296 Shares 8299 views

Choroby narządów wewnętrznych. zmiany w wątrobie rozproszone

Wątroba jest jednym z głównych organów wewnętrznych. Uczestniczy w pracach wszystkich systemów, produkuje żółciowych, enzymów i hormonów, a także dezynfekuje toksyn. Kiedy przestaje wykonywać swoje zadania, począwszy rozlane zmiany w wątrobie. Należą do nich: wielkość zmiany (wzrost lub spadek), zaburzenia w strukturze tkanek i w hormonalnej metabolizm, słabe krążenie, w zastoju żółci i tak dalej.

Praktyka pokazuje, że najczęściej występuje powiększenie wątroby (powiększenie wątroby). Wszystkie te choroby, dla którego charakterystyczna jest konwencjonalnie podzielone na trzy główne grupy. Pierwszym z nich jest zmiana ogniskowej lub rozproszonego wątrobie i jego statków. Zazwyczaj wątroby towarzyszy zapalenie wątroby różnego pochodzenia, marskość wątroby, stłuszczenie, nowotworów złośliwych lub łagodnych, Hydatid choroby, nie pasożytnicze torbiel oraz ziarniniak gruźlicy. Należy zauważyć, że dla przejawienia nieswoistego przewlekłego i uporczywego reaktywnego zapalenia wątroby obserwowano umiarkowany rozproszone zmiany wątroby. Podczas wirusowego zapalenia wątroby, marskości wątroby, raka, choroby hydatid oraz nowotwory łagodne mogą towarzyszyć znaczącego wzrostu w organizmie.

Drugą grupę chorób, które charakteryzują się rozproszonych zmiany wątroby obejmują zaburzenia gromadzenia i metabolizmu. Zatem, powiększenie wątroby uważany za jeden z głównych przejawów objawów chorób dziedzicznych na podstawie uszkodzenia lub zaburzenia biosyntezy glikogenu układów enzymatycznych.

Trzecia grupa obejmuje nieprawidłowości w układzie sercowo-naczyniowym, który towarzyszy niedostatecznego ukrwienia typu prawej komory.

Rozproszone zmiany w wątrobie spowodowane przez wiele różnych przyczyn. Należą do nich marskość wątroby, zatrucie narkotyków, nadużywanie alkoholu, przeciążenie nerwowy, brak aktywności fizycznej, i tak dalej. Zmiany strukturalne w tkankach mogą być wywołane przez przewlekłych i ostrych infekcji, zatrucia organizmu, zaburzeń metabolicznych. Generalnie te zmiany są spowodowane miażdżycą tętnic, ostrego lub przewlekłego zapalenia wątroby, itd.

Objawy choroby pojawiają twardówki żółty kolor skóry, język, obszary wokół oczu, stały ból bóle w prawym górnym kwadrancie, często klapsa w prawym obszarze ramion.

Pacjenci, którzy wykryli zmiany rozlane wątroby, leczenie jest zalecane w zależności od grup chorobowych, jak również objawów jej przejawach.

Podstawowa terapia tło są leki, które poprawiają pracę hepatocytów. Należą witaminy (B, C, E), kwas liponowy i lipamid, pięć procent glukozy, ATP gepatoprotektory (Essentiale sylimaryna, itp.);

Witaminy aktywnego stymulowania węglowodanów i białek, przyczynić się do poprawy anty-toksyczne i regeneracji funkcji wątroby.

ATP Riboxinum, fosfobion ułatwić pracę dopływu krwi do tkanek i syntezy kwasów nukleinowych jest zmniejszona niedotlenienie, biorą udział w regeneracji tkanek.

Niewydolność zadanie – stabilizują błonę komórkową. Leki te nie są podawane w fazie replikacji wirusa zapalenia wątroby typu środka.

Podstawowym leczenie preparatami wątroby (vitogepat, Vigeratin, Syrepar) jest przewidziany do normalnego aminotransferazy przeciwnym razie może zwiększyć aktywność tego procesu.

Zmniejszanie procesów zapalnych stosuje się leki przeciwwirusowe, steroidy, leki ukierunkowane na nasilenie procesów immunologicznych.

Aby zmniejszyć wewnątrzwątrobowy cholestaza przewidziane cholestyramina Bilignin itp vazozan. Ich działanie mające na celu obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, a wiązanie kwasów żółciowych w jelicie.

Kiedy manifestacja objawów encefalopatii przepisać leki w celu zmniejszenia zawartości amoniaku.

Przewlekłych łamania rozproszonych przypisany leczenia objawowego.

129 shares 1669 views
574 shares 7082 views