162 Shares 7704 views

Koc dla koni: szyć swoje ręce

Każdy jeździec obliczu konieczności ubrania dla konia. Sklepy oferują pożądaną część amunicji po wysokich cenach. Ale nie należy się denerwować. Po tym wszystkim, może to zrobić własne ręce, nie wydając dużo czasu w tym przypadku.

Co jest koc?

Koc dla konia – jak kurtki dla człowieka. To chroni zwierzę w pogodzie od wiatru i opadów atmosferycznych zimowym. Jest również stosowany do utrzymywania ciepła po treningu. Jeśli koń nie jest pokryty po ciężkim ładunkiem, może schłodzić rozgrzane części ciała, co prowadzi do powikłań. Najczęściej, koce wykonane z materiału typu polar. On nie jest tylko dobry ze względu na jego lekkość, ale także zatrzymuje ciepło dobrze. koce zimowe dla koni różnią się gęsty materiał. Jednocześnie w lecie konia może zrobić szeroki koc tkaniny bawełnianej. Cechą charakterystyczną jest to, że koce klamra na piersiach nie zezwala produkt ślizgać się lub spaść.

Zawierać konia – bardzo drogie. Koszty związane z wyposażeniem i karmienia o każdej porze roku wysokie. Dlatego ważne jest, aby znaleźć trwałe rozwiązania, gdzie istnieje potrzeba, aby kupić coś z amunicją. Na przykład, koc może sprawić, że większość z dość prostego systemu, przy jednoczesnym zachowaniu wygody specjalnie uszytych z dużych firm.

Wybór tkaniny

Jak uszyć koc dla konia? Przede wszystkim należy wybrać tkaniny. Materiał ten może być praktycznie dowolny kolor. Ważne jest, że koc był praktyczny. Dlatego też, nie należy wybierać jasne kolory, ponieważ koń nie może wziąć je. Także, to lepiej, aby nie dać pierwszeństwo jaśniejszych barwach, ponieważ cały brud na kocu będzie widoczny po pierwszym zastosowaniu. Ponieważ częste mycie nie jest zalecane ze względu na szybkie pogorszenie i akumulacji mydła, najlepiej wybrać neutralny lub ciemny kolor. Należy również wziąć szerokie pasmo (lub po prostu kawałki materiału) na pokrycie koc na brzegach.

Nadaje się do szycia każdą tkaninę, ale nadal uważane za idealne runo. Jest to wygodne i praktyczne. Runo zbiorcze dla koni zapewnia przenikanie powietrza do ciała zwierzęcia. Jednocześnie zachowuje ciepło. Materiał dostępny na tyle, że kilka metrów tkaniny nie uderza budżet jeźdźca.

pomiary

Następnie trzeba wziąć swoje pomiary z koniem. To jest proste. Trzeba najpierw zmierzyć długość jej ciała, poczynając od kłębu i grzbietu szyi (w zależności od tego, jak duży chcesz koc) i środkowej części ogona, po kręgosłupie. Ale to nie wszystko. Konieczne jest również, aby dokonać pomiaru od kłębu do dolnej części ramienia. Opierając się na pomierzania koce na kucyków można zobaczyć poniżej.

Konieczne jest, aby zrobić małe nacięcie w obszarze kłębu do przodu wyglądzie pół-koła. W innych formach brzydkie fałdy na plecach. Aby dokonać wiatroodporny koc, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę objętość żołądka. Jeżeli pozycja nie jest brana pod uwagę, że produkt może być zbyt krótki.

Jeśli zasłona szyte dla „bryka”, to wskazane jest, aby zabrać ze sobą kilku centymetrów na rachunek rezerwowy masywnego konia. Koc dla konia być w znacznie większym rozmiarze niż produkt dla kucyka. Należy również złapać kilka dodatkowych centymetrów, jeśli tkanina ma możliwość usiąść w praniu. Dla wygody, można użyć gotowego szablonu rzeczywistego rozmiaru.

przygotowanie tkanki

Położyć tkaninę na płaskiej powierzchni i wygładzić wszelkie zmarszczki, możemy kreda zarysować kontury przyszłego koc jednej linii. Dwa centymetry na zewnątrz umieścić jedną linię na dole. Natychmiast zwrócić uwagę na miejsce, w którym będą szyte na rzepy: na klatce piersiowej i pod brzuchem. Zagłębienia nie trzeba tu zrobić, bo inaczej dołączyć zamki być niewygodne. Następnie starannie wyciąć koc na obrysie zewnętrznym. Zalecamy, aby użyć specjalnych nożyc do szycia. W przeciwnym razie, tkanina może być rozciągnięta lub zgnieciony, a kontur jest nierówna.

Złożyć podwójną warstwę kilku centymetrów, jesteśmy w lewo z przedstawieniem. Na Hoopers można stosować jako nitkę igły i maszyny do szycia. W tym ostatnim przypadku, zrób strój dla konia dzieje się o wiele szybciej. Ważne jest, aby pamiętać, że lepiej szyte koc, tym dłużej to będzie trwało. W przypadku korzystania z grubej tkaniny, a następnie dzierżyć igła będzie niezwykle trudne. Dlatego zaleca się stosowanie urządzenia.

szycie

Maszyna do szycia lub ręcznie obmotyvaem produktów krawędziowych. Ale potem znowu, teraz gładkie i gęste szwy, kotwiczenia szwów. Główną część koca jest gotowy. Tkaninie krawędzie są ciasno złożone, a także do ochrony dolnej części od kurzu i brudu może hem dodatkowe ciemnego materiału. Jednocześnie to zrobić poprawi wygląd produktu.

Końcowy etap – instalację zamki rzepy. Najbardziej mieć tylko koce zamontować w klatce piersiowej. Jednak, aby zapewnić wytrzymałość i wytrwałość produkt na koniu, można dodać ten przedmiot na brzuchu. Rzep jest ściśle indywidualny wybór. Wiele z nich stały się bezużyteczne w ciągu kilku miesięcy. Jednocześnie zamki wymagają uwagi podczas używania. eksperci doradzają również wziąć małą wielkości zatrzask, ponieważ są one mniej traumatyczne.

wykończenie dotykowy

Na kocu można uszyć wszelkie dekoracje, odznaczenia, lub przedstawić jej imię zwierzaka. Po koniecznie trzeba spróbować amunicję na konia i upewnić się, że pokrywa pasuje jej. Jeśli to konieczne, można skrócić koc lub dołączyć dodatkowy materiał na nią. Jeśli krawędzie zszywane denim, należy użyć małego mehovushku. Będzie to złagodzić sztywność w szyi i klatki piersiowej. Ważne jest, aby pamiętać, że koc dla konia nie należy przepłukać. Jest to konieczne, aby dopasować porę roku i aplikacji docelowej. Kolory, wielkości, komfort – to wszystko ma ogromny wpływ na zwierzę, a jego nastrój.

Oto koc dla konia (zdjęcie powyżej). Coś takiego jest nie tylko praktyczne, ale również niezbędny w zimnie. Teraz wiemy, jak zrobić koc dla koni, nie wydając pieniędzy na każde zwierzę miał własną amunicję.