891 Shares 3446 views

Akademik Dedov Iwan Iwanowicz: Biografia i Foto

Dedov Iwan Iwanowicz – Prezes Akademii Nauk Medycznych, akademik, endokrynologa. I stał się sławny w swojej specjalności w czasach radzieckich. Wiceprezes i dwie akademie, szef endokrynolog z Ministerstwa Zdrowia, Iwan Iwanowicz wykłada na MGMU Sechenov. On jest zaszczycony pracownika nauki i Rycerzem kilku zakonów Zasługi. Dziadkowie – autor wielu publikacji naukowych i metodycznych. Ma dorosłego syna, który przeszedł przez naukowców na ślady ojca.


dzieciństwo

Dedov Iwan Iwanowicz, zdjęcie które jest w tym artykule, urodzonego 12.2.1941, w regionie Woroneża, w miejscowości Dmitryashevka. Jego matka – Anna Jakowlewna, jego ojciec – Ivan Fedoseevich. Dzieciństwo akademicki do 1952 roku przeszedł w regionie Woroneża, a następnie – w Lipieck.

formacja

Po pierwsze, Ivan poszedł do miejscowej wiejskiej szkoły. Ukończył ze złotym medalem w 1958 roku wstąpił do Woroneż Instytut Medyczny. Studia ukończył w 1964 roku, a następnie od 1964 do 1972 roku. Byłem studentem. W 1976 roku obronił pracę doktorską.

kariera

Karierę Dedov Iwan Iwanowicz, którego biografia jest opisany w tym artykule rozpoczął jako młodszy badacz w laboratorium Instytutu Radiologii Lekarskiej AMS ZSRR w Obnińsku. Future akademik zaangażowany neuro- i endokrynologii. W 1973 roku Iwan został przeniesiony na stanowisko starszego pracownika naukowego laboratorium doświadczalnym. Pracował w Clinical Oncology, ZSRR Akademii Medycznej Instytutu Nauk w Moskwie do 1982 roku

Następnie został profesorem na Wydziale fakultterapii pierwszego wydziału medycznego w 1 Moskiewskiego Instytutu Medycznego imienia Sechenov. Pracował tam do 1988 roku, po tym jak został przeniesiony na stanowisko szefa Kliniki Endokrynologii w tym samym instytucie. Od 1990 roku stał się znany jako Moskiewskiej Akademii. Sechenov.

Od 1989 Dedov Iwan Iwanowicz, których opinie mówią o nim jako lekarz od Boga, – dyrektor Państwowego Centrum Badań Endokrynologii. Jest to jedyna w swoim rodzaju w Federacji Rosyjskiej, instytucja, w której najlepsi specjaliści. Centrum Badania przeprowadzone:

 • badania i rozwój;
 • leczenie;
 • Kliniczne diagnostyczne;
 • organizacyjne i metodyczne;
 • Systemy edukacyjne w dziedzinie endokrynologii.

I to jest podstawą rehabilitacji pacjentów według programów państwowych.

dorobek naukowy

Dedov Iwan Iwanowicz (komentarze na temat swoich talentów można usłyszeć nie tylko w Rosji, ale również za granicą) jest wybitnym naukowcem o nazwie światowej. Zrobił wielki wkład w rozwój wielu obszarów w endokrynologii. Ivan stał się wiodącym klinicysta i doświadczony nauczyciel Zdrowia.

Dziadkowie zaangażowanych w rozwój badań podstawowych i stosowanych, które są znane nie tylko w Rosji, ale również za granicą. Ivan – specjalista pierwszej klasy we wszystkich kluczowych obszarach endokrynologii:

 • Immunologia cukrzycy;
 • genetyka;
 • w rozwoju nowych technologii w diagnostyce chorób;
 • zapobieganie i leczenie powikłań cukrzycy (zgorzel stopy, nefropatii i tak dalej. zm.).

Dedov Iwan Iwanowicz – rosyjskie „gwiazdy” w dziedzinie endokrynologii. Brał czynny udział w rozwoju wczesnych metod i narzędzi diagnostycznych dla zintegrowanego leczenia chorób układu podwzgórze-przysadka, w tym guzów przysadki mózgowej. Iwan Iwanowicz opanowaniu zasad organizacji i funkcjonowania systemu neuroendokrynnych w organizmie człowieka, jak następuje funkcje systemowe i regulacja funkcji seksualnych i wzrostu u kobiet i mężczyzn. W szczególności, że przeprowadzone badania i układ rozrodczy, promieniowania i innych aspektów endokrynologii. Zakres procentowej Ivan obejmuje badania patogenezy i diagnozowania leczenia autoimmunologicznej choroby niedobór jodu i nowotworowych tarczycy.

