863 Shares 6723 views

Traktujemy reumatyzmu u dzieci

Ze względu na nadmierne nagromadzenie soli kwasu moczowego we krwi pojawiają się problemy znacznego zapalenia tkanki ciała. Choroba ta nazwano reumatyzm. U dzieci występuje najczęściej. Średni wiek chorych wynosi mniej niż 15 lat. Ale dzieci poniżej 3 dostać tę chorobę w bardzo rzadkich przypadkach.


Często poprzedzają chorób reumatycznych, takich jak angina, szkarlatyna czy ból gardła. Również przyczyną tej choroby może być dziedziczna predyspozycja w odniesieniu do tej choroby.

Reumatyzm u dzieci. obraz choroby

Zazwyczaj choroba towarzyszy porażce układu sercowo-naczyniowego. I w miarę upływu czasu, problem jest potęgowany tylko. W dużym stopniu wpływ i stawów.

Reumatyzm zaczyna u dzieci 2-4 lat. Wśród objawów emitować:

  • Gorączka.
  • Obrzęk stawów oraz stan bolesne. Pierwszy cierpieć większych stawach kolanowych i biodrowych. Ich kształt jest w znacznym stopniu zmienione. E. Stworzona reumatycznych nogi.

Już po rozpoczęciu choroby stawów rozwija się osłabienie i zanik mięśni. Jeśli nie ma żadnego leczenia, bieganie wersję choroby różni się znacznie nawet kości. Jest to szczególnie widoczne na prześwietlenia. Wszystkie zmiany w stawach i kościach prowadzić do możliwości dyslokacji.

Zaledwie kilka dni u dzieci węzły chłonne wzrost reumatyzm. Nie są one ropne pieczęć, bardzo bolesne. Podczas leczenia, oczywiście, są zredukowane.

Wątroby i śledziony u pacjenta z reumatyzmem zwiększa (średnio 2-3 cm). Narządów wewnętrznych cierpi serce. Lekarze mówią, że pacjenci mają częstoskurcz lub zawał dystrofię.

Jak leczyć reumatyzm?

Dzieci cierpiące na reumatyzm, zostaje umieszczony w szpitalu. Przebieg leczenia trwa przez okres co najmniej 2 miesięcy. Ponadto należy zapewnić odżywianie.

Przede wszystkim przepisanych leków. Wśród wielu leków przepisanych przeciwreumatyczne leki. Analgin konieczności rozładowania i kwas acetylosalicylowy. Dawka indywidualnie wybiera tylko lekarzem. Teraz użyj więcej i indometacyny i Voltaren maści. Leki te są często połączone ze środkami hormonalnymi.

Jeśli istnieje poważna choroba, eksperci przepisane Brufen, Chloroquine lub do Lago. Koniecznie w kompleksowej terapii pacjentów przyjmujących witaminy.

Jeśli pozytywny trend do odzysku przepisać masażu leczniczego i gimnastyki. Pacjenci powinni chodzić i fizjoterapii. W razie potrzeby możliwe i specjalny korekcji chirurgicznej.

Po wysłaniu stacjonarnego leczenia pacjentów w ośrodku zdrowia pod kardiologa obserwacji. Po tym wszystkim, tylko w odpowiednim czasie opieki dla pacjentów może uniknąć wystąpienia chorób serca. Prognoza na reumatyzm u dzieci jest bardzo korzystne, jeśli czas zauważyć postęp choroby. W przeciwnym wypadku konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Reumatyzm u dzieci. środki zapobiegawcze

Nie ma szczepionki, która mogłaby uniemożliwić dzieciom reumatyzm. Jednakże w celu ochrony dzieci przed chorobą, konieczne jest, aby hartować organizm dzieci zapewnienie dziecku pełnego i zbilansowanej diety. Nie przeszkadzają i sportu. Wszystko to sprawi, że dziecko zdrowe i odporne na wszelkiego rodzaju choroby, w tym na reumatyzm.

Jeśli dziecko jest chore nadal reumatyzm, konieczne jest, aby nie opóźniać choroby. I najważniejszym środkiem, jakie należy podjąć w pierwszej kolejności – jest surowy tryb łóżko pacjenta. To powinno być świeże powietrze. Co do żywności, nie muszą być zróżnicowane, a tylko odżywcze, światło i zawierający dużą ilość witaminy C