279 Shares 6381 views

Nowy Rok świec z własnymi rękami: klasa mistrzowska, fotografia

Chcesz zaskoczyć przyjaciół z oryginalnym prezentem własnej produkcji? I można też stworzyć niezwykłą atmosferę świątecznej nocy. Postępuj zgodnie z naszymi zaleceniami, a będziesz mieć cudowną świeczkę świąteczną z własnymi rękami. Wybierz metodę, którą chcesz, rozwiń swój projekt. Tworzyć ekskluzywne pamiątki.

Wystrój wnętrz i wspaniały prezent

Utwórz romantyczną atmosferę w pokoju i zorganizuj imprezę przyjazną świąteczną świeczkę świąteczną. Nie jest to trudne do zrobienia własnymi rękami. Teraz w sklepowych sklepach jest wiele takich pamiątek o różnych kształtach i rozmiarach. Małe świeczki są idealne do dekoracji stołu, duże są dobrze umieszczone na obwodzie pokoju na półkach, a nawet na podłodze. Jeśli lubisz ekskluzywne rzeczy lub po prostu chcesz znaleźć kreatywną lekcję dla siebie, naucz się robić świece w domu. Więc nie tylko będziesz mieć przyjemny czas, ale także tworzyć wyjątkowe prezenty znajomym i krewnym.

Zdobienie gotowej świecy

Jeśli nie chcesz topić wosku, ale marzysz, że masz wyjątkową świeczkę świąteczną, możesz własnoręcznie ozdobić swój własny gotowy produkt zakupiony w sklepie. Do dekoracji powierzchni świecy parafinowej wykorzystywane są takie materiały i technologie:

 • Koraliki.
 • Słaba krystaliczna sól.
 • Farby do rysowania.
 • Dekoracyjne kontury, żele, cekiny.
 • Decoupage (klejenie gotowych obrazów na świecach).
 • Tworzenie dekoracyjnych świeczników.

Istnieje wiele opcji, więc każdy znajdzie odpowiedni sposób dla siebie.

Materiały do wyrobu świec

Największą możliwością kreatywności jest ręczne tworzenie samej formy produktu. Możesz otrzymać wspaniały świeczkę z Nowego Roku. Z własnych dłoni (nauczycie się tego nauczyciela) możesz stworzyć zarówno prostą, monofoniczną świeczkę parafinową, jak i wielobarwną rzeczą o niestandardowym kształcie. W zależności od wybranej technologii, wymagane będą następujące materiały z poniższej listy:

 • Golenie parafin (nadaje się do zwykłych świec domowych i spoiwa).
 • Końcówki z metalowymi środkami ważącymi (jest to bardziej wygodne) lub naturalne nici do wyrobu knotów.
 • Specjalistyczne barwniki w pastylkach lub zwykłe kredki woskowe dla kreatywności dzieci.
 • Formy do napełniania świec.
 • Pojemnik do topienia wosku.
 • Rondel do stworzenia kąpieli wodnej.
 • Kij do mieszania kompozycji.
 • Pałeczki, na przykład, wykałaczki do mocowania knota.
 • Nożyczki do cięcia knotów.
 • Dekoracja powierzchni.

Jeśli zdecydujesz się na świece żelowe, musisz zamiast specjalnej żelatyki kupić specjalny żel, a także przygotować niepalne przedmioty wypełnione przezroczystymi formami wraz z żelem (muszle, kamyczki, figurki dekoracyjne).

Jak zrobić własny kształt świecy

Nie tylko masz okazję do dekorowania świec noworocznych własnymi rękoma, ale możesz zrobić świece z zupełnie innej konfiguracji. Możesz otrzymać własny formularz do napełniania parafiny w następujący sposób:

 • Użyj pudełek i różnych słoików lub pojemników, na przykład spod śmietany.
 • Zerwanie ze stożków papierowych.
 • Użyj skorupy jaj (jeśli wstępnie wydmuchaj zawartość).
 • Utwórz kształty z pomarańczowej skórki.
 • Tworzyć formy silikonowe z powłoką gipsu na gotowych produktach (plastikowych, ceramicznych, na przykład figur snowmanowych lub innych znaków z okresu Bożego Narodzenia i Zimowych oraz świątecznych).

Nowy Rok świec z własnymi rękami w domu: wybierz projekt

Jeśli chodzi o wygląd, konfigurację, metodę i ideę projektowania produktów, możesz wybrać wszystko oparte na dostępnych materiałach lub odwrotnie, najpierw sporządź szkic (przybliżony wygląd) przyszłego produktu, a następnie wybierz wszystko, co musisz zrobić.

