494 Shares 6634 views

Jak zrobić brykieciarki do własnymi rękami

odpady roślinne według rodzaju odpadów rolnych, liści i trocin jest doskonałym paliwem. Jednakże, jeśli chcesz korzystać to wszystko w połączeniu z konwencjonalnym kotłem, musi najpierw być wytłaczane w celu przygotowania granulek. Jeżeli paliwo będzie mieć pewien kształt, będzie musiał rzucić się co 5 minut, a najbardziej w tym samym czasie spadek przez ruszt.


Kupić lub zrobić

Prasa do brykietu można kupić w sklepie z odpowiedniego sprzętu, ale warto takie urządzenie jest dość drogie. Ponadto, nabycie będzie korzystne podobna tylko w takim przypadku, jeśli planujesz zorganizować stałą produkcję. Jeśli posiadał dworek lub kwater prywatnych w mieście, takie urządzenie może być zbudowany w sposób niezależny.

Zalecenia dotyczące produkcji prasy

Przejęcie fabryki Sprzęt do formowania brykietów będzie kosztować od 300 tys. do 1 mln rubli., cena będzie zależała od pojemności urządzenia. konsumenci indywidualni, którzy tylko od czasu do czasu trzeba używać brykietów opałowych, sprzęt ten nie będzie stać. Jest to o wiele łatwiejsze prasę materiałów pod ręką, tym bardziej, że to nic skomplikowanego w tej konstrukcji.

Niektórzy rzemieślnicy są gotowe mechanizmy, podczas gdy inni zbierają urządzenie od podstaw. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z tej ostatniej decyzji, prasy do brykietu może być wykonana z dźwignią i mechanizm śrubowy. Dźwignia można wpływać na swój własny ciężar. Ta konstrukcja jest wykonana z drewna, ale rozwiązania trzeba przykręcić tokarki i stalowych kęsów. wytłaczarka ślimakowa może odbywać się niezależnie, ale koszty takie drogie przedsięwzięcie, ponieważ praca będzie musiał użyć specjalnej stali wysokiej klasy.

Korzystanie mechanizm gotowy

Prasa do brykietu może być dokonana na podstawie gotowej mechanizmu. Można używać prasy hydraulicznej lub podnośnik. Mistrz będzie uzupełniać tylko tę matrycę jednostkowej i poncz. Wszelkie trociny improwizowane urządzenie kompresji nie zdolne do zapewnienia selekcji ligninę. W zamian należy dodać komunikację osób trzecich. Do tego pasuje:

  • tani klej do tapet;
  • Nasączone papier;
  • glina.

Glina powinien być dodawany w ilości 1 części na 10 części trociny. Jeżeli mówimy o mokrym papier, tektura falista używana do tego celu, który zawiera ligniny.

Metodologia pracy

Jeśli zdecydujesz się zrobić naciśnij brykietów na podstawie mechanizmu ślimakowego i dźwigni, wiedzieć trzeba użyć tam zakupionych jednostek. Jednakże wysoka siła ściskająca, nie będą mieć. Dlatego prasy mogą być tworzone na podstawie podnośnika hydraulicznego, które wyposażone w silnik elektryczny lub napęd ręczny.

Do układu hydraulicznego jest zamontowana na uderzenie, które mają takie wymiary matrycy, to jest w nim, i formować w brykiety. Matryca może być wykonana z grubościennej rury, która byłaby najprostszym rozwiązaniem. W celu umożliwienia wilgoci i powietrza, aby uniknąć w ścianach rury jest to konieczne, aby otwory. Macierz musi koniecznie mieć zdejmowaną dno. Jeśli zostanie on usunięty, ciasto będzie gotowe, aby naciskać tłok do podajnika. Mechanizm gotowy powinien być uzupełniony przez dwa uchwyty, które zapewniają łatwy transport.

Wytwarzanie materiałów

brykiety prasowe właścicielem ręce mogą być wykonane z blachy stalowej i uchwytem. Powierzchnia musi być same wymiary o boku 100 mm. Stalowa blacha powinna posiadać grubość od 3 do 6 mm, że tnie uderzenie. Średnica macierzy określa grubość przedmiotu. Od tego arkusza musi wykonać zdejmowaną dno.

Wytwarzanie jednostek podstawowych

brykiety prasowe własne ręce mogą być wykonane z rur i stali ocynkowanej. Rura może mieć średnicę w zakresie od 25 do 30 mm od niej cięcie pręta stempla. Wykrój dla matrycy musi być wykonana z grubościennej rury, którego średnica będzie zależeć od wielkości powinna być mieć brykietów.

