696 Shares 4451 views

Które są sprzedawane w butelkach winiarzy, piwowarów i chemików: Tendencje rozwojowe opakowanie

Pierwsze skojarzenie, to nasuwa się odpowiedź na pytanie, co jest sprzedawane w butelkach, prawie wszystkie takie same – wino.

Choć Rosjanie dość często wspominając wódki i piwa, co stanowi wyraźną szklanej butelki. Późniejszego butelki mleka polutoralitrovye PET lemoniady, chemikaliów gospodarstwa domowego w tworzywie sztucznym, oleju słonecznikowego i rozpuszczalnika.

tło historyczne

Do przechowywania i transportu ropy naftowej i wina przedstawicieli starożytnych cywilizacji używanych i skór zwierzęcych i rzeźbionych drewnianych pojemników i naczyń ceramicznych. Prototypem współczesnych butelek są, oczywiście, starożytny egipski amfora: pionowe wąskie naczynia szyjką do przenoszenia i przechowywania zarówno piwa i wina, i oliwy.

szklane pojemniki do przechowywania płynów zastosowano ponad trzy tysiące lat temu (1700 pne. E.). Szklane pojemniki wykonane z pasty kwarcowego. Proces został skomplikowane, czasochłonne i długotrwałe. I tylko wtedy, gdy została ona wymyślona przez dmuchawki (1-2 wpne. E.), proces stał się łatwiejszy. Rzymianie opanowali produkcję wyrobów ze szkła, poprawiając kształt i pojemność zbiorników.

Po 13 wieku weneckich mistrzów artykuły skrzyżowane z kraju i zaczął domagać się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba do przechowywania i transportu płynów, chociaż były dość kruche.

W 17 wieku brytyjski opatentowanej piekarniku węgla wypalania. Wyroby szklane stały się silniejsze w piecu powstał możliwie wypalanie ciemnych butelkach. Winiarze natychmiast rozpoznał tego, a zatem po raz pierwszy opatentowany butelkę wina (1661, Anglia).

Dlaczego szkło?

Zalety szkła przed gliny są oczywiste: wyższą odporność na ścieranie, niższy kruchość prawie całkowitej przejrzystości. Wysoka transportowania warunkiem tani proces produkcji (maszyny do produkcji szkła został opatentowany w 1901 roku) stał się dominującym w rozprzestrzenianiu szkła. Higieniczne, łatwe do czyszczenia, każda gęstość i kolor – te zalety są dodawane do kapitału i opakowania szklane stała nieodzowne.

Które są sprzedawane w butelkach szklanych winiarzy dzisiaj?

Opatentowany za butelkę wina od 17 wieku nie nastąpiły zasadnicze zmiany.

Najbardziej popularna i masa butelki uznane Bordeaux, może być łatwo rozpoznane przez charakterystyczne i ramiona wklęsłego dna. Jest on używany do napełniania win białych i czerwonych.

Dla burgundzkich butelek charakteryzuje się pochyłych ramionach, jest drugim co do wielkości pojemniki szklane do wina.

Podciągnąć butelkę Burgundii zwanej „flet”, został wydany w Niemczech.

Słynna butelka wina musującego wynaleziono (według legendy, producent win musujących „Dom Perignon”) mnich Pierre Perignon. Cechą charakterystyczną tego opakowania jest grubość ściany, a specjalna przykrycie ważona dołu.

Pojemniki do wódki i spirytusu

W okresie sowieckim mieszkańcy kraju nie czują się komfortowo na zwięzłość proponowanych form szkła, w których można wlać wódkę, koniak i rum. wódka Sprzedaż została zorganizowana na odwrocie opakowań szklanych: ludność brudne butelki podjęte, potem zmyć etykietę, wykonane w specjalnych maszynach myjących, dopiero potem ponownie butelkę wypełnioną wódką. Typowy pojemnik był przezroczysty i ciemnozielonych butelek – 0,5 litra, co najmniej 0,25.

Dzisiejsze oferty producentów wódki zadziwiać nie tylko wyjątkowość treści i tytułów, ale również formę. Tradycyjne szklane butelki Radziecki pójść na dalszy plan, ustępując Rozwój form design z monogramem i kolorowe etykiety. Najczęściej opakowaniowych dzisiaj negocjacji.

Piwo Szklane lub PET

Tradycyjny pojemnik na piwo po butelce szklanej Kufel jest uważana za: biały, przezroczysty, zielony, ciemny brąz. Przed 1970, twierdzono przez szybę do rozlewania piwa.

Butelki wykonane z politereftalanu etylenu (PET), stały się alternatywne bezwarunkowy do ciężkiego szkła. Naczynia masy z tworzywa sztucznego do piwa i innych napojów (0,5 L), – 28 gramów całkowitej i szkło o wadze 350 g.

Producenci butelek PET do zalet tego pojemnika to niski koszt i łatwość obsługi oraz estetykę i recyklingu.

Wady pojemników PET

Właściwości barierowe butelek PET nie pozwalają cieczy powinien być przechowywany w zdolności długotrwałego stosowania. Wynika to z tego, że im mniejsza jest wielkość cząsteczek gazowych (tlen i dwutlenek węgla) łatwo przenikać strukturę łańcucha polietylenu o wysokiej masie cząsteczkowej. Ani nie jest barierą dla promieni UV.

W związku z tym, właściwości napojów gazowanych różnić. W Niemczech, piwo w butelkach PET może być używany tylko w ciągu dwóch tygodni. krajowych producentów umieścić wielkie tolerancji – do czterech miesięcy.

Które są sprzedawane w butelkach PET, z wyjątkiem piwa?

Firma „PepsiCo” pierwszy użył takiego opakowania do napojów bezalkoholowych. W 1974 roku fabryka do produkcji butelek PET został zbudowany w Noworosyjsk to przedsiębiorstwo.

Firma wytwarzania takiego pojemnika jest uważana za jedną z najbardziej popularnych i opłacalne: wysokie obroty umożliwia otrzymanie stabilnego dochodu przy minimalnych nakładach inwestycyjnych. O udziale koszt butelek w cenie końcowej mówi w ten sposób: 90% ceny wody mineralnej to koszt pojemnika.

W dzisiejszej Rosji popyt PET podczas napełniania całość – i produktów mleczarskich, olejów roślinnych i soków. Galaretki i oleje średnia przepustowość – 0,9-1 l. Soki butelkach uwalniane od 0,1 litra do 1 litra.

Woda mineralna w Rosji jest mniejszy popyt w szkle niż w PET. To ze względu na sezonowość konsumpcji i reklamowych stereotypu nałożyła stosunkowo nowy produkt dla Rosjan publicznych (od 1990).

Butelki z tworzyw sztucznych i aluminium, gdzie i dlaczego

Na pytanie: „Co jest sprzedawany w butelkach z tworzyw sztucznych” – odpowiedź jest jasna: chemia gospodarcza, środki zapachowe i przemysłu farb.

Jest to niemożliwe, aby wyobrazić sobie kuchnię bez butelek z różnych zhirosmyvatelyami i usuwania plam. Ogromny wybór szamponów, żeli, odżywki w plastikowych lub aluminiowych butelek jest niesamowite.

Motoryzacja i farb budowlanych, emalie Kohler wytwarzane przez producentów nie tylko w dużych pojemnikach, ale także dla rynku masowego w plastikowym pojemniku.