833 Shares 6891 views

Lively Pireus (Grecja): antyczne piękno nowoczesny port

Największy port Morza Śródziemnego, pozostała część starożytnych Greków dziedziczone, jest ośrodkiem gospodarczym, który zawiera łącza morze z niemal wszystkich wysp Grecji. W mieście, liczba mieszkańców nie przekracza 200 tysięcy, aktywnie rozwój infrastruktury turystycznej, a coraz więcej zagranicznych turystów przyjść do zapoznania się z Grodzisko znajduje się na brzegu Morza Egejskiego.

Ośrodek jest rozwój infrastruktury turystycznej

Kolorowe Pireus (Grecja), którego historia sięga czasów starożytnych – dość głośne i tętniące życiem miasto oferuje turystom wspaniałe możliwości do rekreacji. Skład osady kraju nastąpił w XIX wieku. Po wybudowaniu linii kolejowej, łączącej ośrodek z Aten, stał się głównym portem państwa. Przez to prowadzi przesyłek międzynarodowych, a bramy morskie kraju, otrzymał reputację centrum turystycznym, zaczęliśmy się rozwijać gospodarczo.

Niestety, wielu podróżnych nie zatrzymują się w ośrodku, a korzystanie z Pireus (Grecja) tylko jako post pomostowego. Jednak warto spojrzeć na malowniczym zakątku, gdzie połączenie świeżego powietrza, niesamowity charakter i prawdziwej gościnności miejscowej ludności pozostawił dobre wrażenie.

Ośrodek położony jest na gruntach Attyki

Pireus Port znajduje się dwanaście kilometrów na południe od Aten, w zatoce na Zatokę Sarońską. Od stolicy kraju i można dojechać komunikacją miejską lub metrem. Leżący wzdłuż wybrzeża Morza Egejskiego, znajduje się na ziemiach kolebki starożytnej Grecji – Attiki. Attyka (Grecja) jest prawdziwym sercem różnych krajach, gdzie mity i legendy ożywają. Region ten jest podzielony na dwie części: obszar metropolitalny w Atenach, który zawiera port, a reszta pola.

Głównym źródłem dochodów ośrodka, biorąc pod uwagę jego położenie geograficzne, są one dostarczane. To przybywających statków wycieczkowych i promów codziennie. Jednak w ostatnich dziesięcioleciach, firma turystyczny nabiera tempa, aw mieście są nowe hotele, restauracje, rozrywka, zakupy.

Klimat i pogoda

Duża liczba słonecznych dni i przyjemnego klimatu śródziemnomorskiego – idealne warunki do wspaniałego wypoczynku na miejscowych plażach. Sezon pływania rozpoczyna się w maju i trwa do października.

Najgorętsze miesiące to lipiec i sierpień, a najlepszy czas na wędrówki i wycieczki jest jesienią lub wiosną. A nawet ciepła zima nie straszyć turystów, którzy chcą zwiedzić miasto, które od wielu lat utrzymuje swoją własną twarz.

Hill i Powiatowa Kastella

Pireus (Grecja) słynie wzgórzu Castella, która jest najwyższym punktem w mieście. Od jej szczytu roztacza się fantastyczny widok na piękną Aten i malowniczej zatoce, a żaden turysta pozostawia bez wykonywania zdjęć urzekające panoramy okolicznych dzielnicach. Mieści się w nim również jedną z najbardziej interesujących części ośrodka – Castella, podziwiać rezydencji w stylu neoklasycystycznym, które są połączone labiryntem urokliwych uliczek.

ruchliwy port

Do centrum miasta jest port w Pireusie (Grecja), przy wejściu do którego są ruiny starożytnych doków i strażnicy, i ujściach rzek, gdzie jest zawsze głośno i niekończące się cykl ludzi powodując zawroty głowy. Spojrzeć na łodziach rybackich, jest pójść na malowniczej zatoce – Mikrolimani.

W porcie Passalimani (Zei), można podziwiać wspaniałe krajobrazy, podziwiać luksusowe jachty, bardziej przypominający pływających pałaców, zjeść obiad w przytulnej tawernie, gdzie owoce morza wspaniały kucharz, jazda na szybkich łodzi „Latający Delfin”.

Co jeszcze zobaczyć?

Gościnna Pireus (Grecja), których zabytki są w stanie poruszać się kilka wieków temu, słynny obszar Koraisa. Jest to wspaniała okolica na wieczorny spacer, romantycznych i spotkań biznesowych. Mieści się w nim także Teatru Miejskiego, który został otwarty w 1880 roku, katedra w mieście, zaprojektowany w stylu neo-bizantyjskim architektonicznego.

Muzeum Archeologiczne, w pobliżu którego znajdują się ruiny starożytnego teatru, zaskakujący zbiór rzeźb z brązu wykonane przed naszą erą, pogrzeb przedmioty, ceramika. Wiele artefaktów odzwierciedlających bogatą historię portu, są podnoszone z dna portu, takie jak kamiennych płaskorzeźb przedstawiających Amazonek walczących Greków.

Starożytne piękno nowoczesnego miasta

Attyka (Grecja) to idealne miejsce dla tych, którzy chcą uzyskać nie tylko wakacje na plaży w ośrodkach w kraju, ale również do zapoznania się z ich bogatej historii. Półwysep obszar z łagodnego klimatu, zróżnicowanych krajobrazów i niezapomnianych wycieczek.

Lively o każdej porze dnia do centrum nawigacji – miasto o atmosferze wiecznych wakacji. Pireus (Grecja), antyczne piękno, które łączy się z nowoczesnością i gościnności ludzi i wspaniałych krajobrazów pozostawi nikogo obojętnym, zostaną docenione przez miłośników odpoczynku na plaży i aktywnych rozrywek. Każdy turysta, który odwiedza ośrodek będzie mógł zrobić zakupy zabawy, cieszyć się wyśmienite dania z owoców morza i docenić urok spokojnej okolicy niedaleko tętniącego życiem portu.