859 Shares 3560 views

Płynny dym – wzmacniacz smaku

Płynny dym jest środkiem technologiczne, jest często określane jako wzmacniacz smaku, który jest stosowany w przemyśle spożywczym. Ma właściwości smaku, środek konserwujący, zastępuje proces wyrobów do palenia, takich jak drób, ryby, bekon, ser, gotowanie i nadaje smak pożaru.

Jak zrobić

Wytworzono przez rozpuszczenie produktu w wodzie niektórych tlące drewna twardego (na przykład, brzoza, olcha), a następnie oczyszczanie różnymi zanieczyszczeniami, rakotwórczych i żywic, dodając dodatkami smakowo-zapachowymi, rozpuszczalnikami, a żywności. Jego nalegać w beczkach, a po pełnej gotowości zmieszanej ze specjalnym wody i butelkowana.

Formularz uwolnienie

Klasyczny płynny dym wytwarzane na sprzedaż, odpowiednio, w postaci ciekłej lub w postaci suchego koncentratu.

Zastosowanie ciekłego dymu

Kupujemy wędzona makrela w sklepie, ale niewiele osób wie, że jest możliwe, aby świeże ryby i palił w domu. Do tego trzeba cierpliwości i płynny dym! Jak korzystać z tego produktu? Zazwyczaj butelki dołączony książeczkę ze wszystkimi rodzajami receptur. Użyj tego narzędzia, aby przygotować:

 • przekąski (mięso, ryby);
 • pieczeni, zupy, sosy;
 • wędzone stymulantem;
 • (ogórki, przetwory mięsne, ryby);
 • sosów.

Sposób wytwarzania bonito

Zastosowanie ciekłego dymu wędzonego przedłuża trwałość produktów, aby zmniejszyć ilość soli i zrobić pyszny smak potraw! Skupimy się na przygotowaniu makreli w ciekłym dymem. Ten przepis jest odpowiedni dla tych, którzy nie mają gospodynie domowej wędzarni. Główne składniki:

 • Świeże makrele (2 ryb);
 • cukru (2 łyżek stołowych);
 • wody (1 litr);
 • skórki cebuli garści (2);
 • płynny dym (150 ml);
 • Sól (5 łyżek stołowych).

Najpierw trzeba dokładnie patroszenie makrela, usunąć wnętrzności, umyć i odciąć ogon i głowę. Cebulę obrać również płukane. Wlać do miski litr wody, aby wypełnić muszle, dodać sól, cukier, doprowadzić do wrzenia. Gotować roztwór przez około 15 minut. Następnie mieszaninę należy schłodzić. Filtrujemy go dodawać do ciekłego dymu i wlać do słoików dwóch litrów. Otrzymany roztwór umieścić patroszona ryby. Wyjąć z komory chłodzenia do 24 godzin. Można włączyć przez 12 godzin makreli. Gdy czas na makreli z solanką, przemyć wodą i osuszyć ręcznik kuchenny. Piękna, można nasmarować olejem roślinnym. Tnie się na porcje i dodatkami z zielonych i warzyw. Makrela w ciekłym dymie jest gotowy! Bon appetit!

Szkodliwe lub ciekły dym użyteczne

Teraz w sklepach, hipermarketach są niezwykle trudne do znalezienia produktów wytwarzanych przez naturalne palenia. Jeść to jedzenie, dietetycy nie zalecają. Produkty, które są wytwarzane z zastosowaniem płynnego dymu w stanie zainicjować awarii układu trawiennego, wątroby, żołądka i inne. Więc zdecydować, pożyteczne lub szkodliwe, wędzone żywności, ale nie mają jeszcze nadużywane!