519 Shares 9677 views

Sprzęg sa-3 :, cel, wielkość

Jednym z najbardziej popularnych urządzeń do automatycznego łączenia i rozłączania składu kolejowego wagonu jest automatyczny sprzęg modelu SA-3. Jest to urządzenie, które zapewnia sprzęgło i rozłączania lokomotyw i wagonów. Dzięki swojej urządzenia automatycznego sprzęgu SA-3 utrzymuje samochody we właściwym zakresie, łączy i rozdziela je i sprawia, że jest możliwe, aby skontaktować się z nimi bez uszkodzenia ramy wagonu i najbardziej mechanizm sprzęgu.

mechanizm powołanie

Do nowoczesnych urządzeń niezbędnych do avtorastsepki i sprzęgłowych samochodów należą SA-3, pomimo faktu, że został on zaprojektowany z powrotem w 1932 roku. Urządzenie jest teraz bardzo popularne. Tajemnicą sukcesu jest skuteczne, proste i skuteczne, ale również niezawodność i łatwość użytkowania i konserwacji.

W nowoczesnych pojazdach park dla wagonów kolejowych stosuje szeroką gamę wzorów i misji. Istnieje ładunków i pasażerów. Również wyróżnić i warunki ich stosowania. Pewna liczba wagonów i lokomotyw działać w ekstremalnych warunkach: wysokiej intensywności użytkowania nadmiernie wykonywania wysokiej lub niskiej temperatury, do przewozu osób i towarów na krótkich dystansach.

Kiedy małe wzrosty Przebieg elektronarzędzia podczas wykonywania załadunku i rozładunku manipulacji, w wyniku czego staje się odpowiednie stosowanie urządzenie pozwalające na automatyczne wykonywanie sprzęgło i rozłączania elementów pociągu. To jest, aby te urządzenia i może zawierać to urządzenie, jako cel, cechy i projektowania złączki całkowicie SA3 odpowiednim do tego celu.

Amortyzator Tumek – sprzęg sa-3 umożliwia:

 • Automatyczne połączenie z samochodami w uderzeniami i zakleszczenia się sprzęgła automatycznego sprzęgła.
 • Automatyczne wagony separujące taboru, które są prowadzone bez interwencji specjalisty, a urządzenie oszczędność w położeniu wyłączonym przed łącznik będzie rozwiedli.
 • Auto części urządzenia Powrót do pierwotnego położenia, dzięki czemu samochody są uderzyło złączyć je i zablokować blokadę.

Ponadto SA-3 Mechanizm sprzęgający umożliwia ponowne złączyć łącznik przypadkowo odłączony bez rozcieńczania wagonu pociągu. Realizacja manewrowe, czyli gdy są one przeprowadzenie cios ciągnąc twarze nie prowadzi do ich zjednoczenia. Do momentu sprzęgła CA-3 podjąć następujące pozycje względne:

 • Urządzenia osi są umieszczone w tej samej linii;
 • Oś przesuwane w pionie lub w poziomie.

Znamienny tym, że pionowe przemieszczenie osiowe może być tolerowana w pociągu towarowego. Oś występuje przemieszczenie do 100 mm, a prędkość pociągu pasażerskiego do 50 milimetrów. Maksymalna wartość poziomym przesunięciem osiowym nie przekracza 175 mm. Przy tych przemieszczeń CA-3 osie łącznik praca jest wysokiej jakości i bezpiecznych automatycznych samochodów sprzęgających podczas ich eksploatacji.

Konstrukcja sprzęgu samoczynnego SA-3 Wzór

Łącznik Urządzenie SA-3 może być podzielony na kilka elementów, zapewniających nieprzerwane działanie:

 1. Części ciała i szczegóły mechanizmu roboczego.
 2. Shock-centrowania urządzenia.
 3. Projekt urządzenia.
 4. Zatrzymuje się.
 5. Przejazd do odłączenia samochody.

CA-3 łącznik Skuteczne działanie uzyskuje się przez wzajemne oddziaływanie wszystkich części mechanizmu oraz z obsady pustej przestrzeni w obudowie. Jej główne części znajdują się części maszyny (są umieszczone we wnęce, która jest wywoływana kieszeń)

 • zablokować;
 • Uchwyt zamka;
 • podnieś rolkę;
 • Ślusarz, podnosić;
 • bezpiecznik, umożliwiając bezpieczne od arbitralnej samorastsepa ciągnięcie twarze;
 • śruba.

