190 Shares 3440 views

Odczytu dysku wystąpił błąd: jak rozwiązać na laptopie za pomocą BIOS-u?

Pojawienie się tzw niebieski ekran śmierci , wielu ludzi powodują strach i szok. A co o tych sytuacjach, w których zamiast zwykłego obciążenia na czarnym tle, który jest bardzo symboliczne, na podstawie danych pojawia się komunikat błąd odczytu z dysku twardego, wszystkie swoje uznanie, które jest zwykle reprezentowany jako ciąg wystąpił błąd odczytu z dysku. Jak naprawić ten błąd? Teraz jesteśmy w nim i oczy.


Wiadomość odczytu dysku wystąpił błąd: jak to naprawić. Przyczyny i konsekwencje

Aby rozpocząć zdefiniowanie przyczyn, które mogą powodować błędy tego rodzaju. Załóżmy, że wiadomość odczytu dysku wystąpił błąd. Prasa … Jak naprawić ten błąd, nie wie każdy użytkownik.

Co więcej, wielu z nich nie wie nawet co to jest w ogóle. I byłoby warto. Najwyraźniej z systemem operacyjnym jest podłączony, jak mówią, w jakim. Najprawdopodobniej użytkownik zapłacił „OSE” nieodwracalne szkody. Oto dlaczego.

Najprostszym powodem – zainstalować drugi system na lokalnym komputerze terminala (nawet na maszynie wirtualnej), instalacji starszej wersji systemu Windows na wierzchu nowej modyfikacji, sektor korupcji rozruchu ze względu na niewłaściwe zamknięcie, fizycznego uszkodzenia dysku twardego i wtyczek pętli, konflikty pomiędzy systemem i oprogramowaniem antywirusowym i t .. ogólnie rzecz biorąc, przyczyny bólów głowy wystarczy. Ale teraz skupimy się na wszystkie takie same jak do komputera, aby zinterpretować komunikat odczytu dysku wystąpił błąd. Naciśnij Ctrl + Alt + Del, aby zrestartować. Jak rozwiązać tę sytuację? dość proste. I nie bój się. Nic zbyt poważne lub martwić się o niej (oczywiście, jeśli nie „poleciał” dysk twardy). Istnieje kilka rozwiązań, które są teraz i będą prezentowane.

BIOS rolę w odzyskiwania systemu

Aby rozpocząć z BIOS. W rzeczywistości, to jest to niezbędny składnik oprogramowania płyty głównej, które w większości przypadków są zamontowane wszystkie inne urządzenia.

Innymi słowy, jest w stanie rozpoznać wszystkie „żelazo”, połączony za pomocą pętli i zmianę podstawowych ustawień obsługiwanych przez takie urządzenia w trakcie użytkowania.

Tak więc, aby powiedzieć, że to pomaga poprawić błąd BIOS tego typu, to nie jest konieczne. Po tym wszystkim, nikt nie jest wolny od tego, co pojawia się ponownie dysku wystąpił błąd odczytu. Jak zaradzić tej sytuacji jest z ustawieniami BIOS-u?

Przede wszystkim upewnij się, że kolejność rozruchu. Aby to zrobić, otwórz ustawienia BIOS przed uruchomieniem systemu Windows. Zwykle odbywa się to na samym początku rozruchu, po inicjalizacji, naciskając przycisk «Del», czasami – «F2», «F12» itd Wszystko zależy od modelu komputerowego systemu i wersji systemu BIOS lub dewelopera …

Teraz patrzymy z priorytetem pobierania w odniesieniu do urządzenia podstawowego. Dysk systemowy (zazwyczaj «C» dysku) musi być ustawiony po pierwsze, jeśli nie jest używany przez innego wykonania. Z nim też są problemy. W tym przypadku odnosi się do działania dysku twardego. Często źle przełącznik IDE / SCSI do kontrolera SATA w trybie BIOS może „złamać” cały system i prowadzić jedynie z faktu, że nie tylko dane nie mogą być odczytane, ale również dysk twardy jest określana przez system.

Wtórny funkcją BIOS-u jest to, aby skonfigurować priorytety obciążenia. W tym przypadku mamy tylko czas, że system operacyjny powinien zacząć od dowolnego niektórych mediach (i to nie zawsze może być dysk twardy komputera).

Czarny ekran z komunikatem błędu odczytu dysku wystąpiły: jak rozwiązać poprzez BIOS?

Teraz możemy zdefiniować ustawienia BIOS. Aby rozpocząć, aby przejść do ustawień pobrania i zobaczyć, czy nie ma partycji systemowej, aby uruchomić. To może być Device Priority menu Boot, Boot Sequence, i tak dalej. D. Inni deweloperzy, reprezentujących zupełnie inną wersję BIOS, można korzystać z innych komend. Istotą pozostaje ten sam.

