183 Shares 4555 views

Jak odinstalować system Windows 10 i Windows 8 z powrotem

System Windows 10 teraz wywołuje wiele kontrowersji nad pracą i stosowności instalacji. A wielu z tych, którzy w obliczu propozycji instalacyjnego lub użytkowników, którzy go zainstalowanego, próbuje dowiedzieć się, jak się go pozbyć i przywrócić komputer do stanu pierwotnego. Istnieje kilka podstawowych opcji.


System Windows 10: Tło

Gdy Microsoft opublikował na swojej oficjalnej premierze nowy darmowy zasobów „poniekąd» Okna 10, użytkownicy natychmiast kusi, aby go zainstalować i starają się działać, tym bardziej, że stale przypominał wiszący ikonę w zasobniku systemowym. Potem, jak teraz, nie ma powodu, nie myślał o tym, jak usunąć system Windows 10 po instalacji w przypadku, że nie lubi lub jest niewygodna w użyciu. Jak pokazuje praktyka, teraz z tego, wiele osób ma problemy.

Pierwszą rzeczą, która zachwyca użytkowników, co dokładnie zostanie pobrany i zainstalowany system Windows 10 (wersja rosyjska) za darmo, w przeciwieństwie do swoich poprzedników, oficjalna wersja które były bardzo drogie.

Wtedy nie ma innego punktu: chodzi o to, że nawet w pierwszej wersji systemu, znanego jako Technical Preview, zainstalowany jako systemie Windows 10, aktywowanym przez deweloperów. Dopiero wówczas wyszło kilka głównych odmian. Pierwszy klucz lub pozwolenie nie jest wymagane w ogóle. Głównym warunkiem było, aby zarejestrować się na stronie Microsoft. Po tym wejście wysłane hasło systemu Windows 10, który w istocie jest konto Microsoft.

Niemniej jednak wtedy przypomnienia, a dziś już zainstalowany system wiele przyczyn, delikatnie mówiąc, gniew i niezadowolenie z niektórych nowych aspektów pracy. Dlatego pierwsza rada: przed wyrażeniem zgody na instalację „dziesiątki” na terminalu, aby zobaczyć, co jest i jak zachowuje się w systemie Windows 10 innych komputerów. Być może to będzie wystarczające do podjęcia decyzji w jednym lub drugim kierunku (do zainstalowania nowego systemu operacyjnego lub nie).

System Windows 10 jest gotowy do zainstalowania: jak anulować?

Zacznijmy od początku, czyli od momentu, gdy taca chodzi o przypomnienie, że system jest gotowy do instalacji. Zakładamy, że użytkownik nie chce, aby go zainstalować, ale pojawia się znowu i znowu komunikat pechowej.

Oczywiście, najprostszym sposobem, aby ukryć ikonę w obszarze powiadomień, a nie zwracać uwagę na niego. Ale uwaga, ukrywanie jest na obrzeżach, a system będzie nadal śledzić własne aktualizacje i ostatecznie wszystko będzie starał się być nadal zainstalowane na komputerze jako upgrade nad „Siedem” i „osiem” (błogosławieństwo na XP i „Vista” Takie sztuczki nie są pass). A potem będzie musiał zastanowić się, jak zrezygnować z obowiązkową instalację systemu Windows 10. Nie zawsze jest to łatwe, tak aby rozpocząć zobaczmy, jak pozbyć się irytujących ofert do zainstalowania. Jest częścią bardziej ogólnego rozwiązania problemu – Jak cofnąć instalację systemu Windows 10.

Krok pierwszy: Zestaw aktualizacji pakietu „Centrum Update”

Mamy więc sytuację, w której jest aktywowany wiadomość z nowym projekcie instalacji OS, ale użytkownik nie chce zainstalować go w formie aktualizacji istniejących „systemów operacyjnych”, w jakiejkolwiek innej formie, ale trzeba zostawić aktualizacji istniejącego systemu operacyjnego. W ogóle, jeśli pojawiło się pytanie, aby nie potrzebują systemu Windows 10 (aktywowany lub nie), następnie trzeba wykonać pewne działania.

Aby rozpocząć, aby ustawić w specjalnym opakowaniu „Centrum Update” istniejącego systemu. Można go pobrać z oficjalnych zasobów Microsoft Update. W systemie Windows 7 jest KB3075851 pakiet dla Windows 8 – KB3065988. W zasadzie, po aktywacji link do pobrania pakietu w istniejącym systemie zostanie zainstalowany automatycznie. Więc tutaj nie ma problemów przewidzieć.

Krok drugi: Wyłącz instalację systemu Windows 10 w rejestrze systemowym

Teraz, aby rozwiązać ten problem, w jaki sposób, aby anulować instalację systemu Windows 10, nadszedł czas, najważniejszy krok. Na następnym etapie trzeba będzie wprowadzić rejestr systemu za pomocą polecenia regedit w pasku menu „Run» (Win + R).

Tutaj w branży HKLM a później w SEKCJA OPROGRAMOWANIE trzeba znaleźć katalog ustawień zasad, a następnie przez podfolderów Microsoft i Windows przejdź do katalogu Windows Update (jeśli nie, to będzie trzeba utworzyć). W prawej części okna, klikając prawym przyciskiem trzeba utworzyć wartość DWORD o 32-bitowych i nadać mu nazwę DisableOSUpgrade, następnie wpisać i przypisać wartość „1”. Następnie możemy opuścić edytor i uruchom ponownie system.

Krok trzeci: dodatkowe działania z rejestrem

Ale to nie wszystko, a zbyt wcześnie, aby cieszyć. Jeśli mówimy o tym, jak anulować instalację systemu Windows 10 w całości, należy zrobić kolejną podobną akcję.

