345 Shares 8035 views

T-16 – ciągniki Charkowie Fabryka Traktorów. parametry techniczne

Wraz z rozwojem rolnictwa istnieje konieczność zakupu specjalistycznego sprzętu. Nie wszystkie zadania mogą obsługiwać ciągnik masywny i potężny, używany głównie do uprawy pól dużym obszarze. Na specjalnej pracy i specjalnych potrzeb transportowych. Jeden taki ciągnik T-16. Jest przeznaczony tylko dla małych gruntów rolnych i gospodarstwach ogrodniczych. Osobliwością tego modelu, w odróżnieniu od innych w tej klasie urządzeń – jest lokalizacja jednostki zasilania i transmisji, są w tylnej części ciągnika. Przód – rama nośna niezbędny sprzęt może zostać zainstalowany.


Zakres zastosowania

ciągnika, przy czym jego wszechstronność i elastyczność – T-16. To dzięki małej mocy i innych składników może doskonale radzą sobie z niemal każdej pracy, które mogą być związane z rolnictwem, ogrodnictwem i innych pracach rolnych. Ponadto, transport ten jest stosowany również do dostawy określonych towarów.

Ze względu na swoją uniwersalność i wielofunkcyjność z T-16 – traktor, który zdobył szczególną popularność wśród osób pracujących w dziedzinach związanych z rolnictwem. Doskonała zwrotność pozwala na użycie podwozia nawet w portach morskich, przechowuje i dworce.

historia

T-16 – ciągnik, zaprojektowany w SKB, umieszczone w Charkowie. Pierwsza maszyna została wprowadzona już w 1961 roku. W historii produkcji T-16 został stworzony ponad 600.000 bieg tego modelu. ciągnik T-16 jest stosowany do dziś w małych gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw budżetowych. Wszystko dzięki praktycznym, dlatego niektóre firmy nie przegap okazji do zakupu tego wszechstronnego urządzenia. T-16 – ciągnik konieczności dodatkowego miejsca aby móc naprawić urządzenie, takie jak, na przykład, jako platformy ładunkowej, piły mocy, różnych materiałów do załadunku łopatami. Bardzo często, T-16 służy do rozpylania i nawet intertillage.

Ciągnik T-16 – zaawansowana i ulepszona wersja DVSSH-16, który jest nie mniej popularny. Ludzie tak szybko, jak to nie nazywa – i „shassik” i „szatan”, a nawet „kelner”. Wytwarzanie pojazdu mechanicznego odbywa się w okresie od 1961 do 1967 i drugiego. Inżynierowie opracowali specjalną przekładnię, która była w stanie, który jest odpowiedzialny za odwrotnych obrotów. To był integralną częścią, która ma ciągnik T-16. Dla sprawnego i nieprzerwanego działania urządzenia został zainstalowany krążek, który jest napędzany przez WOM wału głównego.

modyfikacje

Po modernizacji i ulepszenia DVSSH-16 ciągnik T-16, którego zdjęcie jest przedstawiony poniżej, stało się bardziej wyrafinowane, z mocniejszym silnikiem. Warto odnotować fakt, że wersja T-16M, który został ustawiony na dwucylindrowy agregat napędowy składający się z 1995 r ..

Po wydaniu „M” pojawił się zmodernizowany ciągnik T-16 mg. Jej projektanci poprawiły się na kilka sposobów. Po pierwsze, warto wspomnieć, że w wyniku modernizacji pojazdu samochodowego stał się bardziej niezawodny i wszechstronny. Ponadto, został znacznie ulepszony i dostrojone ustawienia zabezpieczeń dla kierowcy. Nowe T 16mg zainstalowany Twin cylindra powerplant D-21A1, który jest uruchamiany za pomocą silnika rozrusznika elektrycznego oraz ma chłodzenie powietrza. Warto zauważyć obecność platformą ładunkową do transportu różnego rodzaju ładunków.

aktualizacja

Już w 1986 roku, było dostarczenie ulepszonego ciągnik T-16, którego zdjęcie zaskoczyła wszystkich fanów poprzedniej wersji. To dlatego, że nowy T-16mg pojawiła doskonalszego kabinę, a po modernizacji elektrowni pojemności silnika wysokoprężnego była 25 siła. Dodatkowo, lista ulepszeń obejmuje prace związane ze zmianami w mechanice podwozia, a mianowicie zmieniony trzy WOM, z czego jeden z nich może pracować niezależnie. Zwiększona wydajność, niezawodność została zwiększona. Projektanci ma bardzo wszechstronne i bardziej niezawodny ciągnik T-16. Ładowarka, które mogą być zainstalowane na podwoziu, dzięki przeprojektowany silnik może się pochwalić lepszą wydajność.

Podwozie i układ napędowy

Urządzenia z systemem – jest konstrukcją spawaną, która obejmuje belki przedniej i tylnej, dwóch rur – po lewej i prawej stronie, a także barów, które je łączą. Dla ułatwienia instalacji dodatkowego sprzętu używanego ze specjalnymi otworami ramy. Transmisja T-16 standardowa technika dla takiego planu. Instrukcja CPT z 7 biegami. Wałki są umieszczone poprzecznie do osi ciągnika. Sprzęgło – tarcie suche, pojedyncza płyta, stale zamknięte.

Koła w T-16 o różnych rozmiarach, z powodu których ciągnik otrzymała przesunięcie środka ciężkości na osi napędowej, która zapewnia optymalną przyczepność z nawierzchnią drogi. Aby wykonać pewne specyficzne zadania można zmienić rozstaw kół obu przedniej i tylnej osi. Pozwoli to na pracę, na przykład, między rzędami, w gospodarstwie szklarni lub ogrodu.

remont

Pomimo niezawodności i ciągłości maszyny, czasem cechy techniczne ciągnik T-16 nie może odpowiadać deklarowana przez producenta. W tym przypadku lepiej jest przeprowadzić konserwację nieudanych jednostek i zespołów napędowych. elementy zamienne można nabyć bezpośrednio w zakładzie, który bierze udział w uwalnianiu T-16. Nawet po usunięciu modelu z produkcji części zamiennych przestali zwolnieniu. Ze względu na popularność tego T-16, aby znaleźć szczegóły nie jest trudne. Ciągnik T-16, którego zdjęcia zostały przedstawione w artykule, nie pozostanie bez odpowiedniej naprawy i konserwacji.

Gdzie kupić?

Ze względu na fakt, że model nie jest wystawiony przez dłuższy czas, kupić T-16 w idealnym stanie technicznym jest czasami bardzo trudne. Były używane można znaleźć na sprzedaż i forów rolniczych. Można go znaleźć w wersji klasycznej oraz z dodatkowymi załącznikami. Ze względu na popularność i doskonałej wydajności operacyjnej wartości od T-16 średnio 25-30% więcej niż w innych samochodach tej samej klasy, na przykład, takich jak T-25.