Jeśli masz na przykład figurkę z tworzywa sztucznego, na przykład snowman lub choinkę i chcesz zrobić świeczkę na ten wzór, działaj tak:

 1. Na powierzchnię kęsa nanieść warstwę wazeliny, kremu lub oleju. Pozwoli to na późniejsze usunięcie formy z obiektu.
 2. Rozłożyć rysunek za pomocą szczeliwa silikonowego lub kleju. Możesz wykonywać tę operację w dwóch etapach, najpierw uzyskując prawą połowę, a potem lewą, z dzielącą granicą. Zwykle jest on prostopadły do powierzchni przedmiotu obrabianego przy użyciu plasteliny.
 3. Po zestaleniu silikonu nałożyć warstwę gipsu, składającą się z dwóch połówek lub więcej części (w zależności od złożoności formy).
 4. Kiedy gips zostanie utwardzony (lepiej poczekać co najmniej kilka godzin), oddzielić części obudowy gipsowej i usunąć ją z preformy silikonowej;
 5. Otworzyć lub wyciąć (jeśli jest wykonana na jedną całość) powłokę silikonu i usunąć pierwotną figurkę.
 6. Zbierz wszystko jeszcze raz. Nie zapomnij założyć knota i dodatkowo nasmarować formę do wylewania z wnętrza. Jest to szczególnie ważne, jeśli konfiguracja produktu jest złożona.

Możesz zrobić zarówno monochromatyczne, jak i wielobarwne oryginalne świeczki z noworocznych świec z własnymi rękami. Fotografie wyraźnie pokazują, które z niezwykłą konfiguracją świec można uzyskać za pomocą form silikonowych.

Technologia produkcji

Jeśli nie masz czasu lub pragniecie tworzyć formularze w tak skomplikowany sposób, wystarczy skorzystać z dostępnych możliwości lub na przykład wystawić papier stożkowy. Dalej wyjaśnia, jak zrobić świeczki Nowego Roku z parafinami krok po kroku. Tak więc praca idzie w następujący sposób:

 1. Przygotuj formularz: zetnij stożek, weź plastikową kubek (lub pudełko z sokiem).
 2. Wick z stożka wyjdzie ze świecy z wąskiej strony, można wylać kształt cylindryczny lub inny podobny, tak aby knot znajdował się od dołu lub od góry w stosunku do miejsca wylewania. Po zestaleniu parafina ulega skurczowi, więc w miejscu odlewania powstaje rowek. Aby upewnić się, że w górnej części świecy nie ma rowka wokół knota, konieczne jest dodanie parafiny podczas procesu krzepnięcia lub zainstalowanie knota tak, aby dno świecy znajdowało się w tym miejscu.
 3. Biorąc pod uwagę wskazówki z poprzedniego akapitu, ustaw knot, tak aby jego swobodna krawędź, która następnie zostanie zapalona, wychodzi z dołu formy. W przypadku stożka: przeciągnij go przez wierzch i uszczelnij otwór taśmą klejącą. W pudełku: wykonaj dziurę na dole (w środku – za jeden knot). Kreatywnym pomysłem jest użycie kilku, jeśli pozwala na to wielkość świecy. Przełóż knot przez otwór i połącz węzeł, aby zapobiec wypływowi parafiny. Możesz dodać trochę gliny. Napełnianie będzie lepiej wykonywane w małych porcjach, tak że dolna warstwa miała czas na twardnienie trochę, zamiast wypływać pod ciśnieniem całej objętości kompozycji.
 4. Zamocuj knot za pomocą laski umieszczonej na górze formy.
 5. Ustaw kształt na płaskiej powierzchni. W przypadku stożka należy użyć pojemnika o średnicy nieco niższej od podstawy lub środka, w zależności od wysokości. W pudełku można użyć podstawy z otworem w środku, aby nie kolidować z knotem wykonanym z knota /
 6. Zanurzyć parafinę w łaźni wodnej, dodać ewentualnie wiórki kolorowej kredy lub koloru, mieszając wszystko za pomocą kiju.
 7. Wlać do formy.
 8. Poczekaj na całkowite utwardzenie (czas zależy od wielkości świecy). Lepiej poczekaj dzień.
 9. Usuń produkt z formy.

Wszystko jest gotowe. Możesz kontynuować finalizację.

Opcje dekoracji produktów

Nawet z jednorodnych produktów o prostej geometrycznej formie można uzyskać własne spektakularne sylwetki z świeczkami własnymi rękami, ale można ozdobić każdą świeczkę indywidualnie.

Metody są podobne do metod stosowanych przy zakupie świec. Jeśli chcesz ozdobić powierzchnię koralikami, ziarenkami kawy, umieszczając je chaotycznie lub w formie wzoru lub napisu wystarczy podgrzać je w gorącej wodzie i oprzeć się o powierzchnię świecy. Parafina zacznie się topić, a kuleczki częściowo wejdą do środka.

Decoupage

Jeśli chcesz ozdobić powierzchnię obrazem tematycznym, wykreśl obraz odpowiedniej świecy o rozmiarze z mapy decoupage. Owiń powierzchnię, a następnie kieruj strumień ciepłego powietrza z suszarki do boku świecy. Cienka serwetka zostanie wklejona do parafiny.

Jak widać, niełatwo jest zrobić taką pamiątkę jako świąteczną świecę własnymi rękami. Możesz pomyśleć o wystroju tematycznym dla gotowego produktu i zrobić ekskluzywny prezent od podstaw.