96 Shares 9850 views

Jak zrobić papierowe samoloty własnymi rękami?

pragnienie lotu doszło do ludzkości od zarania czasu, kiedy nasi przodkowie pierwszy spojrzał w niebo. Od tej niesamowitej zdolności zawsze była marzeniem ludzki lewitacji Ikara w mitologii greckiej, a do szybkich manewrów nowoczesny Supermana, który jest częściowo, ale prawdziwe. I skonstruowane przez samoloty z papieru z rękami nie grał tutaj ostatnią rolę.

Papier i ludzki mózg

Zanim świat widział prawdziwego samolotu, starali się uczynić ze złomu, w tym papierze. Na długo zanim tam był pierwszy Boeing, wielu artystów i inżynierów zostały patrząc na samoloty z papieru zarówno w sprawie realizacji przedmiotu swoich fantazjach. A najlepsze projekty mogą nawet stać się realne prototypy samolotów. Teraz można dokonać różnych wielkości i kształtu samoloty z papieru z rękami.

Tworzenie wzorów papier aerodynamicznych

Pomimo faktu, że to ćwiczenie wydaje grasz tylko dziecka, jest w rzeczywistości cała nauka. Wszystko zaczęło się od tego, że w 1930 roku założyciel Lockheed Corporation Jack Northrop samoloty z papieru były używane. To był rodzaj narzędzi do realizacji nowych pomysłów w projektowaniu tych maszyn latających. Na poziomie globalnym, a nawet spędzić cały sportowy pokaz gdzie mistrzowie konkurowania na rozpoczęcie tej unikalnej technologii. W celu dokonania papierowy samolot, który leci przez długi czas, to zajmie arkusza A4 z grubego papieru i trochę wolnego czasu.

Szeroka różnorodność kształtów i wzorów

Papierowe samoloty własnymi rękami wykonane całkiem różne sposoby, od najprostszych do bardzo złożonych struktur z wielu elementów. Jednak jest jedna cecha, która łączy wszystko papierowych maszyny do latania. Leży w papierze jest wygięty, inne manipulacje – są zabronione. Oznacza to, że do pracy wystarczy tylko ręce i arkusz papieru, bez nożyczek, kleju i taśmy. Jak zrobić papierowy samolot, którym leci długi czas, a na długich dystansach? Istnieje wiele modeli, a więc duża liczba metod ich budowy.

prosty schemat

Każdy z nas w dzieciństwie wykonane papierowych samolotów. Programy, które zapewniają jeszcze dziecko, jest prosty, zawierających tylko kilka prostych kroków. Bardziej złożone struktury wymaga dużej ilości czasu, cierpliwości i manipulacji. I w zależności od tego, co program został wybrany, to zależy jaki będzie wygląd, jak również czas trwania i konkretny lot. Gdzieś może trzeba papier jest bardziej miękkie i cieńsze, ale gdzieś – wręcz przeciwnie. Niektórzy przez samoloty z papieru z rękami w powietrzu odprowadzane prostą linię, podczas gdy inni są w stanie manewrów.

Bardzo przydatne ćwiczenia

Tworzenie papierowych samolotów własnymi rękami to nie tylko ciekawe, ale także bardzo przydatne ćwiczenie. Po pierwsze, rozwijać umiejętności motorycznych palców. Po drugie, pobudza wyobraźnię i twórcze myślenie. Po trzecie, jest koncentracja uwagi, jak należy postępować określoną sekwencję manipulacji, co z kolei wzmacnia samodyscypliny.

Od czego zacząć?

Główną zaletą tworzenia takich modeli jest wykorzystanie minimalnej ilości materiałów i urządzeń. Wszystko co jest potrzebne – to arkusz papieru A4 (kolor nie ma znaczenia), trochę cierpliwości, wytrwałości i obecności określonego schematu przed oczami. Do dekoracji gotowego produktu, można użyć znaczników, farby, naklejki i tak dalej.

Paper Airplane: krok po kroku

  • Krok 1: Weź kartkę papieru i złóż go w środku tak, że linia jest składany stanowiły dokładnie w środku. Po tym, rozwiń ją z powrotem.

  • Etap 2: fałda górne narożniki po obydwu stronach aż do linii, w której centralne zagięcie.

  • Krok 3: Złóż arkusz poziomo, aby uzyskać trójkąt spojrzał nos.

  • Etap 4: Bend krawędzi na obu stronach, tworząc tak zwane „klapy przyczepy.”

  • Krok 5: Wchodzisz na skrzydłach. Aby to zrobić, dodajemy dwa bardziej na płaszczyźnie środka liścia. Postać jest już zaczynają wyglądać jak samolot papieru.

  • Krok 6. Sprawdź dodatkowe fałdy na skrzydłach równolegle do centralnej krotnie.

  • Krok 7: samolot gotowy do lotu!

  • Krok 8: bonus. Jeśli chcesz, aby papierowy samolot poleciał dalej i dłużej, konieczne jest ustalenie zwykły spinacz z przodu obudowy. Dodatkowy ciężar pomoże mu latać większy dystans.

Istnieje wiele umiejętności, które rodzice przekazać swoim dzieciom, jak jeździć na rowerze, jak nauczyć się pływać, i oczywiście, jak zrobić papierowe samoloty z rękami.