388 Shares 2382 views

Shortcodes WordPress: przykłady zastosowania

WordPress shortcodes są potężne, ale nadal funkcję systemów zarządzania treścią mało znany. Aby wyświetlać reklamy na swoim blogu, wystarczy wpisać słowo adsense. Z zespołem POST_COUNT można tam znaleźć numer publikacji. Takie przykłady są liczne. Wyposażenie może znacznie uprościć pracę blogger.

Przykład prosty shortcode

Początkujący użytkownik musi nauczyć się, jak tworzyć i wykorzystywać specjalny zespół, i mieć możliwość korzystania z gotowych opcji. Aby to zrobić, trzeba zrozumieć, co składa się shortcodes WordPressa. Jako przykład można wziąć ciąg [my_shortcode id = 1, kolor = biały] W dążeniu [/ my_shortcode]. Na tej płycie, użytkownik wywołuje opcję przywiązany do SHORTCODE. Łańcuch składa się z dwóch parametrów.

Pierwsza część jest szereg płyt składających cech identyfikacyjnych i koloru. Zamiast tych wartości w znaczniku otwierającym można określić żadnych parametrów z żądanej nazwy. Druga część rekordu jest tekst. Traktować go, trzeba przenieść cały rekord w PHP. Użytkownik otrzymuje następującą zawartość wiersza: my_shortcode (tablica ( „id =”> „1”, „kolor” = „białe”) „w odniesieniu do wniosku”).

mogą być stosowane bez wyżej wymienionego zapisu znacznika końcowego, jeśli jest to pożądane. Łańcuch może wyglądać następująco: [my_shortcode id = 1 = biały kolor]. W tym przypadku, funkcja przekazywane tylko cechy opisane w znaczniku otwarcia. Ta postać jest używana podczas nagrywania opcji połączeń, bez konieczności uzyskiwania informacji dla innych procesów. Aby dodać galerię, wystarczy identyfikator atrybutu.

Jak wstawić shortcode w WordPress

Używać zestawów funkcji jest bardzo prosta. Blogerzy trzeba utworzyć nowy post lub otwarty do edycji istniejący wpis. Następnie trzeba przełączyć edytor tekstowy do HTML-mode i wpisz kod w nawiasach kwadratowych: [zaprezentuje]. Można również użyć atrybutów. Wejście może wyglądać następująco: [pokazem id = "1"].

W skróconych można osadzać dowolną zawartość: [URL sekcję "http: // strona / wyrób / 322198 /% D1% 81% 81%% D1 D1% 8B% D0% BB% D0% BA% D0% strony B0"] tekst [/ url]. W WordPress 2.5 wprowadzono szereg funkcji, zwany API shortcode. Po zapisaniu Poczty Nagrania są przetwarzane. Shortcode API konwertuje równoległe shortcodes za wykonanie swoich obowiązków.

powołanie

Za pomocą tego narzędzia można utworzyć w edytorze, oryginalne motywy dla WordPress i HTML bez specjalnej wiedzy. W razie potrzeby dodać przyciski i suwaki w stylu akordeonu. Użytkownik może złamać tekst w kolumnach, łączący galerii, zaznacz słowa dowolny kolor, wklej piękne listy i tabele z cenami. Shortcodes umożliwiają blog bardziej funkcjonalne i materiał – wyrazisty i skuteczny. Ten sposób dodawanie elementów interaktywnych stosowanych w rozwiązywaniu wielu problemów i jest bardzo przydatne w ich pracy.

Tworzenie shortcodes

Jeśli użytkownik wie, w jaki sposób wydrukować prosty PHP-funkcji, to jest łatwe do osiągnięcia tego celu. Aby utworzyć shortcode aby znaleźć i otworzyć jedną z WordPress functions.php pliku. Następnie trzeba wstawić funkcję korekty komentarzy () {return 'Hello World!';}. Działanie to będzie utworzyć funkcję, która jest odpowiedzialna za zawarcie określonego tekstu. Aby przekształcić go w SHORTCODE, chcesz wstawić komendy add_shortcode () „po« powitania opcji ().

