812 Shares 8246 views

Obwód głowy dziecka przez kilka miesięcy – kryterium zdrowia psychicznego i fizycznego

Narodziny dziecka jest związane nie tylko z niewymowną radością dla każdej kobiety. Zazwyczaj moja matka od narodzin dziecka zaczyna martwić się o jego zdrowie. A jeśli dziecko rozwija się prawidłowo fizycznie? Jak śledzić jego psychicznego rozwoju? Oto najczęściej zadawane pytania od młodych rodziców.


Obwód głowy dziecka

W celu określenia rozwoju fizycznego dzieci ważono i mierzono wzrost. rozwój umysłowy, jak określono w obecności odbicia, nabytych umiejętności i mierząc obwód głowy. Wraz z wagi i wzrostu, który informuje matkę zaraz po urodzeniu, a lekarze zmierzyć obwód głowy. To ważne kryterium sugeruje rozwój mózgu dziecka. Obwód głowy waha się od miesięcy dziecko nie jest taka sama. Do tego są specjalne tabele, które można synchronizować dane z normami okruchy. Ale o tym później.

Jak zmierzyć obwód głowy

Aby rozpocząć, uczymy jak prawidłowo zmierzyć obwód głowy. Wyzerowany centymetr taśmy nakłada się na najbardziej widocznym części potylicznej. Następnie taśma jest prowadzona ponad przedsionkami serca na brwiowe łuków i numer ogłoszenia z początkiem wspólnej taśmie.

Wymiary obwodu głowy dziecka przez miesiąc

Obwód głowy dziecka przez miesiąc jest ważna nie tylko jako absolutne. Lekarze zwracają uwagę na tempo jego wzrostu. Oczywiście, dla każdego dziecka, takie parametry są indywidualne, są one również wpływ predyspozycje genetyczne. Jednak niektórzy szefowie prawa odnosi się do wszystkich dzieci. Poniżej znajduje się tabela z obwodu głowy u dzieci.

Liczby te są przewodnikiem zatwierdzony przez WHO. Rodzice, nagrywanie obwód głowy dziecka przez miesiąc, może samodzielnie stworzyć taki harmonogram. Jak widać z tabeli, głowa dziecka rozwija się najczęściej w ciągu pierwszych sześciu miesięcy. Wtedy, jego dynamika jest mniejsza. Są niższe i wyższe od średniej (zielone linii żółtych) może być traktowane jako całkiem normalne. Ale strefa „wysokie / bardzo wysokie” i „niskie / bardzo niska” (czarne i czerwone linie) są silnym sygnałem dla dostępu do fachowca. Wymiary obwód głowy u dzieci różnią się w zależności od płci dziecka. Parametry chłopców (niebieski stół) średnio o 1 cm więcej opcji dziewczynek (czerwony tabela).

Harmonogram Parametry obwodu głowy dziecka

Często lekarze również stanowić stół graficzny. Obwód głowy dziecka przez miesiąc wskazane na wykresie, a następnie przeprowadza się gładką linię.

Ostre wahania linii górę lub w dół i mówić o nadużyciu w rozwoju mózgu dziecka. Jest z natury lekarz może podejrzewać konkretnej choroby i przepisać odpowiednie badanie. Nieprawidłowości w wykresie pozwalają zdefiniować chorobę na wczesnym etapie, a tym samym wczesne leczenie.

Jeśli wzrost głowy dziecka nieznacznie odbiegała od normy, nie warto się czym martwić. Możliwe jest, że w następnym miesiącu, wszystko się ułoży. Jednak poważne lub systematyczne odchylenia od ustawionych parametrów należy ostrzec matkę.