657 Shares 7830 views

Opis i wymiana poduszki silnika

Silnik – najważniejszą częścią każdego samochodu. Dlatego rozwój organizmu silnika opiera się na zasadzie ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Ale istnieją bodźce i wewnętrzne. Odnosi się to do wibracji utworzonego podczas jazdy po nierównym. Ma to negatywny wpływ na wszystkich jednostek i komponentów, co prowadzi do szybkiego zużywania się mechanizmów.


Aby zminimalizować swoją siedzibę poduszkę pod silnikiem. Czym są i jak je zmienić? To, co będziemy omawiać w tym artykule.

opis

Rozważmy krajowego Marka samochodu. Wymiana poduszki silnika WHA nie spowoduje większych trudności, ponieważ wszystkich modeli urządzeń tego typu samochody są zunifikowane. Jako producent instaluje na wszystkich komputerach ten sam poduszkę, a następnie kierowcy w razie potrzeby nie jest problemem, aby je zdobyć. W zasadzie, krajowy przemysł samochodowy możliwość wymienności części jest cechą charakterystyczną. W związku z tym brak części zamiennych na rynku nie pojawią.

mocowanie silnika jest wykonana ze specjalnej gumy lub kauczuku. Zamocowanie wytwarzane na bazie metalu. Tak długo, jak elementy są trwałe i niezawodne. Guma doskonale pokazują się w mroźny czas, a w upale. Dlatego kaprysy pogody nie boi się o nią. Opady też jej nie przestraszyć.

Zasada działania

W jaki sposób kawałek – nie trudno się domyślić. Guma tłumi większość powstających drgań dzięki jego elastycznych właściwościach. W związku z tym, że elementy nie są przeciążone. Oczywiście, nie oznacza to, że tak szybko, jak wymiana klocków silnik można wyciąć bez skutków wszystkich dziur i dołów z dużą prędkością. dane te, jak również inne, pogarsza się z biegiem czasu. I podczas pracy w ciężkich warunkach wytrzymałości na rozciąganie nie może wytrzymać raz. Oczywiście, ich celem jest ochrona przed rozbiciem. Jednak kierowca musi ostrożnie i dbać o samochodzie, lub wkrótce będą musiały złożyć nowy zamiennik.

Znaki charakterystyczne dla zastąpienia

Aby zrozumieć, czy trzeba zamiennik poduszki silnika, słuchać swojego samochodu podczas jazdy. To nie wynika w tym przypadku, jeśli ktoś obcy puka w przestrzeni pod maską? Szczególnie dobrze słychać podczas jazdy na nierównych drogach.

Kiedy pukanie chciałbym postawić diagnozę jak najszybciej. W tym celu, co do zasady, wymagane jest:

 • ustawić samochód na specjalnych wspornikach;
 • podnieść jednostkę tak, że nie stykają się z klocków (do tego celu, jack);
 • wizyty poduszki popękane lub luz pomiędzy kauczukiem i metalem podstawy;
 • uwertury poduszki – nie powinny być zbyt restrykcyjne;
 • sprawdzić, czy wszystkie elementy mocujące są odpowiednio dokręcone i że guma została dobrze naoliwiony.

Procedura zajmuje mniej niż godziny. Ale pozwoli, aby dowiedzieć się, czy istnieją problemy w tej części, czy nie.

Wymiana poduszki silnika

W przypadku wykrycia usterki, możliwe jest, aby dostać się do pracy. Klocki zamienne silnik VAZ odbywa się w kilku etapach. Razem silnik jest obsługiwane przez czterech takich części – ze wszystkich stron na jednej kartce. Jeśli konieczna jest wymiana, zmiana raz wszystkich poduszek, ponieważ tylko w ten sposób zapewnia optymalny tryb pracy w przyszłości. Po tym wszystkim, starych i nowych członków mogą różnić się pod względem cech. Ekonomicznie poduszki silnika wymiana razem byłoby bardziej korzystne, zbyt, niż zmienić je jeden po drugim do skali problemu.

Zatem procedura składa się z następujących czynności wykonywanych kolejno:

 • Pojazd jest wyposażony w nieruchomą stanu niebieski.
 • Ponieważ generator jest usuwana belting, odkręcić śruby mocujące go do obudowy.
 • Skrzynia korbowa jest podniesiony.
 • Spun mocowania klawiszy i usunąć odpowiednią poduszkę.
 • Montaż odbywa się w odwrotnej kolejności.
 • Po tym, Jack zostaje przeniesiony do skrzyni biegów i windą.
 • usunięty z powrotem na poduszki, a na jego miejsce jest umieścić nowy. Nie zapomnij w tym samym czasie o sekwencji akcji.
 • Następnie zdjąć osłoną silnika. Dzięki niemu można zbliżyć się do przodu i wyjąć ją poduszką.
 • W końcu, wszystko zamontowane na dawnych miejscach.

wniosek

Procedura wymiana nie sprawia żadnych trudności. Łatwo mogą być realizowane niezależnie od siebie. Zaleca się, aby nie spieszyć. Następnie wszystkie elementy mają być zainstalowane prawidłowo. Klucze, które będą potrzebne do pracy: 13, 15 i 17.

Jednakże, jeżeli iloczyn zastąpienia nie pomogło, a wibracja ustąpi, konieczne jest „głębiej”. Usterki mogą być związane z SHRUS. Potem, bez pomocy specjalistów nie można zrobić. Dzięki nowoczesnym sprzętem i umiejętnościami szybko poradzić sobie z tym problemem.