Sprawdź fizycznego połączenia dysków twardych

Spójrzmy teraz na sytuację, gdy napis na czarnym ekranie pojawi się znowu i znowu (wystąpił błąd odczytu dysku). Co robić?

Jeśli mamy terminal komputerowy stałe, zaleca się, by sprawdzić kable, dysk twardy, który jest podłączony do „głównej”. Jak wynika, możemy spodziewać się, że problem nadal będzie pojawienie się linii wystąpił błąd odczytu dysku. Jak naprawić tę sytuację na laptopie? To wszystko jest o wiele bardziej skomplikowana. Fakt, że wszystkie elementy „Iron” są nieusuwalne, wspinać się w „laptop”, łamie pieczęć, a nawet jeśli jest na gwarancji, nie każdy chce. Tutaj jest to niezbędne do korzystania z oprogramowania. Jest to – przynajmniej.

Przywracanie systemu

Przed zastosowaniem podstawowych technik niezbędne, aby upewnić się, że system może działać w ogóle, a dane odczytane z dysku twardego (przynajmniej partycja systemowa) odbywa się bez problemów.

System ładowania jest normalne czy nie obciążony, nie ma różnicy. Po pierwsze, używamy rozruchu w trybie awaryjnym (F8 podczas uruchamiania systemu Windows). Następnie przystąpić do wycofania z punktu kontrolnego.

Jeśli to nie zadziała, boot z instalacją lub dysku odzyskiwania, w którym można wybrać dokładnie taki punkt w czasie, do których potrzebuje system do remontu. Ale to nie zawsze działa.

Sprawdź rekord rozruchowy

W większości przypadków problemy z dyskiem twardym jest komunikat informujący dysku wystąpił błąd odczytu. Jak poprawić sytuację w zakresie przywrócenia rekordy rozruchowe i jazdę próbną? Użyj przynajmniej najprostszych metod dostarczonych przez system, dlaczego nie?

Tutaj konieczne jest, aby zwrócić uwagę na niektóre z poleceń wykonywanych przez system w celu przywrócenia danych startowych, rejestru i tak dalej. E., jak i na specjalne zespoły, wykonywanych za pomocą menu „Run”.

W naszym przypadku, to najlepiej nie korzystać z tego menu, a linia poleceń (nazywa się to z tego samego menu „Uruchom” przez wstrzyknięcie poleceń cmd). Teraz, na samych zespołów.

zespoły specjalne

Załóżmy, że mamy problem jako błąd z linii na czarnym ekranie wystąpił błąd odczytu dysku. Jak naprawić? XP (Windows) do tej pory, mimo że obsługuje większość zespołów, ale nadal jest nieco do tyłu, nawet jeśli chodzi o ich algorytmy wykonania.

Niemniej jednak, kiedy wywołać wiersz polecenia „ekspishke”, że „siedem”, że „osiem”, że w tych samych „dziesiątce” Niektóre zespoły działać uniwersalnie.

Odnosi się to do sekwencji typu First Boot Device «» i «Second Boot Device». Ustawić w BIOS instalacji na dysku CD / DVD znajduje się w napędzie lub odzyskiwania systemu priorytetu podstawowej i uruchomić z niej, a następnie przenieść się do konsoli (w systemie Windows XP – klawisz «R»).

Można użyć partycji odzyskiwania program rozruchowy, ale lepiej, aby przejść bezpośrednio do wiersza polecenia, a następnie z kolei wprowadzać polecenia bootrec / fixmbr, bootrec / Fixboot, jeśli chcesz sprawdzić na kilka „systemów operacyjnych” na partycji systemowej przy starcie – Bootrec.exe / ScanOs, w ostateczności sprawa – nadpisanie całego obszaru rozruchowego, aby sprawdzić dysk systemowy w poszukiwaniu błędów i nieścisłości – Bootrec.exe / RebuildBcd. Potem, oczywiście kwestionować skuteczność tego systemu nie jest konieczne.

Jaki jest wynik?

Reasumując powyższe, możemy zobaczyć, że ożywienie wydajności Windows – nie jest takie trudne, nawet jeśli były błędy typu odczytu dysku wystąpił błąd. Jak to naprawić, mamy już do czynienia z.

Oddzielnie, warto zauważyć, że ta sekcja nie obejmuje błędów systemowych, twarde sprawdzanie dysku i narzędzi naprawczych, takich jak Victoria (najlepiej do tej pory) i unikalny program rehabilitacji „śruby” HDD Regenerator, które są w stanie „ożywić” dyski twarde, nawet w najbardziej krytycznych sytuacjach z urazami fizycznymi powierzchni. Ale co do zasady, takie przypadki są bardzo rzadkie, a oni nie zwracają uwagi. Ale jeśli chodzi o oprogramowanie i ustawienia, które w przyszłości będą w stanie określić zachowanie systemu, konieczne jest, aby zrozumieć, bardzo ostrożnie.