403 Shares 2918 views

Kalendarz adwentowy – co to jest? Jak tworzyć własne ręce?

Tradycja tworzenia kalendarz adwentowy, kalendarze, czy oczekiwania, pojawiła się w naszym życiu w ostatnim czasie. W inny sposób, są one również nazywane Bożego Narodzenia. Te rzeczy na pewno przyniesie radość dla Ciebie i Twojego dziecka. I nie ma znaczenia, że tradycja ta pochodzi z krajów katolickich. To zawsze jest możliwe, aby dostosować niestandardowe dla siebie. Ponadto, taki kalendarz nie jest konieczne, aby zrobić tuż przed Bożym Narodzeniem lub Happy New Year. Można zadowolić dzieci, na przykład, przed jego urodzin lub innych uroczystości. W ten sposób można tworzyć tylko rodzinną tradycję.

Kalendarz adwentowy – co to jest?

Słowo „adwent” została zapożyczona z łaciny i oznacza „przyjście”. Tak więc w świecie chrześcijańskim jest wyznaczony okres poprzedzający Boże Narodzenie. Jest to czas świętowania i zabawy, podczas których każdy przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia. Mianowicie, cztery tygodnie przed Bożym Narodzeniem, z których każdy ma swój własny motyw. Najbardziej znana tradycja ten czas jest Adwent wieniec. Z gałęzi jodłowych tworzyć wieniec, który ma cztery świece. Świece są oświetlone każdy tydzień. I odzwierciedla fakt, że staje się jaśniejsze z każdym tygodniu. Innym zwyczajem jest kalendarz adwentowy. Co to jest, staramy się znaleźć w tym artykule.

Historia wystąpienia kalendarz adwentowy

Zaledwie kilka wieków temu, ludzie starali się rozjaśnić oczekiwanie Bożego Narodzenia i dać ten okres magiczny kolor i niezwykły. To najbardziej pierwotna sposób, w którym w tablicy z rysunku kreda oznacza według liczby kresek dni pozostałych do wypoczynku i wycierając samo. A w niektórych rodzinach codziennie świeci nową świecę.

Kalendarz adwentowy pierwszy pojawił się w formie drukowanych obrazów w Niemczech. Autor uznał ten pomysł z jego dzieciństwa. Jego matka, aby rozjaśnić oczekiwaniu na urlop, codziennie nowa karta jest przymocowany do kawałka cukierki i przekazał synowi. Sukces tego pomysłu zdobyte po nim został zmodyfikowany i dodano małe drzwiczki, za którymi ukrył zaskoczenie.

kalendarz adwentowy na naszej drodze

Byłego Związku Radzieckiego dowiedział kalendarza niedawno. Ale mamy wielkie Nowy Rok jest obchodzony. W związku z tym liczba urzędów w kalendarzu musi być równa 31. Można kupić lub zrobić kalendarz adwentowy własnymi rękami. Może to być słodycze lub drobne upominki. Na sprzedaż można znaleźć kalendarz adwentowy czekolady. Ma piękny widok na kartonie, w którym okna są wycinane. Każda figura jest okno z czekolady.

Produkować swój własny kalendarz świąteczny

Co może być bardziej zabawa niż stworzyć kalendarz Adwent własnymi rękami? należy najpierw zadbać o wyborze materiału. To może być cokolwiek. Może być stosowany nie tylko tektury i papieru, ale także tkaniny, wstążki i akcesoriów. I gotowe pojemniki (skrzynki, wiadra) lub nawet odzież. Na przykład, rękawice lub skarpety. Taki kalendarz, można utworzyć więcej niż miesiąc lub zbudować w jeden dzień lub nawet kilka godzin. Tutaj wszystko zależy od wyobraźni i możliwości. Może on być utworzony z kartonu w formie małej komodzie. Ale to będzie, być może, najbardziej opcja czasochłonne. Ale zadanie może zostać uproszczone poprzez umieszczenie kilku pojemników na półce lub powiesić w formie wianka.

To może wyglądać kalendarz adwentowy wykonany z papieru i tektury

Rozważmy kilka interesujących opcji, które można wykorzystać dla swoich oczekiwań kalendarzowych. W celu realizacji tych pomysłów, można wziąć najtańszym Rodzaj materiału – papieru i tektury.

