200 Shares 4952 views

Jak zmniejszyć rozmiar pliku PDF: przegląd programu

Jednym z najbardziej popularnych formatach – PDF. Funkcja i jednocześnie Celem tego formatu – przechowywania dokumentów w formie elektronicznej, a jakość druku. Ale czasami, zwłaszcza jeśli chodzi o prostych tekstów, jakość druku nie musi. Wiele osób zaangażowanych w skanowaniu dokumentów, wszystko w formacie PDF jest używany w każdym razie ze względu na powszechną dostępność oprogramowania do kodowania formatu. Otrzymany dokument może przekroczyć rozmiar wszystkich możliwych ograniczeń. Ale jakość jest wysoka, ale w książce co najmniej lub nie ilustracjami. Zwolennicy tego podejścia może powiedzieć – dobrze, kto w naszych czasach procesorów sześć-rdzeniowych i dysków twardych terrabayty myśli, aby zaoszczędzić kilkadziesiąt megabajtów?


Niemniej jednak, nie jest to wygodna alternatywa dla formatu PDF, to doskonała odpowiedź na pytanie, jak zmniejszyć rozmiar pliku PDF, zaprojektowany dla prostych dokumentów, bez ogromnej liczby kolorowych rysunków. DjVu to format pliku. Oszczędności przy stosowaniu formatu jest w porządku i czasów. Oto przykład – książka w formacie PDF, wynosi 20 megabajtów, a po konwersji do DjVu tylko 2! Tak więc, drodzy fani uratować, naprzód uzupełnianie fanów DjVu w twojej twarzy, zwłaszcza jeśli masz trochę wolnego czasu, który można pożytecznie spędzić bibliotekę sortowania z jednoczesną konwersją wszystkich arcydzieł na dysku twardym w tym poręcznym formacie.

Dodatkowym atutem (w subiektywnym zdaniem autora) jest to, że po przekształceniu wystarczająco ciężkie do lżejszego formatu poprawia czytelność czcionki wyświetlacza. wcześniej konieczne jest również zainstalowanie specjalnego widza, który różni się od znanych na niemal każdy użytkownik pracuje z tekstem na komputerze Adobe Reader'a. Dla tych potrzeb są pewne wyboru oprogramowania, niektóre z najbardziej popularnych programów do konwersji i widza djvu dla tego typu pliku, uważamy w artykule. Charakterystyczne jest, że po wszystkich wyznaczonych procedur nie można po prostu przyjść na myśl pytanie, jak zmniejszyć rozmiar pliku PDF. Je w bibliotece nie będzie proste.

Być może najczęściej widz – WinDjView. Program jest rozpowszechniany przez licencji Open Source, dzięki czemu można go używać i modyfikować kod źródłowy, jak chcesz. Olichinaya programu do pliku PDF po konwersji. Wypełnienie funkcjonalny – można otworzyć wiele dokumentów w różnych zakładkach, istnieje ciągłe przewijanie. Można kopiować i spojrzeć na tekście dokumentu, jeżeli dokument zawiera warstwę tekst jest świadczona. Program ten jest oparty na bibliotele DjVuLibre również dystrybuowane bezpłatnie.

Kolejny darmowy program-widz – DjVu Reader. Główną zaletą jest to, że nie wymaga instalacji i jest łatwe, można powiedzieć, ascetyczny. Jest również wszechstronnym rozwiązaniem do oglądania DjVu i PDF, a także ogromna liczba innych formatów – STDU Viewer. Zainstalować co najmniej jeden z tych programów – doskonałą odpowiedź na pytanie, jak zmniejszyć rozmiar pliku PDF: wystarczy umieścić widza i konwersja do formatu bardziej ekonomiczny.

Teraz rozważmy programy konwerter, które przekształcają uciążliwe plik PDF w małym rozmiarze DjVu. Najprostszym z nich pdf2djvu, rozprowadzane wolnej licencji. Udostępnia wersję dla systemów Linux i Windows. Główną wadą – nie zawsze poprawnie konwertuje pliki. Jeśli nagle nie chcą instalować żadnego oprogramowania i pozwala internetu taryfy, można korzystać z usług online – Any2DjVu. Wystarczy wybrać typ pliku, który masz zamiar pobrać plik i określić parametry, które muszą dostać się do wyjścia po kilku sekundach, rozwiązanie problemu, jak zmniejszyć rozmiar pliku PDF. Natychmiast należy poinformować o ewentualnej niezdolności konwersji, jeśli plik PDF składa się w całości z obrazami i całkowicie pozbawione warstwy tekstowej. By the way, Any2DjVu serwis internetowy produkuje znacznie bardziej skutecznych decyzji dotyczących kompresji przekonwertowany plik (według niezależnych badań, najlepsze 2 razy pakiet oprogramowania DjVuLibre). I nie jest to zaskakujące, ponieważ usługa Any2DjVu używa algorytmów swojej pracy wewnątrz protokołu handlowej.

Więc spojrzał na co doskonałym odpowiedź na pytanie, jak zmniejszyć rozmiar pliku PDF jest przekształcony w bardziej wydajny format DjVu. Wybór metody zależy od ciebie. Powodzenia!