853 Shares 8905 views

Dicentra: sadzenie i troska o "złamane serce"

Dicentra to jednoroczna roślina zielna, która osiąga wysokość od 30 do 100 cm. Używa się jako ozdoba działek na kwietnikach i trawnikach. Istnieją również niewielkie formy tej rośliny o wysokości do 20 cm. Odmiany takie najczęściej umieszcza się na slajdach i krawędziach alpejskich. Zakład jest bardzo estetyczny. Dicentra, sadzenie i pielęgnacja, dla których trudno sobie wyobrazić, charakteryzują się niezwykle pięknymi podwójnymi potokami i kwiatami w kształcie serca zbieranymi w szczotkach lub kwiatostanach. W naturze jest około 20 gatunków tej rośliny. Kwiaty często mają różowy lub czerwonawy kolor. Dla ich ciekawych kształtów, roślina jest powszechnie nazywana "złamanym sercem", ponieważ naprawdę przypominają serce podzielone na pół.


Dicentra, której troska w okresie letnim polega na odchwaszczaniu, rozluźnieniu i wystarczającym podlewania, mnoży się przez podzielenie krzaka, zielonych sadzonek i nasion. W pierwszym przypadku sadzenie odbywa się wiosną lub jesienią. Krzew jest starannie podzielony na kilka części w taki sposób, że korzenie są pozostawione na każdej i przeniesione do nowego miejsca. Zielone łodygi są najlepiej sadzone w czerwcu.

Urocza roślina dicenter, sadzająca i opiekująca się, która może być produkowana nawet przez niezbyt doświadczoną kwiaciarkę, kocha luźne gleby. Cóż, jeśli gleba na trawniku jest nawożona humusem. Kiedy rozbijemy kwietnik, warto wybrać miejsca słoneczne. Odległość między łodygami poszczególnych roślin zależy od konkretnego gatunku i średnio wynosi około 30-50 cm.

Dicentra, której zdjęcie można oglądać po prawej stronie, wymaga nawożenia pełnym nawozem mineralnym dwa razy w sezonie. Musi być również stosowany na glebie jesienią przed wykopaniem łóżek (20 gramów na 10 litrów). Choć roślina odnosi się do zimnej i suchej odpornej na suszę, sucha woda wymaga dobrego podlewania. Pęki mogą ulec zniszczeniu przez mrozy wiosenne, ponieważ kwitnące zaczynają się wcześnie – w maju. Przy niekorzystnej prognozie pogody, rośliny w tej chwili powinny być pokryte nietkanymi materiałami powlekającymi.

Dicentra, sadzenie i opieka nad którymi jest całkiem proste, może również rozmnażać się przez nasiona. Najlepiej je swieze. Trzeba jednak poczekać na pędy. Faktem jest, że będą kiełkować dopiero w drugim roku po umieszczeniu ich w ziemi. Cherenki, jak wspomniano powyżej, najlepiej odbywa się w czerwcu, ale rośnie zarówno lipiec, jak i sierpień. Są one umieszczane w szklarni na głębokości około 10 cm. Należy zapewnić, aby gleba była stale wilgotna. Kiełki w tym samym czasie pojawiają się około miesiąca później. Przeniesienie do stałej rośliny zakorzenionej tylko w następnej wiosny.

Dicenter, lądowanie i opieka nad którymi jest całkiem możliwe dla każdego letniego właściciela lub ogrodnika, jest idealny do dekoracji dowolnego miejsca. Zarówno liście, jak i kwiaty są uważane za ozdobne. W chwili obecnej najczęstsze są trzy odmiany tej rośliny. Wspaniałe centrum może osiągać wysokość 80 cm. Dobrze jest użyć do pokrycia różnych konstrukcji nienaturalnych na terenie, a także urn, kompostowych itp. Elegancka Dicentra (do 30 cm) jest idealna do wszelkich kwietników i trawników. Niski wzrost D. wyjątkowy jest najczęściej używany na slajdach alpejskich. Jego wysokość zazwyczaj nie przekracza 20 cm.