345 Shares 9596 views

jamy ustnej i jej funkcje

Usta – jest to pierwszy dział ludzkiego układu pokarmowego, która rozpoczyna obróbkę mechaniczną i chemiczną pożywienia. Jest ona ograniczona do wewnętrznych części policzków, warg, niebo i ziemię języka.

Jamie ustnej człowieka jest podzielony na dwie części. Po pierwsze jest on uważany za próg jamy który jest ograniczony przez zęby i dziąsła z tyłu iz przodu ustach ustnej. Po drugie – samą w sobie w ustach, składająca się z policzkami języka, gruczołów ślinowych i nieba.

Funkcje jamy ustnej u ludzi

Funkcjonować oddychanie oralny bardzo nieznaczne, ponieważ w organizmie człowieka do tego zadania jest nos. Niemniej jednak, to przechodzi i wprowadza powietrze w tych przypadkach, gdy jest to wymagane, aby nasycić płuca tlenem. Na przykład, jeśli przekrwienia błony śluzowej nosa z powodu przeziębienia lub urazu lub wysokich obciążeniach fizycznych. Ponadto, jama ustna jest bezpośrednio związana z produkcją mowy. Język i zęby artykułować dźwięki, które rozmnażają strun głosowych.

funkcja ochronna

Z uwagi na nieprzepuszczalność ustach opóźnia wiele patogennych bakterii i wirusów, które mogą nie tylko być szkodliwe dla zdrowia jamy ustnej, lecz także w całym ciele.

funkcja wrażliwy

Błona śluzowa jamy ustnej ma dużą ilość ciepła, ból i smak receptory czuciowe raportowania możliwość nieprzyjemne skutki, które mogą wystąpić w czasie posiłków osoby. Dlatego gdy w kontakcie z ustami coś gorącego lub gorzkiej, automatycznie próbować ją wypluć.

funkcja ssania

Błona śluzowa jamy ustnej może ssać białka i mineralne, związki, które są bardzo istotne dla organizmu ludzkiego. Ponadto, to jest, gdy początkowe wchłanianie niektórych leków.

I oczywiście najważniejszą funkcją ludzkiej jamie ustnej – a trawiennych. Jest ona odpowiedzialna za mąki i jej przygotowania do dalszego wnikania w ludzkim przewodzie pokarmowym. Istotą procesu jest zmniejszona, a mielenie otaczającej produktów śliny, a następnie tworzy się bryła, która jest następnie przekazywana do następnego połączenia w układzie pokarmowym. Głównym uczestnikiem wszystkich tego procesu – ślina. Jest produkowany przez trzy pary dużych gruczołów i wielu małych. Proces trawienia w jamie ustnej spowodowanym obecnością białek śliny, różnych soli i wody, które mają bezpośredni wpływ na zmiękczeniu i przygotowywania żywności w celu dalszego rozwoju. Jak można zauważyć, jamie ustnej, jest bardzo ważne dla zdrowia ludzkiego układu pokarmowego. Dlatego wszelkie choroby jamy ustnej może mieć negatywny wpływ na cały organizm.

Według różnych źródeł, w tym ludzkiego domu ustnej na poziomie między 160 i 300 różnych gatunków bakterii, które jest znacznie wyższe niż w innych częściach przewodu pokarmowego. Zjawisko to można wyjaśnić przez fakt, że większość drobnoustrojów, które wchodzą do jamy ustnej z wody, powietrza i żywności, żyją pewną ilość czasu. Ta tak zwana stała mikroflory jamy ustnej, w której komórki śluzówki są stale regenerowany. Jeśli aktualizacja nie powiedzie się, ślina nie może zabić własnego numeru podstawowego bakterii. W tym przypadku nie jest zapalenie w jamie ustnej – ustnej.

W zależności od rodzaju drobnoustroju spowodował chorobę, jest ona podzielona na grzybicze, zakażenia i opryszczka.

Przyczyną zapalenia jamy ustnej może być niezgodność z podstawowych zasad osobistej higieny jamy ustnej, jak i ujemne skutki wielu leków (antybiotyki, kortykosteroidy). Choroby przewodu pokarmowego i wpływu alergii może spowodować pojawienie się ustnej.

Zaczerwienienie, pieczenie, ból, pęcherze i rany, trudności w połykaniu, powłoka – wszystkie znaki wskazujące na pojawienie się stanu zapalnego w jamie ustnej. Zapalenie jamy ustnej Leczenie zależy od przyczyny jej występowania. Jeśli patogen jest wirusem, leki przeciwwirusowe są wykorzystywane w przypadku bakterii, – antybiotyki. Ustnej wywołane mechaniczne uszkodzenia śluzówki traktuje się szkodliwe przez czynnik, na przykład, fragment zęba. W tym procesie produkcji doustne roztwory antyseptyczne.