92 Shares 9052 views

Sadzonek, papryka ': jak uprawiać

Papryka – ulubione święto słowiańskie narody roślinne. Ciało Tender o delikatnym smaku czyni go idealnym do sałatek, konserwy, dania ubocznych. Ale pieprz ma nie tylko doskonałe walory smakowe. Jest bogaty w witaminy, makro- i mikroelementy, kwasy unikalnych. Jak sadzonki, „papryka” nie wymaga szczególnej opieki, daje więcej rosnącą popularność warzyw.

Papryka. rosnące sadzonki

Warzywa uprawiane są sadzonka metody, a następnie, w zależności od sytuacji, do pchnięcia w otwartym terenie lub pod folią. Jak rosną dzwon sadzonki papryki?

Najpierw trzeba określić czas siewu. Pepper – swiatlolubny roślin. Tak siew jest optymalnie zrobić, gdy światło dzienne duża. Ogrodnicy rozpocząć sadzonki zasiane w marcu. Jeśli zaczniesz siać wcześniej, to z powodu braku oświetlenia może być kruche i słabo rośnie.

Sadzonki „pieprz” uprawia się na wiele sposobów: może być sadzone w lekkich drewnianych skrzyniach lub w średnich doniczkach. Konieczne jest, aby umieścić sadzonki krzewów na dobrze oświetlonej stronie, najlepiej w słońcu, w przeciwnym razie trzeba utworzyć sztuczne oświetlenie. Gleba powinna pobudzać popiołu drzewnego, mieszano z humus i piasek, na podstawie stosunku 1: 1: 2. Aby przyspieszyć powierzchni wzrostu zmielonych nasion powinny być dokładnie ogrzany. W tym celu, gleba jest uprzednio wypełnione ciepłą wodą, a pary wychodzące zbiera pod pokryta górnej folii.

Tak szybko, jak gleba i zwilża się nagrzewać, trzeba rozpocząć sadzenie nasion. Zmielonej gleby kulki (około 10 cm), umieszczony w pojemniku naczyniu lub pudełku jest wyrównane, a następnie zagęszcza, aby pług go do głębokich rowków. Odległość pomiędzy nimi powinien być wystarczający, aby odebrać (około 5 cm będzie wystarczająca). Następnie sadzonki „pieprz” jest zasiane na pół centymetra głębokich bruzd. Staraj się nie poruszać głęboka, nasiona może pójść do wzrostu. Po wkropleniu z wnęk może lekko snu roztwór gleby, która wykonuje resztę składu gleby. Cóż, nie powinniśmy zapominać o podlewaniu, co wpływa na normalne dojrzewanie pędów.

Doświadczeni ogrodnicy podzhivlyayut akceleratory glebowych wzrostu. Leki te zwiększają witalność młodych sadzonek. Aby chronić powierzchnię gleby przed wysuszeniem, kiełki „pieprz” są pokryte folią, zgodnie z którym dostarcza się do pojawienia się pierwszych pędów.

Raz w krzaki zaczynają się pojawiać pierwsze kawałki papryki można nurkować. Proces ten zwiększa liczbę sadzonek owocowania. Teraz potrzeba podstawowej dokarmiania roślin. Wtórne przeprowadzone tydzień po pierwszych sadzonek podzhivleniya przed sadzeniem w otwartym terenie.

Sadzonki papryki na należy dostosować temperaturę i przepływ powietrza pod korzeni. Gleba powinna być sucha, jako nadmiernie uwodnione. Gleby między rzędami powinna zawsze poluzować. Jeżeli powietrze ogrzewa się do odpowiedniej temperatury, osłonięty przed działaniem pędów ciepła słonecznego i zacienione. Ważną rolę w rozwoju i sadzenia nasion grających swoją markę. Nowoczesne gatunki papryki są oparte na hybrydy, które są bardziej odporne na choroby i bardziej elastyczne.

Kiedy rosną sadzonki papryki, nie powinno być bardzo ostrożnym z pick. Jeśli nasiona były pokazywane w postaci stałej, to lepiej nie nurkować. Re-siedzenia, tak, że odkształca sadzonek korzeniowych systemu, z powodu której zaczyna powoli rosnąć. Zaleca się używać małych plastikowych pojemników, z których sadzonki mogą być łatwo przeniesione do większej przestrzeni bez naruszania korzeni.