Pierwsza opcja – skrzynia karton z szufladami. To jest najtrudniejsza forma kalendarza, ale można go używać z roku na rok, dopóki nie znudzi. Wystarczy wyjąć go po wakacjach i wrócić w przyszłym roku. Aby utworzyć wymagane do wykonywania wielu obliczeń i przygotować wykrojów kartonowych dla całej klatce piersiowej i na każdej szufladzie. I po zmontowaniu i wklejony papieru lub ozdobić je w inny sposób. Po tym wszystkim, musi zawierać nie tylko małe prezenty, ale duch Bożego Narodzenia. Może to przybrać formę dom komodik lub jodełka lub po prostu być kwadratowy kształt. Nie zapomnij dołączyć do szuflady uchwyt, łatwo wycofać całą zawartość.

Kolejna wersja papier – koperty. Dodać do nich różne kształty i kolory i ozdobić świąteczne ciekawostki. Pamiętaj, aby oznaczyć każdą kopertę liczbę danego dnia. Przyklej je do podstawy kartonu lub bielizny przyczepy na liny. I można je zbierać z wianka i ozdobić okna, ściany, a nawet zagłówkiem.

A jednym ze sposobów na papierze. Wystarczy odchylić papieru kostki, walce lub stożki i wykonać je w taki sam sposób, jak opisano powyżej. Chociaż, jeśli przestrzeń pozwala pokój może losowo rozpraszać go po całym stole. Najważniejsze – dobrze dobrana dodatkowy wystrój.

Kalendarz z tkaniny

Jeśli można szyć, wtedy wasze pomysły na kalendarz adwentowy może być bardzo różny. Zacznijmy od najprostszych opcji – pad z kieszeniami. Choć może on być i najtrudniejsze. To wszystko zależy od sposobu jego realizacji. Można po prostu wycięte z różnych kieszeni tkaniny i Stebnowany je na podstawie, i to jest możliwe, aby utworzyć każdy szczegół w technice patchworku (patchwork), udekorować aplikacja lub haftem. Zobacz również wielkie girlandy usieciowanego Sapozhkov lub rękawice urządzone według gustu. I nie zapomnij o liczbach. Spojrzenie będzie najbardziej oryginalny kalendarz w formie zabawek z dużą ilością kieszeni. Na przykład, w wielu miękkich lub inteligentnych jodełkę śniegowy.

kalendarz adwentowy w pośpiechu

Jeśli nie masz dużo czasu, a potem trzeba będzie gotowy zbiornik lub elementów garderoby stworzyć kalendarz adwentowy. Co to może być? Tak jak wspomniano powyżej, można zorganizować na przykład, małe metalowe wiadra lub skrzynek. Wystarczy tylko trochę je ozdobić i wklej liczb. Chociaż już w sprzedaży znajdziecie oryginalne malowane lub ozdobić pojemnik bez trudności, które jeszcze bardziej uprościć pracę. Najważniejsze – upewnij się, że wielkość, ponieważ twoi niespodzianki powinny być łatwe w montażu. Zamiast pól i wiadra może zawiesić jasne skarpetki lub rękawiczki. Lub nawet choinki kulki są przetwarzane na dwie połówki. Można je znaleźć w sklepach do robótek.

Wypełniony kalendarz czekania

Tak, twórczy proces tworzenia jest zakończona, a teraz trzeba wybrać wypełniacz, że inwestujemy w nasz kalendarz adwentowy. Co to może być? Tak, cokolwiek. Według tradycji, to ciasteczka lub cukierki mały. Ale często są one zastąpione w naszych czasach, na wszelkiego rodzaju innych małych rzeczy, które nie wykluczają, ale raczej uzupełnienie ich stosowania. Może to być małe zabawki, spinki do włosów, naklejki, figurki, a nawet mini-projektantów. Wszystko zależy od upodobań Twojego dziecka. Można stworzyć cały miesiąc-długa opowieść. Na przykład, ukryć gdzieś wielki dar i narysować mapę z zadaniami, które dziecko ma wykonać. Wyciąć kawałek niej na 31 lub nawet łza. Inwestować w kieszeniach każdego dnia kawałek mapie do końca miesiąca, może ty i twoje dziecko zebrać to wszystko i znaleźć główną nagrodę. Jeśli nie masz dzieci, to nie znaczy, że można stracić zabawy. Tworzenie kalendarza dla siebie i swojej połowie i podzielić dzień na niespodzianki. I wypełnić wszystkie kieszenie ciekawych zadań lub ogólnych możliwości spędzania wolnego czasu. I wtedy nie będzie musiał przegapić żadnej z pre-New Year dni.

W ogóle, co umieścić w kalendarzu adwentowym, decydować o sobie. Połączyć wszystkie ich wyobraźnię i zorganizować jakąś historię dla siebie i swojej rodziny przez okres co najmniej jednego miesiąca.