Akademik jest jednym z pierwszych, którzy badali system neuroendokrynnych w filogenezie i ontogenezy ludzi i zwierząt. Iwan dowiedział się w Santa wzór systemogenesis, heterochrony poszczególnych jednostek i ich konsolidację w układzie funkcjonalnym wyższa. podwzgórza jądra stwierdzono, że wpływają na wydzielanie hormonów przysadki niektórych gruczołów dokrewnych i obwodowych.

Specjalna seria papierów

Istnieje osobny cykl prac Dědová Ivana Ivanovicha na badaniu promieniowrażliwość ludźmi i zwierzętami, w zależności od stanu i funkcjonowania systemu neuroendokrynnego i wieku badanych narażonych na działanie promieniowania wewnętrznego i zewnętrznego.

W trakcie badań stwierdzono, że radioporazhenie Academician i przeżycia organizmu testowego na różnych poziomach (komórkowej, tkanki i podobne. D.) i struktur wewnątrzkomórkowych głównie zależy od działania układu neuroendokrynnego. A wyniki Dědová I. To stało się podstawą do radioterapii chorych, którzy cierpią na zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy i układu podwzgórze-przysadka.

osiągnięcia naukowe

Akademik Dedov Iwan Iwanowicz i jego wielu uczniów udało się uzyskać bardzo ważnych wyników dla nauki i pracy klinicznej. Wiele odkryć dokonanych część podstawy na poziomie globalnym leczenia.

Na przykład, w dziedzinie cukrzycy, że po raz pierwszy przeprowadzono genotypowania różnymi grupami etnicznymi pacjentów z tą chorobą. Wyniki były wyjątkowe i ujęte w wykazie międzynarodowych badaniach genetycznych. geny predysponujące ochronne i Zidentyfikowano określenia ryzyka wystąpienia cukrzycy i powikłań sercowo-naczyniowych.

Metody prognozowania choroby w rodzinach, których członkowie są już chory, rozwinął Dědov Iwan Iwanowicz. Endokrynologii Centrum jest obecnie w stanie zidentyfikować grupy wysokiego ryzyka. Aktywnie rozwijany i zastosować w praktyce najnowszych metod diagnostyki cukrzycy i patogenetycznego leczenia powikłań naczyniowych (choroba niedokrwienna serca, retinopatia, i tak dalej. D.).

Stworzony przez rejestr państwa ludzi, którzy chorują na cukrzycę w Rosji. I organizacja funkcjonuje z powodzeniem. Z bezpośrednim udziałem Iwan Iwanowicz został stworzony i wdrożony przez program docelowy stan. W ramach ustanowionego Diabetes rosyjskiej służby, znacznie zmienić sytuację w Rosji w dziedzinie cukrzycy.

Po raz pierwszy w kraju wdrożył system obserwacji badań choroby, jej powikłań oraz jego rzeczywistego występowania. To pozwala dokonać realistycznej oceny opieki zdrowotnej (oraz jej poprawę) u chorych na cukrzycę w poszczególnych miastach i miasteczkach.

Iwan Iwanowicz Dedov z uczniami zrobiła wielki wkład w rozwój i wdrażanie do praktyki nowoczesnych metod leczenia skojarzonego nowotworów przysadki i choroby Cushinga. Począwszy używany radioterapię z wiązek protonów, wraz z lekiem i terapii neurochirurgicznej. Plus pooperacyjne hormony metaboliczne i rehabilitacji medycznej pacjentów.

To dziadków z jego uczniowie należą do laury międzynarodowego uznania głównych przyczyn niepłodności. Zostały one znaleźć sposoby leczenia i zapobiegania. A w dziedzinie patologii shchitovidki zainstalowaniu nowego markera diagnostycznego raka.

Dedov Iwan Iwanowicz – „endokrynologicznego bóg”, unikalny Specjalista, który nie ma sobie równych. Koordynuje krajowego programu zwalczania chorób niedoboru jodu. Regularnie prowadzone pomoc, analizę i identyfikację czynników ludzkich i goitrogenic wpływających na zdrowie człowieka. I wykonane są środki zapobiegawcze w celu zapobiegania chorobom tarczycy.

Dziadkowie rozpoczęli szerokie badanie tarczycy. A wyniki były podstawą rosyjskiego rządowego dekretu w sprawie profilaktyki chorób, które są spowodowane niedoborem jodu.

Pediatric Endocrinology

Inicjatorem otwarcia w roku 2002 pierwszego Instytutu Pediatrii Endokrynologii stał Dedov Iwan Iwanowicz. Endokrynologii Centrum ma specjalny program, zawierający w endokrynologii w dzieciństwie molekularnej badań genetycznych i immunologicznych.

Zidentyfikowano różne mutacje genetyczne oraz chromosomowe określające, rozwój i postacie kliniczne zaburzeniom układu rozrodczego. Pod kierunkiem Iwana Iwanowicza przeprowadzono badań nad przyczynami opóźnienia wzrostu dziecka.