Ciąg będzie wyglądać następująco: add_shortcode ( 'hw', 'hello');. Po utworzeniu shortcode, użytkownik może używać go w uwagach na stronach. Aby to zrobić, trzeba przełączyć się na tryb HTML i wprowadź ciąg [HW]. Ten shortcode jest dobrym przykładem tego, jak łatwo jest stworzyć podobny zestaw funkcji.

Korzystanie z wtyczek

Aby ułatwić pracę, bloger może pobrać rozszerzenie. Stosowanie suplementów jest najprostszym sposobem, aby uzyskać pełny zestaw funkcji, bez żadnych dodatkowych ustawień.

WP Krótki kod przez MyThemeShop

Niedawno, darmowe rozszerzenie spreadu w postaci roztworów premium. Teraz WordPress plugin shortcodes zawiera 24 podstawowych elementów: przyciski, mapy, dzielniki, tabele cenowe i wiele więcej. Aby zacząć, trzeba zainstalować dodatek Blogger i otworzyć edytor tekstowy. Aby dodać shortcode, należy kliknąć na ikonę „+”. Ilość ustawień w oknie pop-up zależy od wyboru użytkownika.

można podać link i tekst przycisku. Po dodaniu shortcode w edytorze postu pojawi zawierający parametry i typ elementu. Można zauważyć, że korzystanie z plug-in po prostu.

shortcodes Ostateczny

Jest to jeden z najbardziej popularnych rozszerzeń. Dodatek znajduje się w każdej kolekcji wtyczek do WordPress ustawień. Rozszerzenie jest dostępne dla każdego użytkownika. W razie konieczności uzupełnienia premii załadunku do wtyczki. Bloger może pracować z 50 stron elementów, generator skróconych oraz edytor stylów CSS.

Wtyczka posiada wsparcie dla wielu języków. Zalety oprogramowania może również obejmować integrację z dowolnymi wzorami, nowoczesny design, oryginalny układ przycisków, dostępności niestandardowych widgetów i suwaki do galerii.

owocne shortcodes

To rozszerzenie jest wizualnie bardzo prosta. Aktualizacja oprogramowania odbywa się rzadko. Jednakże, suplement zawiera wszystkie standardowe shortcodes WordPress.

Bloger może pracować z kartami poziomych i pionowych, kolumny, separatory, itd. D. dodane elementy są wyświetlane bezpośrednio w edytorze graficznym. Użytkownik może je wyłączyć postów lub stron internetowych, korzystając z sekcji „Ustawienia”.

Shortcoder

Wtyczka ta jest również powszechne w różnych kompilacjach. Rozszerzanie aktualizowane bardzo często. Można tworzyć zestawy funkcji za pomocą HTML i JavaScript kodu. Jednym z najprostszych przykładów jest umieszczenie jednostki reklamowej w tekście. Aby to zrobić, należy utworzyć zestaw funkcji adsenseAd.

Następnie trzeba dodać kod do swojej jednostki reklamowej. Następnie należy go wywołać w poleceniu postu [sc: adsenseAd]. Użytkownik może przesłać nowe ustawienia do SHORTCODE przy użyciu edytora zawartości.

Wtyczka Shortcoder – jest to bardzo elastyczne narzędzie. Nie będzie w stanie znaleźć podstawowe skróconych. Użytkownik może tworzyć niezbędne elementy własnych.

Łatwy Bootstrap Krótki kod

Wtyczka pozwala na dodawanie nowych stylów do serwisu. Twórcy twierdzą, że jest to najbardziej prosty i niedrogi rozszerzenie WordPress. Pasek narzędzi edytora tekstu zawiera przyciski z którego można skopiować i wkleić shortcode. Wtyczka ma czcionki ze wsparciem dla ikon. Możesz dodać style i inne elementy konstrukcyjne stronie.

Rozszerzenie został stworzony do pracy z zasobu sieciowego netto, a więc ma wiele ustawień kolumn. Bloger może tworzyć parę bloków i określić wymiary i wyściółkę. Wtyczka obsługuje układ adaptacyjnej. Użytkownik może również współpracować z bazową SHORTCODE: zakładki, listy, przyciski, etykiety, suwaki, itp …

WP Canvas – shortcodes

Suplement zawiera wybór najbardziej popularnych zestawów funkcji rozszerzenie funkcjonalności serwisu. Blogger dostępne nie tylko zwykłe elementy, ale obrazy drukowane, dodawanie ramek widget opinii bloki odliczania wskaźników procesowych itp ze skutkami. D.