Ponownie wprowadzić do rejestru, ale w gałęzi HKLM z przejściem do sekcji Menu użyciu oprogramowania firmy Microsoft, gdzie, schodząc po drzewie folderów, trzeba znaleźć OSUpgrade katalogów. Ponownie, jeśli istnieje, jest to niezbędne do tworzenia, a to z kolei, utwórz wartość DWORD o nazwie ReservationsAllowed i przypisać mu wartość „0”. Następnie ponownie uruchom ponownie system. Wszystkie przypomnienia są wyłączone.

Co trzeba wiedzieć, czy „dziesięć” zostało już ustalone?

Rozważmy teraz sytuację, gdy nowy system operacyjny z jakiegoś powodu już ustalony. Jak usunąć system Windows 10? W zasadzie, to jest bardzo proste. Ale konieczne jest, aby zwrócić uwagę na dwa istotne czynniki. Po pierwsze, cofnąć się do poprzedniego systemu jest możliwe tylko w ciągu 30 dni od daty instalacji. Po drugie, można to zrobić jedynie pod warunkiem, że stare pliki systemowe, na szczycie której został zainstalowany w systemie Windows 10, nie został usunięty. W przeciwnym razie nic się nie dzieje.

Jak powrócić do Windows 8 (8,1 lub 7) najprostszy sposób?

W najprostszej postaci poprzez menu ustawień, wprowadzić aktualizacje sekcja i aktualizacje zabezpieczeń, aby wybrać, gdy rząd.

Po prawej stronie głównego okna są dwie opcje odzyskiwania: albo komputer powraca do stanu pierwotnego, czyli powrót do poprzedniego systemu operacyjnego. Wybierając drugą opcję i uruchomić proces. Po tym i walcowane z powrotem. Jednak istnieją pewne pułapki. Fakt, że system zostanie całkowicie usunięte wszystkie te aplikacje i sterowniki, które zostały zainstalowane po instalacji „dziesiątki”, ale były układ programu, do którego wrócisz, nie zostaną naruszone, a także pliki użytkownika. Jest rzeczą oczywistą, że ustawienia zostaną również przywrócone do tych, które były stosowane w poprzednim systemie domyślnie.

Sposób alternatywny

Jest jeszcze inna technika, dzięki czemu wystarczy, aby rozwiązać problem, w jaki sposób, aby anulować instalację systemu Windows 10. Jest to nieco dłużej, ale nie mniej skuteczne.

Po pierwsze, przytrzymując klawisz Shift i korzystać z linii reload z głównego menu „Start”, w wyniku czego pojawi się okno z możliwością wyboru akcji. W nim jesteśmy zainteresowani w części diagnostycznej. Po kliknięciu na niego trzeba wybierz sekcję Ustawienia zaawansowane, a następnie w dolnej części okna, aby korzystać ciąg innych opcji przeglądania.

Wreszcie, kiedy wchodzi się do menu na ekranie i będzie skarbem sekcja powrócić do poprzedniego zespołu. Oczywiście, my aktywować proces i poczekać do jego zakończenia. Po tym, mamy swoich starych „systemów operacyjnych”. Ponownie, w odniesieniu do ustawienia lub nowo zainstalowanych programów, są one, podobnie jak w pierwszym przypadku zostaną całkowicie usunięte.

Jeśli wszystko inne zawiedzie

Oczywiście, istnieją przypadki, gdy po zmuszony instalacja systemu Windows 10 użytkownik nie oglądać odliczanie i datę. W związku z tym postawić upływa 30 dni, podczas których można powrócić do starego systemu. Zdarza się, że albo przypadkowo, albo z niewiedzy użytkownika zaczyna angażować się, na przykład, czyszczenie dysku i usuwa pliki z poprzednich „poniekąd”. Może to: dawne pliki systemowe lub foldery zostały usunięte przy użyciu tego samego „Explorer” lub innego menedżera plików. Być może same pliki systemowe starego systemu zostały uszkodzone.

Co zrobić w tym przypadku? Właściwie nic. Jeśli użytkownik chce powrócić do swojego „osiem” i „siedem”, po prostu nie będzie działać. W tym przypadku tylko jedno wyjście: ponowna instalacja systemu i formatowanie. Jak wynika, po pierwsze trzeba przesyłać pliki do innych partycji logicznej lub na nośniku wymiennym, a dopiero potem przystąpić do formatowania partycji systemowej. Dlaczego wymagają formatowania? Ponieważ, na przykład, 8 wersja systemu operacyjnego na górze „dziesiątce” nie jest ustalone, stwierdzając, że nowy system przed nim. Dlatego we wszystkich powyższych przypadkach, należy uważać, inaczej będziesz musiał pracować z nową procedurą ponownej instalacji systemu operacyjnego lub praktyką.

wniosek

Jeśli chodzi o kwestie związane z odwołaniem instalacji systemu Windows 10, myślę, że wszystko jest bardzo jasne. Pytanie jest raczej inna: i konieczne jest zainstalowanie nowego systemu, w stosownych przypadkach, w jaki sposób zachowuje się na komputerze lub laptopie, zwłaszcza, że tutaj nie może być również problem zgodności z konfiguracją? Należy zauważyć, że nawet wtedy, gdy w pełni spełnia minimalne wymagania systemowe problemy mogą pojawić się całkiem sporo, szczególnie jeśli użyć ustawień domyślnych bez wyłączenie wszystkich niepotrzebnych elementów i usług działających w tle, które są stale załadowaniu już słabą maszynę. Rzeczywiście, po „odejściu» Okna 10 na wolniejszych urządzeń sama nie zawsze jest możliwe do odzyskania, choć twórcy jak zwykle twierdzą inaczej. Oczywiście, w takich przypadkach, każdy decyduje za siebie.