Funkcje Państwowego Rejestru niepełnosprawnych dzieci z zespołem karłowatość. Powered centrum wzrostu. Prowadzi rehabilitacji medycznej i społecznej dzieci. Po raz pierwszy na całym świecie pod kierunku Ivan Iwanowicza Dedov został metodą terapii protonowej stosowane u dzieci z nowotworami mózgu. A cały system rehabilitacji dzieci z różnymi patologiami układu hormonalnego.

Dzięki nowym technologiom pojawiła metod i systemów, które pozwalają na diagnozowaniu i leczeniu dzieci, którzy znaleźli hermafrodytyzm, przedwczesnego rozwoju seksualnego i zaburzenia metabolizmu.

Wkład do nauki i zdrowia

To Dedov Iwan Iwanowicz zainicjował utworzenie departamentu zdrowia reprodukcyjnego. To determinuje rozwój standardów Rosjan od pierwszych minut po urodzeniu. Okresy ryzyka zidentyfikowane naruszeń w układu hormonalnego. I nie było możliwości rehabilitacji, nawet dla osób starszych.

Pod przewodnictwem Dedov ustalonych standardów i najlepszych algorytmów zapobiegania, diagnozowania i leczenia chorób układu hormonalnego, który został wprowadzony w rosyjskiej praktyce klinicznej.

Akademik stał się głównym organizatorem opieki zdrowotnej i nauk medycznych. On płaci dużo uwagi do tworzenia wyspecjalizowanych usług szkoleniowych i wysoko wykwalifikowanych specjalistów w Federacji Rosyjskiej. Dedov Iwan Iwanowicz stale wprowadzając nowe technologie w dziedzinie chorób endokrynologicznych.

nauczanie

Pod kierunkiem rosyjskiego akademik osiem i dziewięć działów szkoleń w różnych regionach Rosji. Iwan Iwanowicz Dedov '24 kieruje Kliniki Endokrynologii w MMA. Sechenov. Ivan zainicjowała dodatkowy dział szkoleniowy – Pediatric Endocrinology i Diabetologii FPPO. Due dziadkowie już przeszkoleni 165 mieszkańców, 107 doktorantów i ponad 800 lekarzy.

Pod osobistym kierownictwem i doradztwo „z rąk” akademickich pozostawionych 23 lekarzy, 47 kandydatów mednauk. Dziadkowie napisał i opublikował ponad 500 prac naukowych. A ponad połowa granicą. I wytwarza się 37 podręcznikach monografii ATLASY i praktycznych przewodników. Dla lekarzy – ponad 300 podręczników i publikacji metodycznych.

Pozycji i członkostwo w organizacjach

W 1991 Dedov Iwan Iwanowicz stał szef Federal i Diabetes Center w 2002 r Ministerstwa Zdrowia (obecnie SEDESOL). A także:

 • członek Prezydium Akademii Nauk Medycznych i jego przewodniczącego Rady Naukowej;
 • Konsultant Centrum Medyczne Departament Spraw prezydenckich w Federacji Rosyjskiej;
 • Członkiem Europejskiej i Międzynarodowej Federacji diabetologów;
 • Eksperci zdrowotnych świata na choroby, „cukrzyca”;
 • Prezes Rosyjskiego Towarzystwa diabetologów, endokrynologów;
 • Redaktor naczelny czasopisma poświęcony otyłości i cukrzycy.

Od 1986 roku, Santa jest głównym endokrynolog, najpierw ZSRR, a następnie Ministerstwo Zdrowia Federacji Rosyjskiej.

hobby

Iwan Iwanowicz Dedov jest zainteresowany nie tylko w medycynie. Lubi klasyczną muzykę, sztukę i literaturę. Ivan – miłośnik przyrody i spacery na świeżym powietrzu. On jest przyciągany przez konserwatorium i teatru. Większość dziadkowie lubią muzyki Czajkowskiego, Mozarta, Beethovena. A wśród pisarzy woli pracować Sholokhova Bunin, grube.

życie osobiste

Dedov Iwan Iwanowicz żonaty Priezzheva Olga Nikolaevna. Ona – kandydat nauk medycznych. W 1967 roku para miała syna Dmitry. On poszedł w ślady rodziców i otrzymał doktorat, ale orzecznictwo. Dymitr Iwanowicz jest profesorem na Uniwersytecie Moskiewskim nazwany Łomonosowa. Od 2008 roku pracował jako sędzia Naczelnego Sądu Arbitrażowego Federacji Rosyjskiej.

wyróżnieniem

Dedov Iwan Iwanowicz (Rosyjska Akademia Nauk Medycznych) i została nagrodzona złotym medalem. Pirogov. Jest to najwyższa nagroda RAMS. Ivan zdobył trzy medale (stopień 3 lub 4) Zasługi i Orderem „Przyjaźń narodów”. Dziadkowie otrzymał tytuł Honorowego Scientist Federacji Rosyjskiej.