Gdy brykiety uzyskuje się cienkie, ich wzrost gęstości i wydajności maszyny, z drugiej strony, będzie się zmniejszać. W celu zamontowania obudowy na rurze o średnicy mieszadła nakładania, a jeżeli nie zostanie znaleziony, to może być wykonane z blachą. Kiedy prasa jest wykonana z brykietów opałowych (z rękami), należy wykonać dwa podajniki, z których jeden będzie używany do odbioru gotowego produktu, a drugi – aby pobrać przygotowany materiał.

instrukcja montażu

Kanały te można stosować do stacji bazowej, podczas gdy od narożnika kolumny 4 powinny być wykonane, długość każdej z nich wynosi 1,5 m. Są one zainstalowane w pozycji pionowej, a odległość między nimi może być równe. W następnym etapie arkusz żelaza lub gotowej rury należy wykonać bęben, co jest niezbędne do mieszania.

Jeśli masz uszkodzoną pralkę, bęben może być pożyczone od niej. Ten element jest mocowany do stojaków. W razie potrzeby może on być uzupełniony przez silnik elektryczny. Jeżeli silnik był zbyt vysokooborotisty, należy użyć skrzyni biegów, ponieważ czasami zmniejszyć prędkość do żądanej wartości ze względu na różnicę w średnicach kół pasowych nie jest możliwe.

A my nadal gromadzić Brykiety nacisnąć palcami. W następnym etapie w ustalonym podajnika bębnowego, w którym materiał wpływa do matrycy. Otwory zakresów średnicy od 3 do 5 mm musi zostać przebite w ścianach rury próby ślepej dla macierzy. Są one rozmieszczone możliwie równomiernie. Matryca musi być zamocowany na kołnierzu, który jest zamocowany na wymiennym dnie. Powinien on być wykonany z blachy stalowej, dając widok występu na dysku.

Kiedy prasa jest wykonana z brykietów z trocin, należy postępować zgodnie z technologią. Po przeczytaniu go, widać, że matryca powinna zostać wzmocniona pod rynnę paszowego do podstawy, a można to zrobić za pomocą łączników mechanicznych lub spawarka. Z blachy należy wyciąć okrągły stempel, którego średnica umożliwia elementowi do wejść matrycy. Do wytwarzania prętów rury potrzeba 30mm, którego jedna strona jest przyspawany stempel, podczas gdy drugi koniec jest dołączony do układu hydraulicznego.

Zwłaszcza produkcji makuchu

Śruba prasy do produkcji brykietów z ich rąk , też można zrobić, ale praca będzie bardziej skomplikowane. Z takim mechanizmem możliwe będzie zapewnienie sposobu wytłaczania wytwarzania brykietów, która jest często traktowane jako przykład sokowirówki domu lub młynek.

Aby działać surowce takie urządzenia muszą być wprowadzane do leja samowyładowczego, z którego będzie poruszać się śrubę do kanału zwężającego się w kształcie stożka. Na tym etapie, kompresja i naciśnij śruba opracuje bardzo dużego wysiłku. W rezultacie można uzyskać trocin prawdziwego drewna, które będzie miało formę Allen. W procesie poddaje się je obróbce cieplnej i krojony specjalnego noża.

W celu lepszego zrozumienia struktury takiego mechanizmu, konieczne jest, aby spojrzeć na rysunku, który jest przedstawiony w artykule. Nawet jeśli używasz podnośnika hydraulicznego w prowizorycznym prasie, wysiłek, aby stworzyć więcej niż 300 barów, nie będzie sukcesu. Dlatego konieczne jest, aby porzucić technologię instalacji, która nie używa wody. Wynika to z faktu, że żadne elementy wiążące brykiety nie będzie w stanie odbierać. Jak pokazuje praktyka, prasa śrubowa do brykietów z trocin z rękami zrobić najtrudniejszy. Powód jest prosty. Aby tworzyć własne części nie są tak proste, a koszty produkcji będzie wysoki. Dla przypadku należy wziąć ze stali wysokiej jakości, dobrze jest również napęd elektryczny. Taka konstrukcja wymaga silnik, którego moc jest minimum 7 kW. Następnie, w przypadku małych: być po prostu umieścić kawałki razem, za pomocą rysunku.

wniosek

Prasa brykiety rezygnacji jest wykonany w tej samej technologii, która została opisana powyżej, gdy konstrukcja jest oparta na bębnie pralki. W tym przypadku, tylko różnica będzie, że aby być przyspawane do dolnej części matrycy z tarczą sprężyny o takiej samej średnicy jak średnica stempla. Pozwoli to na zwiększenie wydajności urządzenia, ponieważ wydobycie brykietów zajmie mniej czasu.