Ponadto głowicy korpusu jest wyposażona w wydłużoną ogona. Ma również otwór na ostrze, która łączy zacisk trakcja i sprzęg sa-3. W położeniu połączenia mechanizmu, które są usytuowane w sąsiednich wagonów stykają się ze sobą za pomocą wystających z przesmyku (ten segment między dużą i małą zębów), gniazda i blokuje zamek.

W związku z tym można stwierdzić, że stan urządzenia sprzęgowe SA3 zależy od stabilnego i niezakłóconego funkcjonowania całego urządzenia jako całości.

Wymiary i masa SA-3 sprzęgacza

Łącznik ma następujące parametry:

 • Wymiary SA3 łącznik 1130 x 421 x 440 mm.
 • Masa SA-3 Łącznik może być w zakresie od 207,18 do 215 kg. To zależy od urządzenia rysowania.

Wymiary automatycznym sprzęgłem sprawia, że urządzenie jest bardzo uniwersalne, które równie dobrze nadaje się zarówno dla pociągów towarowych i pasażerskich.

Ulepszony SA3 łącznik

Te dwa tysiące lat dwudziestego pierwszego wieku w Rosji zaczyna używać zmodernizowane automatyczne sprzęgło SA-3. Budowa i działanie automatycznego sprzęgu SA-3 pozostają niezmienione, a ulepszona konstrukcja. Urządzenie otrzymało dwa uchwyty, które zapobiegają spadające kawałki uciąć zaczep na szynach. Spadek części prowadzi do uszkodzenia strzałką lub upadku kompozycji.

Tak więc, wraz z modernizacją i zwiększenie poziomu bezpieczeństwa nowego modelu. Ale to nie wszystko, co przyniósł innowacji. Odległość bezobsługowy uruchomienie nowego modelu adaptacji wynosiła 1 milion kilometrów. Same old Celem SA3 łącznik i cechy posiada tylko 200 tysięcy kilometrów. Biorąc pod uwagę, że bezpieczeństwo i oszczędności na wszystkich napraw wzrosły, stare modele bardzo szybko zaczął likwidacji. Jednak powoływanie i urządzenie łącznik SA-3 w wersji oryginalnej stały się częścią historii radzieckich i rosyjskich kolei.

Błędy SA3 łącznik

SA3 łącznik z pewnej liczby problemów, nie jest w stanie w pełni wykonywać swoje funkcje:

 • Elementy mechanizmu pękania i microcrack w jednostce.
 • Konturu powierzchnie prac rozwojowych złamany bezpieczniki przedłużenie gardła.
 • Wałek, który nie został nagrany od upadku Poprawiono nieprawidłowe lub niestandardowym wałka sposób, jak również jego nieobecności.
 • Pęknięcie klina lub wałkiem uchwytu ciągnącego. Pęknięcie klina, a zacisk wałek trakcyjny.
 • Pęka i (lub) w otwartym centrowanie belki zawieszenia wahadłowego. Nieprawidłowo zainstalowane zawieszenie wahadła.
 • Atypowe rolka lub wałek klina, o ile składniki kołnierza napędowego.
 • Pękania taśmy lub powstawanie pęknięć w nim.

Celem jest, aby utrzymać zacisk taśmy trakcyjnych, wspornik i uchwyt uruchamiający rozprzęgania, gniazda dla sworznia i płyty oporowej lub samych przystankami. wygięta dźwignia uwalnianiu jest również ważnym łącznik awarii SA3.

Powyższy są główne wady. Dzięki obecności tych usterek automatyczne sprzęgło nie nadaje się do użytku, a jego stabilna praca będzie duży problem. Aby wyeliminować liczbę wadliwych części wysyłanych do naprawy. Te części, które są zużyte powierzchnie pracy, nie mogą być naprawiane i zastąpione nowymi.

W tym przypadku nie może być luz i odchylenia od normy. Ich wygląd nie jest wystarczająco silny twarz przyczepność iw rezultacie, podczas rozłączonym pociągu. Jeśli masz jakiś luz i odchylenia powyżej normalnego automatycznym sprzęgłem jest poddany natychmiastowej naprawy. Od niewłaściwego użytkowania stanowi zagrożenie dla życia pociągów pasażerskich.

Cechy porównawcze autohitches CA-3 i CAKv

Lata siedemdziesiąte XX wieku były naznaczone faktem, że początek nowego standardowego łącznika przeznaczonego do szkolenia posty Unii Europejskiej. Jednym z wydarzeń – CAKv stał się na tyle szeroko stosowane nie tylko w Europie, ale także w rosyjskich pociągach.

CAKv powstała na podstawie AF-3 i jest w pełni kompatybilny z rozwojem Radzieckiego. Jednakże istnieją różnice w niemieckiej wersji wielkiego zęba jest wyposażony w dodatkowy występ, który wchodzi do specjalnego gniazda. W związku z tym sprzężenie luźna dostaje się trudne.

