577 Shares 1106 views

Twardość przyczepia się do kości składników odżywczych zawartych w pożywieniu

Układ mięśniowo-szkieletowy jest podstawą organizmu. Szkielet chroni poszczególne narządy przed uszkodzeniem, więc od jego stanu zależy od witalności człowieka jako całości. W tym artykule przyjrzymy się składu kości, zwłaszcza ich struktury i substancje, które są niezbędne do ich wzrostu i rozwoju.

Charakterystyka struktury kości

Kość jest rodzajem tkanki łącznej. Składa się z wyspecjalizowanych komórek i dużej ilości substancji międzykomórkowej. Łącznie, struktura ta ma zarówno silne i sprężyste. Twardość daje kości, zwłaszcza wyspecjalizowane komórki – Osteocyty. Mają szereg występów, i za pośrednictwem którego są połączone ze sobą.

Wizualnie przypominają sieć Osteocyty. substancji międzykomórkowej jest elastyczną podstawę dla tkanki kostnej. Składa się on z włókien kolagenu, białek, podłoży mineralnych.

kości

Czwarty całkowitego składu chemicznego kości jest woda. To jest podstawą dla przepływu wszystkich procesów metabolicznych. Twardość dołączyć kości substancji nieorganicznych. Ten wapnia, sodu, potasu, magnezu, oraz związki fosforu. Ich zawartość procentowa wynosi 50%.

Aby udowodnić swoją wartość dla tego rodzaju tkaniny, można wykonać proste doświadczenie. W tym celu, kości muszą znajdować się w roztworze kwasu solnego. W rezultacie, substancje mineralne, rozpuszczone. Kość jednocześnie się tak elastyczna, że może on być związany z węzłem.

25% składu chemicznego i substancji organicznych. Są one reprezentowane przez elastyczne kolagenu białka. On daje elastyczność tkanek. Jeśli kalcynowany kości w niskiej temperaturze w celu odparowania wody i substancji organicznych pali. W tym przypadku, kości zyskać kruchość i może się rozpaść.

Jakie substancje dają twardość kości

Skład chemiczny kości zmienia się przez całe życie człowieka. W młodym wieku jest on zdominowany przez substancje organiczne. W tym okresie, kości są elastyczne i miękkie. Dlatego szkielet może być zgięta, powodując zaburzenia postawy przez niewłaściwe postawy i nadmiernych obciążeń. Ostrzegają, że może systematyczne ćwiczenia i aktywność fizyczna.

W miarę upływu czasu zwiększa ilość soli mineralnych kości. Jednocześnie tracą elastyczność. Twardość dołączyć sole mineralne kości, zawierających wapń, magnez, fosfor i fluor. Ale nadmierny stres może prowadzić do naruszenia integralności i złamań.

Wapń jest szczególnie ważne dla kości. Jego masa u ludzi wynosi 1 kg u kobiet i 1,5 kg dla mężczyzn.

Rola wapnia w organizmie

99% całkowitej zawartości wapnia znajduje się w kościach, tworząc stały szkielet ramowy. Pozostała część pada na krew. Konstrukcja ta jest makrokomórka zęby i kości materiału, to warunek konieczny dla ich wzrostu i rozwoju.

U ludzi, wapń jest również reguluje tkanki mięśniowej, w tym serca. Wraz z magnezu i sodu vliyat niej na poziomie ciśnienia krwi, i protrombiny – jego krzepnięcia.

Poziom wapnia zależy również aktywację enzymów, które działa mechanizm syntezy neuroprzekaźnika. Tej substancji biologicznie aktywnych, z których impulsowego z komórek tkanki nerwowej na mięśnie. Makro elementem również wpływa na aktywację szeregu enzymów o różnych funkcjach: rozszczepiania biopolimerów, metabolizm tłuszczów, syntezy amylazy i maltozą.

Wapnia zwiększa przepuszczalność komórek jednostkę powierzchni, w szczególności w błonach. Jest to bardzo ważne dla transportu różnych substancji i utrzymać homeostazę – stałość środowiska wewnętrznego.

zdrowej żywności

Jak widać, brak wapnia w organizmie może prowadzić do poważnych naruszeń jej funkcjonowania. Codziennie dziecko należy spożywać około 600 mg substancji czynnej, osoba dorosła – 1000 mg. A dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, liczba ta powinna być zwiększona i pół do dwóch razy.

Jakie pokarmy są bogate w wapń? Przede wszystkim, jest to różnorodność produktów mlecznych: kefir, mleko fermentowane pieczone, śmietana, twaróg … A lider wśród nich są sery twarde. I to nie ilość wapnia, ale w swej formie. Produkty te są cukier mleczny – laktoza, co przyczynia się do lepszego odbierania tego pierwiastka. Ilość wapnia zależy od zawartości tłuszczu. Im mniejsza liczba, tym więcej od niego w produkcie mleczarskim.

Bogata w wapń i warzyw. Ten szpinak, brokuły, kapusta, kalafior. Z najcenniejszych orzechów są migdały i Brazylia. Ten magazyn wapnia – mak i sezamowy. Są one przydatne do wykorzystania jako surowe lub w postaci mleka.

Zwiększyć poziom wapnia przyczynia się również do jedzenia otręby pszenne i pieczenie całej mąki pszennej, ser sojowy i mleko, liść pietruszki, koper, bazylia i musztarda.

brzydkie objawy

Skąd pan wie, że wapń w organizmie nie jest wystarczające dla jego prawidłowego rozwoju? zewnętrzne przejawy tego są osłabienie, drażliwość i uczucie zmęczenia, suchość skóry, łamliwość paznokci. Gdy istnieje poważne braki próchnicy wapnia, kurcze, ból i onemenenie kończyn, zaburzenia procesu krzepnięcia krwi, zmniejszenie odporności, częstoskurcz, rozwój zaćmy, podatność na częste złamań kości. W takich przypadkach konieczne jest do oddawania krwi i rozpocząć leczenie, jeżeli jest to konieczne.

W ten sposób, twardość daje kości ich składników mineralnych. Przede wszystkim jest to sól, zawierających wapń, magnez i fosfor.