Tradycyjne metody leczenia mogą być oparte na improwizowanych środków:

 1. Jod jest w stanie zmniejszyć stan zapalny i ból. Można wrzucać je do rozmaz. Doskonałe rezultaty zapewni dodawanie jodu do kompresji.
 2. Wspaniały efekt będzie następujący sposób. Początkowo stożek gips miele się mydło. Następnie mycie skóry, powodując jej jodu siatki.
 3. Zamiast mydła mogą trzeć ryczałtową oleju kamfory. Następnie, podobnie jak w poprzednim przypadku, stosuje się siatki jodu.

Uzdrowiciele polecić kilka skutecznych interwencji, a następnie rekolekcje Haglund deformacji.

Środki ludowe, które mogą bardzo dobrze radzić sobie z patologią:

 1. Pomoc może pochodzić z regularnych ziemniaków tabeli. Jest to konieczne, aby oczyścić i gotować skórkę. Uzyskany rosół zaleca szybować stóp. Zalać wodą jak chłodzenie. Jest to najbardziej ekonomiczna i skuteczną metodę leczenia, która może być przeprowadzona przez czas nieokreślony.
 2. Przydatne właściwości propolisu jest nie do przecenienia. Ma przeciwbólowe i antybakteryjne właściwości. Będziesz potrzebował małą kulkę z propolisu. Ugniatać dobrze w dłoni. Następnie natrzeć gula. W celu przeprowadzenia takiej procedury jest konieczne codziennie. Zamiast czystego propolisu może wykorzystać swoją alkoholową nalewkę.
 3. Zalecane okłady, które zawierają 1 część cytryny, 1 część jodu i „ASA” (2 tabletki). Kompres nakłada na dobę przez 3 dni. To jest po krótkiej przerwie (kilka dni) i kontynuować leczenie ponownie.

W połączeniu z wyżej środki muszą nadmiernego picia. Odpowiednie wtyczek na pąki brzozy, żurawiny i mącznicy lekarskiej.

profilaktyka

Aby uniknąć nieprzyjemnej choroby, konieczne jest, aby przestrzegać kilku ważnych zaleceń i środków ostrożności:

 1. Odrzucić ciał stałych na grzbietach butów.
 2. Dla osób z płaskimi stopami zalecanych przez stałą noszenia specjalnej wkładki ze wzmocnieniem sklepienia. Najlepszy ze wszystkich, jeśli zostanie ona wykonana na podstawie anatomii stopy.
 3. Jeśli masz wysoki łuk, zabrania się nosić buty z podeszwami stałych.
 4. Miłośnicy aktywnego sportu jest konieczne, aby zrezygnować z chodzenia na piętach. Niedopuszczalne bieg na twardej powierzchni.

Sprawdź stan swoich stóp i dać pierwszeństwo wygodne buty. Po tym wszystkim, zdrowie jest o wiele bardziej wartościowe niż urody.