Trudne samo złącze może być stosowane do łączenia złącza elektryczne i przewody hamulcowe. CAKv wykorzystywane do łączenia dużych wagonów pociągów towarowych. Wynika to z faktu, że przekładnia śrubowa używany w SA-3 nie jest w stanie wytrzymać ciśnienie skład towarowy.

Krajach, w których używane SA3 łącznik

Pomimo swojej „czcigodny” wieku, struktury i funkcjonowania automatycznego sprzęgu SA-3 wiele zadowolony, to jest wciąż popularna w wielu krajach na całym świecie. Na przykład, jest on stosowany w niektórych krajach arabskich, takich jak Iran i Irak. Również SA3 łącznik można znaleźć na kolei Mongolii, Kazachstanu, Uzbekistanu, Białorusi, Łotwy, Litwy, Gruzji, Estonii, Ukrainy, Mołdawii, Tadżykistanie, Azerbejdżanie, Finlandii, Szwecji i Rosji.

W tej rosyjskiej wersji jest wyposażona w dodatkowe wsporniki, które zapobiegają złączki, aby podzielić na torach kolejowych. Poprzez stosowanie sprzętu ochronnego liczba wypadków i wypadków kolejowych, których przyczyna została przerwana jednoczęściowy łącznik, spadł pod kołami pociągu, że znacznie zmniejszyła się.

Objaśnienie skrótów CA-3

CA-3 Skrót przetłumaczyć jako Radzieckiego automatycznego sprzęgu trzeci wariant. Warto zauważyć, że po jej utworzeniu w 1935 roku rozpoczął tłumaczenie całego transportu kolejowego ZSRR na nowym modelu urządzenia. Pełnego przejścia zakończono 1957.

Warto zauważyć, że podczas gdy adapter został użyty w postaci łańcucha dwuwarstwowego. Urządzenie to obszar metaliczny, na którym dwa zgrzewane kawałki łańcucha. Rogu zamontowany do przesmyku CA-3, a hak łańcuch posypki przyspawane do sprzęgu śrubowego. Poprzez ten element w stanie połączyć się ze starymi samochodami i sprzęgła wyposażone SA3 łącznika.

Tworzenie CA-3 jest znacznie łatwiejsze shunter życie. Cel i SA3 łącznik urządzenie może zmniejszyć swoje obowiązki przed połączeniem z rękawami, aby zapewnić hamowanie i kabli elektrycznych.

ciekawostki

SA3 łącznik ma dość popularny projekt, który przez cały czas swego istnienia zyskał jako solidnego i trwałego elementu, aby automatycznie podłączyć i odłączyć wagony.

Celem CA-3 związek sprzęgający i rozłączenie elementów tocznych, a jego cechy pozwalają na manewrowy zapewnić, że proces sprzęgania i rozprzęgania nastąpiło należy. Podczas całego istnienie łącznika że odebrał wiele ciekawostki około elementem:

 • SA-3 został opracowany w 1932 roku w ZSRR. Radzieccy projektanci przyjąć jako podstawę do automatycznego sprzęgła, produkowanych w Stanach Zjednoczonych (Willison automatyczny układ sprzęgu), opracowany w 1910 roku i niemal odtworzyć wersji domowej. Stwierdzono również ponownie zaprojektowany konturu zaręczyny. W CA-3 West nazywany „rosyjskim automatycznym sprzęgłem” lub „automatycznym sprzęgłem Willison z rosyjskiej pętli”.
 • Nieprawidłowa odłączenie sprzęgu CA-3 musi popychacz stali w szczególności otwór, który jest umieszczony w obudowie. Elementy mechanizmu będzie znajdować się w pozycji wyjściowej, jak i automatycznego sprzęgu być łączone.
 • Avtostsepochny Zamek pochodzi z wyrostkiem sygnału. On jest występ, który można zobaczyć w dolnej części urządzenia, pod warunkiem, że zamek jest odblokowany. Kiedy wyspecjalizowany pracownik na obsługę pociągów bada każdy łącznik mówi proces, dowiaduje się, że samochody odłączony od siebie.
 • Jak wiadomo, sprzęgło automatyczne jest wyposażony absorbującej urządzenia, urządzenie, które pochłania uderzenie i zabezpiecza ramę impulsu i wagonu elementy mechanizm sprzęgający przed zniszczeniem. Jednakże lokomotyw i urządzenie motovoznye sprzęg sa-3 nie jest wyposażona w danych. Chodzi o to, że na ramie lokomotywy i motovoznoy ELEMENTARY ma miejsca dla tego elementu.
 • Polska wersja imienia SA-3 – „łącznika. Pięści Breżniewa”
 • W 1898 roku został złożony o uruchomieniem automatycznego sprzęgu w rosyjskich kolei. Jedną z opcji było łącznik amerykański Janney. Ale pomysł został porzucony. Ze względu na zawodność konstrukcji amerykańskiej wersji, a to jest niemożliwe, aby wybrać odpowiednią opcję z istniejących rozwiązań krajowych do wprowadzenia automatycznego sprzęgu automatycznego łączenia i rozłączania samochodów odłożono na czas nieokreślony.
 • Radziecki automatyczny sprzęg (trzecia opcja) jest używany nie tylko w krajach byłego Związku Radzieckiego, ale także w niektórych krajach europejskich, takich jak Polska, Finlandii, Norwegii i Szwecji. CAKv wersja europejska została również opracowana w oparciu o SA-3, który jest mały wyrafinowanie powtarza strukturę łącznika krajowej. Ale w przeciwieństwie do krajowych, spraw zagranicznych wykonalne sztywny łącznik, który jest niezbędny do podłączenia wagony pociągu towarowego.
 • Średni koszt nowego AF-3 to 10 500 rubli. Naprawa agregatów urządzeń waha się od 300 do 1000 rubli. Ponieważ łącznik terminowe naprawy można zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy.

