218 Shares 1811 views

Rodzina "albumu" monarchów: Pałac Królewski w Brukseli

W centrum Brukseli, pomiędzy parkiem brukselskim a placem Pałacowym, oficjalną rezydencją monarchii Belgii – Pałacu Królewskiego.

Godne uwagi miejsce

Starożytny, luksusowy budynek od ponad dziesięciu wieków stał się rezydencją monarchów, a odbywa się tu również recepcja urzędników.

Podczas swojego życia Pałac Królewski (Bruksela) przeszedł kilka rekonstrukcji: został nieco rozbudowany, aw niektórych miejscach przebudowany.

Miejsce dla przyszłego pałacu zostało wybrane przez hrabiego Lubieńskiego. Przyciągnął go jakiś dystans, od brudnego, hałaśliwego centrum miasta i wzgórza, z którym widoczna jest cała prowincja. To miejsce jako symbol władzy królewskiej wykorzystywały nie tylko monarchowie Belgii, ale także Holandia i Flandria. To właśnie tutaj król rządził imperium Karola V, a jego zrzeczenie się tronu przechodziło.

Cardinally i Pałac Królewski (Bruksela) i okolica zmieniły się na początku XIX wieku. Budynek, zamieniony w popioły, został odrestaurowany przez króla Williama I. Założono również elegancki park z kwiatymi łóżkami i dużym ogrodem. A w 1831 r. Na placu przed pałacem koronacja Leopolda I. Wstąpił na tron ze względu na popularne powstanie, które rozpoczęło się w pobliżu teatru w pobliżu rezydencji. Dlatego też historycy twierdzą, że z tego pałacu rozpoczęło się królestwo Belgii, gdzie ogłoszono dominację klanu Oranskiego: Wilhelma i Napoleona.

Zewnętrzna nieatrakcyjność i niesamowite szlachetne eleganckie wnętrza

Fasada pałacu jest raczej ascetyczna: wystrój jest klasyczny, kolor szary, brak dodatkowych szczegółów. Ale jak niesamowity jest Pałac Królewski (Bruksela) wewnątrz!

Dla turystów rezydencja czynna jest nie dłużej niż dwa miesiące: od 21 lipca do 1 września. Królewskie izby są nieporównywalnie piękne.

Każdy władca przyczynił się do wnętrza i historii budynku.

Na przykład informują turystów, że w Leopold II pojawiły się wielkie schody. Postanowił, że takie przejście powinno doprowadzić do Pałacu Królewskiego (Bruksela): na przemian zielone i białe marmurowe schodki z poręczami tego samego materiału, eleganckie kucia oraz posąg Minerwy symbolizujący dobrobyt i spokój.

Sala formalnych przyjęć została zaprojektowana przez Williama I, władcę Holandii. Najważniejszą cechą jest wizerunek lwa holenderskiego, jedynego w całym Pałacu Królewskim (Bruksela). Fotografie zamieszczone w artykule nie przekazują wszystkich wielkości i uroczystości odczuwalnych wewnątrz.

Wspaniała wyobraźnia Duży biały salon zawdzięcza swoje piękno królowi Louise. Do zaprojektowania pokoju wybrała neoklasycystyczny styl i wizualnie powiększała przestrzeń z wieloma lustrami ze złotymi ozdobnymi wkładkami.

Najbardziej niesamowite miejsca

  1. Hale z kolekcjami sztuki i rzemiosła zebrane w różnych częściach świata. Jedną z nich jest seria obrazów monochromatycznych autorstwa Marty Veri. Umieszczone obrazy w holu na pierwszym piętrze, w drodze do szafy królewskiej. Sala wokół klatki schodowej została ozdobiona portretymi fotograficznymi mistrza Dirk Brekhman. Dwa z nich są wykonane w pełnym rozmiarze. Są to portrety ich znakomitej królowej Paoli i króla Alberta II.
  2. Imperial Hall. Z ciekawostek znajduje się 11 doniczek wykonanych z czystego złota. W nich ziemia z każdej prowincji kraju i kwiatów, na łodygach, przedstawiają historyczne fakty.
  3. Pokój lustrzany. Unikatowy sufit i żyrandol w środku są pokryte skrzydłami tajskich chrząszczy (zaskakująco odbijają światło).
  4. Sala obchodów i sala tronowa. Sądząc po przeglądzie, to tylko duch, który wyłania się z majestatycznego piękna!

Jak znaleźć

Według turystów jest dość łatwo znaleźć Pałac Królewski w Brukseli, Place des Palais 1. Jeśli wybierasz się metrem (linie M2 i M6), musisz wysiąść na stacji Trone i udać się do rezydencji via Brussels Park.

Jeśli chodzisz na piechotę, musisz iść do obiektu, koncentrując się na Mountain of Arts. Między nim a Placem Królewskim będzie pałac.