130 Shares 8550 views

Jak otworzyć pralkę, jeśli jest on zablokowany Porady

Pralka automatyczna – niezbędny pomocnik dla każdej gospodyni. Jeśli chodzi porażki, sytuacja jest porównywalna do prawdziwej katastrofy. Często zdarza się, że zamknięty zamek w klapie. Co jeśli nie ma liczby mistrzowskie pod ręką, a obsługa klienta na kliknięcie nie przychodzi? Jak otworzyć pralkę, jeśli jest zablokowana? Niewątpliwie, problem ten może być rozwiązany w sposób niezależny. Więc dzisiaj przyjrzymy się, jak otworzyć samochód bez udziału specjalistów.


Głównymi powodami

Jak otworzyć pralkę, jeśli jest zablokowana? Taka sytuacja występuje dla następujących powodów:

  • Naturalna blokada podczas prania. Po zakończeniu zamka otwiera się automatycznie. Opcja jest jako środek bezpieczeństwa podczas pracy.
  • Umyć się, a technika nie otwiera? Nie panikuj – 1-2 minuty do otwarcia zamka włazu. Ten położył ustawienia fabryczne.
  • Zderzeniowych. Jest to spowodowane skokami napięcia, częste przerwy w dostawie prądu, wodociągu jest zatrzymany.
  • Stosować urządzenia blokującego. To musi być wymieniona.
  • Zatkany wąż spustowy. Dzięki temu, woda pozostała w środku, oraz czujnik poziomu cieczy nie daje polecenie odblokowania.
  • Przypadkowo włączone ochronę dzieci.

Przyczyny nie dużo, a oni są rozwiązywane przez prostą manipulację. Krok po kroku działania wykresu znajduje się w dokumentacji technicznej dla urządzeń gospodarstwa domowego. Zastanówmy się, jak otworzyć pralkę, jeśli jest zablokowana, bez pomocy.

Pierwsze środki w celu wyeliminowania

Automatyczne blokowanie podczas mycia – środek bezpieczeństwa dla ciekawskich dzieci i dorosłych chętnych. Jeśli urządzenie nie zostanie otwarty, nie działają na niego i nie ciągnąć za uchwyt. Zamek działa w ciągu kilku minut. To zabezpieczenie ustanowione przez producenta. Część programu kończy powolne przewijanie bębna. Przez pomyłkę, można otworzyć drzwi w tym czasie, zaczynają wyciągać pranie i doznają kontuzji.

Blokowanie i występuje ze względu na wystające z programu jako napięcia lub chwilowego zaniku zasilania. sprzęt gospodarstwa domowego jest odłączony od sieci, odstawić na 20-30 minut. W tym okresie nie ma zerowe ustawienia blokady jest włączona do otwierania. Ta metoda może być stosowana, jeśli nie ma wody w urządzeniu. W przeciwnym razie, czujnik poziomu cieczy nie pozwala, aby odblokować drzwi.

„Ochrony dzieci”

Nieświadomie, można przypadkowo włączyć program, a następnie uruchomić w wyznaczonym problemu. Ta opcja jest wyzwalany przez jednoczesne naciśnięcie dwóch przycisków. Każdy producent ma swoją własną kombinację. Można go znaleźć w podręczniku. Opcja ta jest również usuwany jednoczesne naciśnięcie dwóch przycisków. Aby ustawić inny program, należy nacisnąć przycisk START / PAUSE, a następnie ustawić nowe ustawienia. Wszystkie te środki są dość łatwe do usunięcia blokady. Ale co, jeśli nie ma wody w maszynie? Rozważmy bardziej skomplikowany sposób, aby rozwiązać ten problem.

Jak otworzyć pralkę, jeśli jest on zablokowany wodą

Jeśli minęło kilka minut po praniu jest kompletna, a zamek nie otwiera się, można spróbować ponownie uruchomić najbardziej prosty program – „Spin” lub „płukania”. Jeśli nie kończą otworzyć drzwi, sprawdził przewód spustowy może być zatkany. „SPIN” Po czyszczeniu, należy uruchomić opcję.

Jeśli to nie zadziała, a następnie zastanowić się, jak otworzyć pralkę, jeśli jest on zablokowany w trybie awaryjnym.

Otwarcie właz awaryjny

Każdy model posiada technikę mycia otwieranie drzwi lina alarmowego. Zwykle ta opcja znajduje się w dolnej części, obok filtra. Kabel ma czerwony lub pomarańczowy kolor. Delikatnie i płynnie pociągnąć go. Luke musi odblokować. Jeżeli kabel ten nie jest wykrywany, a następnie zdjąć górną pokrywę urządzenia, należy odłączyć urządzenie od sieci. Następnie należy przechylić urządzenie tak, że bęben jest odsunięta od luku i dał dostęp do bloku zamkowego. Znaleźć i otworzyć zakładkę. To jest bardziej skomplikowana i trudna metoda. Bez pomocy silniejszej płci nie może sobie poradzić. Jak otworzyć pralkę, jeśli jest zablokowana? Często metoda zależy od modelu i producenta.