wniosek

Podsumowując powyższe wyniki, warto zauważyć, że SA-3 sprzęgu samoczynnego – wystarczająco niezawodne i trwałe urządzenie, które pozwala na przeprowadzenie avtorastsepku i sprzęgła samochodów. W tym przypadku, stan urządzeń są zwiększone wymagania: to nie musi być zużyte części, połamane składowych mechanizmu i pęknięcia w przypadku a szczegóły mechanizmu. W przypadku SA-3 jest wysyłany do naprawy usterki. Jeśli urządzenie jest zużyta, to została zmieniona na nową.

SA3 łącznik został opracowany z powrotem w 1932 roku w oparciu o amerykański automatycznego sprzęgu Willisona. Jednocześnie, radzieccy konstruktorzy właścicielem mądrego projektowania obwodu sprzęgającego, dla którego SA-3 łącznik był nazywany „Rosyjski łącznik automatyczny”.

Przełączanie automatyczne sprzęgło zaczęło się w 1935 roku. Mimo, że stosuje się urządzenia przejściowego, który umożliwia podłączenie wagonów wyposażonych w sprzęgi starej i nowej próbce. Wreszcie przejście zakończył w 1957 roku. Na początku dwutysięcznej SA-3 został nieznacznie zmodyfikowany. Konstrukcja sprzęgła były specjalne uchwyty, które pomagają chronić linię kolejową przed upadkiem na nim kawałki zostały odłamane od sprzęgła. Ochrona płótnie z kolei zapobiega awarię strzałkami, a także zmniejsza prawdopodobieństwo wypadku, w wyniku kompletnego wypadku kolejowego. Ulepszony sprzęgło używane w pociągach przewożących produkty naftowe, a także w pociągu pasażerskiego.

Automatyczne sprzęgło SA-3 jest wystarczająco dobrze znana w Europie. Głównie ze względu na niezawodność i trwałość. Jednocześnie, jak już wspomniano, na podstawie radzieckiego automatycznego sprzęgu został stworzony wiele przykładów zagranicznych adaptacjach tego planu.

Zatem wniosek jest taki, że SA-3, stworzony z powrotem w 1932 roku, jest więcej niż może działać około dziesięciu lub dwudziestu lat lub nawet więcej. Po tym wszystkim, niezawodność konstrukcja nie jest mierzona jedynie przez jego wydajności, ale także nienaganną reputację i latach ciągłego sprzęgów automatycznych i pociągów rastsepok.

Ale mimo wysokiej popularności, aby zastąpić SA-3 przyszedł do CA-4 – ma bardziej nowoczesną i solidną konstrukcję. Ponadto, w porównaniu z trzecią CA-4 ma zwiększoną trwałość biegu bezobsługową (200 000 kilometrów na trzeci milion kilometrów CA-4).

Ponadto, czwarty jest o wiele łatwiejsze i bardziej wydajny niż jego poprzednik. Pomimo pojawienia się bardziej doskonałego łącznika SA-3 jest wciąż dość powszechne, głównie ze względu na wysokie koszty mniej, w porównaniu do CA-4. SA-3 jest nadal jednym z najbardziej popularnych automatycznych sprzęgieł.