Wtyczka obsługuje stylów niestandardowych, kod HTML, czcionki, ikony. W razie potrzeby, bloger może wybrać, aby wyświetlić stronę blogu serwisu próbkowania. Deweloperzy warunkiem użytkownikom jedynie krótki opis oprogramowania. W tej wtyczki radzi sobie ze wszystkimi obowiązkami.

Arconix shortcodes

6 Rozszerzenie zawiera typy shortcodes WordPressa. Użytkownik może pracować z bloków, zakładek, guziki, suwaki i tak dalej. G. Plug-in obsługuje czcionek z ikonami. Ewentualnie bloger może zmienić formę logowania zawierać podświetlenia końca strony na kolumnie.

proste shortcodes

Jest to jeden z najprostszych rozszerzeń dla WordPressa. Po zainstalowaniu oprogramowania na górnym pasku edytora tekstowego, można zobaczyć przycisk, aby wybrać różne elementy. Są to wszystkie standardowe shortcodes: klapki, lista rozwijana, ikony, powiadomienia, i tak dalej ..

Po blogger dowiedzieć się, jak tworzyć i korzystać z zestawów funkcji, może skupić się na kompletnych rozwiązań dla danego terenu.

Shortcodes WordPress: Ustawienie

Jak wyświetlić link „Twitter”, aby opublikować wpis na portalu społecznościowym? Aby to zrobić, chcesz otworzyć plik functions.php i wklej obok innych WordPress shortcodes w PHP ciąg następująco: function Twitt () {return „

';} add_shortcode (' '' twitter Twitt. „);

Następnie trzeba przejść do trybu HTML. Następnie wprowadzić słowo [twitter]. Link zostanie dodana gdzie użytkownik pozostawił shortcode.

zestaw funkcji „Zapisz się do RSS”

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na zwiększenie liczby abonentów pokazuje dobrze uformowaną wiadomość. Blogerzy nie trzeba zmieniać cały kod dla motywu WordPress. Użytkownik musi zdecydować, na własną rękę, która wyświetli zestaw funkcji. Kod jest w następujący sposób: function subscribeRss () {return „

';} add_shortcode (' zapisz '' subscribeRss.);

Dodawanie Google AdSense

Wielu blogerów używać reklamy kontekstowej. Włóż narzędzie od Google kodu w pliku motywu nie będzie trudne. Jednak specjaliści od marketingu wiedzą, że ludzie są bardziej skłonni do klikania w linki osadzone w treści. Aby wstawić jednostkę reklamową w dowolnym miejscu na stronie, trzeba stworzyć shortcode i spowodować jego polecenia [AdSense].

Dodawanie kanału RSS-

Aby wykonać to zadanie, trzeba przekonwertować funkcji w SHORTCODE. Następnie trzeba podać tryb HTML i wkleić w edytorze line [RSS = „link” num = „3”]. Pierwszy atrybut wskazuje na URL RSS-taśmy, a drugi – liczbę uwag do wyświetlenia.

Dodawanie wiadomości z bazy danych

Aby przywołać listę artykułów bezpośrednio w edytorze utworzyć shortcode, przejdź do trybu HTML i wstawić wiersz [zapisane Num = „5” CAT = „2”]. Komenda ta pozwala na wyświetlenie listy pięciu stanowisk z kategorii o ID 2. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wtyczki WordPress może wyświetlać niepowiązanych rekord. Jednak użycie blogger shortcode łatwo uzyskać listę dowolnej liczbie publikacji z danej kategorii.

Wywołanie obraz z ostatniego artykułu

W celu uproszczenia pracy z obrazami, można korzystać z zestawów funkcji. Aby przywołać obraz ostatniego postu, który chcesz utworzyć shortcode. Następnie włącz tryb HTML i wkleić do linii edycji [postimage size = „” pływak = „center”].

Dodanie zestaw funkcji do widgetów

Warto zauważyć, że na Stronie Paski dowolny shortcode WordPress nie działa. Platforma ograniczenie można obejść. Aby to zrobić, należy otworzyć plik motyw dla WordPress functions.php i wklej add_filter ciąg ( '', 'widget_text do_shortcode.'); Shortcode dodaje do widgetu.