479 Shares 1948 views

Chuvashia herb: historia stworzenia, jego artystycznej i poetyckiej symboliki

heraldyka klasyczny zawiera kilka przykładów, gdzie głównym elementem wizerunku emblemat zostaje całkowicie stworzone przez artystę, choć wyraźnie zawierający odniesienie do starożytnego krajowym ornamentem. Herb Czuwaszja – najbardziej uderzającym przykładem tego rodzaju symbolu narodowego. Oryginalność i nowość od takiej decyzji ze względu na fakt, że historia samostanowienia Rzeczypospolitej Chuvash nie ma wiele czasu, chociaż wyizolowana istnienie narodów Volga można prześledzić do XV wieku.


Wołgi Bułgarzy

Począwszy od VII wieku, w północnym wybrzeżu Morza Czarnego był stan, zwany Wielki Bułgaria. To była zamieszkana przez tureckich ludów mówiących, z których wiele już w tym czasie rozwinęła szczególną kulturę – Scytowie, Sarmaci, Alans. Pod ciosami koczowniczych plemion, głównie Chazarów, wykształcenie publicznej upadł, a ludzie zamieszkujący go przenieśli do obszarów Wołgi i Kamy.

Tutaj nie było częścią ich asymilacji do plemion ugrofińskich. Wynik był naród Volga Bulgar, który stał się podstawą dla wielu z Wołgi i Uralu Narodów Mari, Udmurt, erzya, Baszkirów. Byli pod podwójną presją: od wschodu – od Złotej Ordy i ucieczce od niej Kazaniu Chanat, od zachodu – z przybiera na sile Moskwę. Nowoczesne Chuvash uważane za „produkt” mieszanie Bułgarzy z Mari.

Chuvash Republika Autonomiczna

Po zdobyciu Kazania przez armię Iwana IV w 1552 roku, było wejście ziemia, Chuvash zamieszkują, w rosyjskim państwie wieloetnicznym. Chuvashia później część Kazan i prowincji Simbirsk.

Kwestia autonomii czuwasze został podniesiony po raz pierwszy dopiero w 1920 roku. Następnie została ona ogłoszona Czuwaski Obwód Autonomiczny, 5 lat później przekształcony Chuvash Autonomicznej Republiki. W 1927 roku Kongres Rad zatwierdzony CHASSR Chuvashia herb stworzonych przez artystę Pavlom Egorovichem Martensom.

Biorąc herb RFSRR, zastąpił tradycyjne uszy pszenicy w ramce na dębie i świerkowych gałęzi i zdobione wstążkami przeplata je czuwaskiego krajowej ornament. Ale nawet te drobne cechy symboliki Republiki Chuvash zostały usunięte przez 1937 pod pretekstem walki z lokalnego nacjonalizmu. Herb i flaga Wszechrosyjskiego Czuwaszja sowieckiej powtarzane heraldyczne atrybuty, różnią się tylko powielanie napisów na język Chuvash.

Nowy etap państwowości

Przyjęcie w 1990 roku Deklaracji Suwerenności Państwa Rzeczypospolitej Chuvash doprowadziła do zmian w wielu dziedzinach życia w republice. W procesie tworzenia bohaterów są zawarte w całej twórczej elity Czuwaszja i przedstawiciele innych warstw społecznych jego mieszkańców, w tym członków diaspory Chuvash spoza Rosji.

Wspólne wysiłki zostały opracowane przez warunki przetargu na opracowanie nowych symboli państwowych, a także podstawowe zasady wyrazili koncepcji. Nowa flaga i herb Republiki Chuvash, jego hymn został przyjęty w 1992 roku, po licznych wyborów i dyskusji. Herb autora, wprowadzonego w Państwowym Rejestrze heraldyczny Federacji Rosyjskiej pod numerem 207, stał się wybitnym artystą Chuvash Elli Mihaylovich Yurev.

„Drzewo życia”

Kształcie fundament nowych atrybutów państwowych stali obrazu drevnechuvashskih znaków dokonanych w duchu narodowym ornamentem. Główną z nich – „Tree of Life” – ma głębokie korzenie w historii i kultury słowiańskiej. Chuvashia herb przez niego znaleźli zaskakującą niejednoznaczność. Jest uosobieniem historycznej relacji z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości narodu, stały ruch naprzód, odrodzenie, wytrzymałość, na podstawie relacji korzeniowych z ziemi ojczystej.

To znak, sylwetka przypomina szczególnie czczonego Chuvash dębu, składa się z pięciu elementów, które ucieleśniają różne ludy, które zamieszkiwały Rzeczpospolitą Czuwaszja. Środkowa linia od podstawy i jest podzielony na dwie przydatków kończących się w loki z krajowego wzoru – symbol rdzennej ludności. Na dole, w środku drzewa są rozmieszczone w parach dwóch znaków, co oznacza, inne narodowości, a także Chuvash mieszkających poza granicami kraju.

Opis herbu

Nowoczesne ramiona Czuwaszja koronowany inny starożytny symbol – trzykrotnie powtórzone osiem-ostrego gwiazdy, uosabia słońce. Trzykrotne powtórzenie jest starożytny symbol solarny Chuvash pojęcie – „Pulna. Pur. Pulatpar „tłumaczone” były. Nie. Będziemy. "

Pod nim jest złożonym wycięcie kształtów tarczy herbowej, który jest symboliczny obraz „drzewa życia”. Dolna osłona jest otoczone czerwoną obwódką z żółtą wstążką z poszerzeniem na poniższym rysunku. Na wstążce żółte litery napisane nazwy republiki Chuvash aw rosyjskim :. „Chavash Republika – Republika Chuvash” Górna krawędź taśmy zdobią stylizowane wizerunki złotymi liśćmi i chmielu – piwo zawsze był tradycyjny święto pić czuwaski.

Opis flagi

Prostokątne płótno podzielony na żółte i czerwone pola, „Tree of Life” i „Trzech Słońc” znajduje się w centrum obrazu – tak wygląda jeden z głównych symboli stanu, który ma Republikę Czuwaszja.

Duże znaczenie ma symbolika kolorów. Żółty – w Chuvash „sara” – jednej z najpiękniejszych w folklorze Chuvash. On jest identyfikowany z promieni słonecznych, ze wszystkimi najbardziej piękne i jasne. W klasycznej Heraldyka ten kolor nazywa się złoty i ma swoją własną interpretację – bogactwo, władzę, lojalność, trwałość, sprawiedliwość, itd

Inny kolor godła i flagi z Czuwaszja – czerwone drzewo sandałowe. Jest również jednym z najbardziej popularnych w folklorze Chuvash. W praktyce, to się nazywa heraldyczny fioletowy i średniej mocy, odwagi i godności.

Posiadająca wielką ekspresją artystyczną i znaczną zawartość semantyczną, to narodowe symbole weszła w praktyce i kulturze narodu. Jest on powszechnie stosowany w świątecznej dekoracji, a także w codziennym środowisku miejskim, stolicy Republiki Czuwaszja – Czeboksary – uważany za jeden z najbardziej komfortowych i najpiękniejszych miast w Rosji.