"Samsung"

Jeśli taka marka karabin maszynowy nie otworzy się w ciągu 5 minut po praniu, należy go wyłączyć i pozostawić na 20-30 minut. W tym czasie nie jest kompletny reset programu, a zamek otworzy się automatycznie. Jeśli zauważysz, że pralka jest pełna i nie ma wody w bębnie, należy uruchomić cykl wirowania. Jeśli woda nie jest skondensowana – to znak, że były problemy z systemem pompowania. Zrób ręczne opróżnienie, wezwać serwisanta.

Aby usunąć ciecz w dolnej części urządzenia, obok filtra, pod warunkiem, że wąż spustowy alarmowego. Raz cała woda jest wypompowywana, blokada musi być odblokowany. Te dodatkowe sposoby jak otworzyć pralkę, jeśli jest zablokowana. „Samsung” w swoich modelach zapewniają liny awaryjne, aby wymusić otwarcie drzwi.

"Samsung Eco Bubble"

Model ten jest wyposażony w zabezpieczonym przed dostępem dzieci. A użytkownicy, którzy nie są zaznajomieni z instrukcją stosowania, może przypadkowo nacisnąć kombinację klawiszy, która będzie uruchomić tę funkcję. W tym przypadku, po umyciu, drzwi nie można otworzyć, a na tablicy wyników miga zamek i uśmiechu. Jak otworzyć pralkę, jeśli jest zablokowana? „Samsung Eco Bubble” w tym przypadku polega na naciśnięciu dwóch klawiszy na krawędzie malowane figurki człowieka.

„Hotpoint Ariston»

Producent podkreśla, że sytuacja z drzwiami może wystąpić, jeśli nie było zaciemnienie awaryjnego. Aby rozwiązać ten problem, trzeba spuścić wodę w trybie ręcznym i otworzyć drzwi za pomocą kabla odblokowania awaryjnego. Wszystkie te opcje są w dolnej części urządzenia domowego, obok filtra.

Istnieje wiele sposobów, aby otworzyć pralkę, jeśli jest zablokowana. „Hotpoint Ariston” w następujących środków przepisuje instrukcjami:

  • Przy wyborze cyklu dziecka lub dodatkową funkcję „Łatwe prasowanie” na końcu cyklu produkuje urządzeń powolny obrót bębna. należy nacisnąć przycisk Start / Pauza lub uruchomić program „Syntetyczne”.
  • Przy wyborze „Silk” cykl maszyna zakończy bez spuszczania wody z bębna. Aby spuścić płyn do prania i mogą być usunięte, należy nacisnąć przycisk Start / Pauza lub „Easy żelaza”.

Funkcje te są świadczone przez ustawienia fabryczne i funkcji urządzenia.

LG

Ten typ urządzeń zapewnia również funkcję blokady przed dziećmi. Jest produkowany przez naciśnięcie dwóch przycisków jednocześnie SUPER płukanie / PREDVR. Zrezygnować przez naciśnięcie tego samego połączenia, a następnie prasowane START / PAUSE. Odpowiadając na pytanie o tym, jak otworzyć pralkę, jeśli jest on zablokowany, LG oferuje kompleksowy zestaw środków, który jest używany na większości nowoczesnych urządzeń.

podział zamek

Omówiliśmy sytuację z prostych usterek w sprzęcie od niektórych producentów i spojrzał na jak otworzyć pralkę, jeśli jest zablokowana. Instrukcje dla każdego modelu koniecznie dołączone fabryki. Pierwszą rzeczą do zapamiętania – nie zablokować klapę z uchwytem ciągnąć z całej siły. Może to prowadzić do uszkodzenia mechaniczne bloku drzwi, zamki. Gdy takie wady po otwór awaryjnego i rozładunku wymaga kontroli i wymiany uszkodzonych części lub całego bloku. Możesz skontaktować się z centrum serwisowym lub w celu przeprowadzenia napraw na własną rękę. Podczas zamawiania i zakupu niezbędnych części należy podać cały artykuł i marek samochodów.

Z zamkiem luku mogą być zarządzane bez kreatora. Nie panikuj. Lepszym rozwiązaniem byłoby podjęcie instrukcjami w sprzęt i czytać jak można skorygować. Wykonaj czynności, można w ekonomiczny sposób rozwiązać problemy z urządzeń myjących o dowolnej marki. Jeżeli wykryta awaria urządzenia blokującego, będzie wymagać wymiany, który może być wykonany własnymi rękami, albo specjalisty zaufania.