749 Shares 8060 views

Jak zrobić dziurawiec? Przydatne właściwości dziurawca

Z artykułu dowiesz się o tym niezwykłych roślin leczniczych, takich jak dziurawiec. Zawiera on wiele użytecznych substancji, dzięki czemu jest on stosowany w leczeniu różnych chorób. Jak zaparzyć dziurawiec, że można to zrobić i jak zrobić – przeczytać artykuł.


opis

Dziurawiec zwyczajny, lub brzeczki, jak to jest znane w medycynie ludowej – to wieloletnia roślina, od dawna wiadomo, do tradycyjnych uzdrowicieli jako lek do leczenia wielu chorób. Kwitnie przez całe lato z licznymi kwiatostany złoto-żółty, pojawiając się na większości szczytach łodyg rośliny. W dzikiej okaże się w górach, łąki, lasy, wraz z innymi drzewami i krzewami. Ale wielu ogrodników rozwijać tę roślinę specjalnie.

właściwości

Zioło zawiera taniny, olejki eteryczne, flawonoidów, substancje żywiczne, saponiny, lotnego, kwas nikotynowy, alkaloidy, witaminy C, F i PP.

Ze względu na ten związek, ma działanie ściągające, przeciwzapalne, hemostatyczne przeciwdrobnoustrojowe, przeciwbólowe, moczopędne, choleretic, przeciwskurczowe, środek przeciwko robakom, środek dezynfekujący, tonik i działania przeciwdepresyjnego.

aplikacja

Dziurawiec zwiększa apetyt, ponieważ trawienie i aktywacji metabolizmu. To pobudza serce, zwęża naczynia krwionośne i wzmacnia je. Osoby zainteresowane jak św dziurawca wrzenia, kiedy mają wątroby i nerek, przewodu pokarmowego, a także w obecności ran, gdyż sprzyja ich roślina lecznicza.

Jest on stosowany zarówno osobno oraz w mieszaninie z innymi ziołami. Ponadto zawody zalecany do stosowania w kompozycji wieloskładnikowych.

świadectwo

W tradycyjnej medycynie, wysuszony surowiec jest stosowany z dziurawca i różnych leków dokonanych na jej podstawie.

Zaleca się używać w następujących przypadkach:

  • zapalenia jamy ustnej (dusznica bolesna, zapalenie dziąseł, zapalenie jamy ustnej, gardła);

  • choroby przewodu pokarmowego i dróg oddechowych (spadek ciśnienia pęcherzyka żółciowego, dyskineza, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zmniejszenie kwasowości, wzdęcia, biegunka);

  • depresja;

  • inne choroby.

Wysoka wydajność rośliny jest ze względu na bogatą zawartością w niej taniny, beta-karoten i lotnych produkcji.

„Novoimanin” wytwarzane w jej podstawie, jest stosowany w takich zjadliwych chorób, takich jak tkanki, oparzeń, wrzodów, zakażone rany, zapalenia zatok oraz zapalenia gardła. Był tak skuteczne, że można go pominąć Staphylococcus aureus, który jest odporny także na penicylinę.

Dziurawiec jest znany ze swojej zdolności do radzenia sobie z depresją (łagodnych formach). Liczne badania dowiodły jego większą skuteczność w porównaniu z konwencjonalnymi lekami przeciwdepresyjnymi. Co więcej, jego zalety w porównaniu z tym ostatnim jest to, że nie powodują uspokojenie polekowe, spadek szybkości reakcji, senność. Jeżeli jego zastosowanie jest dopuszczalne jazdę. Zawarte w przeciwdepresyjny farmaceutycznej dziurawiec poprawia nastrój u pacjentów, powodując wybuch energii, likwiduje stany lękowe, niepokój i drażliwość.

Przeciwwskazania

Pomimo wszystkich swoich leczniczych właściwości, dziurawiec ma szereg przeciwwskazań. Na przykład, nie może być stosowany w przypadku nadciśnienia. Ciąża to również okres, w którym roślina nie akceptuje.

W żołądka i wrzód żołądka, może powodować silny ból i skurcze w jelitach. Nawet zdrowe osoby mogą poczuć, jeśli nie wiesz, jak zrobić ziele dziurawca, sprawi, że zbyt silny napój.

Przedawkowanie niebezpieczeństwo ból głowy, nudności, wymioty i sztywne mięśnie szyi.

Razem z nim jest nie do przyjęcia w użyciu tyrozyny aminokwasy tryptofan, amfetaminy i astmą – stosowanie inhalatorów.

Produktów Zabrania się połączyć z piwa, wina, kawy, czekolady, jogurt, marynowane i wędzone żywności.

Nie zaleca się pić wywar z roślin w podwyższonej temperaturze, w połączeniu z nosa i leki na katar sienny.

Jeśli dawno użyć dziurawca, prawdopodobne jest obniżenie potencji i pojawienie się pokrzywki.

Zakład zwiększa wrażliwość skóry na słońce, więc po to lepiej zrezygnować z opalania. W przeciwnym razie może to spowodować nie tylko oparzenia, ale także poważne zapalenie skóry. Szczególnie trudne będzie ponosić konsekwencje blond z miękkiej jasnej karnacji.

Jak zrobić dziurawiec

W zależności od celu tego zioła jest wykorzystywany na różne sposoby. Można wytworzyć z nim profilaktyczną herbaty wywaru, nalewki alkoholu i tak dalej.

Oto jak zaparzyć świeżą dziurawiec w prosty sposób: dwieście mililitrów wrzątku dodać trzy łyżki ziół i nalegać na kilka godzin w ciemności.

Używaj go trzy razy dziennie przez piętnaście mililitrów. Wlew normalizuje soku żołądkowego, zmniejsza zapalenie żołądka, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie okrężnicy, kamica żółciowa i chorób jamy ustnej, poprawia krążenie krwi w żyłach i tak dalej.

Jak zrobić i pić napar z dziurawca w formie? Używany także jako wlew. Gotować trzeba emaliowanych. Piętnaście łyżki wlać szkła gorącej wody i ogrzewano na łaźni parowej w ciągu pół godziny, bez wrzenia.

Jak zaparzyć ziele dziurawca (TEA):

  1. Weź jedną łyżkę suchych roślin szlifowania i trzy łyżki łyżki herbaty. Gotowany przez pięć minut. W herbacie dodatek cukru lub dżem do smaku.

  2. Dziurawiec jest parzona i dodać do niej porzeczkowa (owoce lub liście), sok z cytryny i cukier. Napój jest szczególnie odpowiedni dla miłośników kąpieli.

  3. Herbata parzona z zakładu. Dodaj do mięty i dzikiej róży. Opcjonalnie można dodać kilka kropli brandy.

  4. Herbata jest warzone w taki sam sposób jak w poprzednim przepisie. Następnie rozpuszcza dżemu morelowego. Po napoju będzie nalegać jest filtrowane. Najlepiej jest pić zimne. Ta herbata ma charakterystyczny smak i aromat. Jest również nazywany „złotym myśliwy”.

  5. Inne herbata nazywa się „drewno” wykonany z St. dziurawca, majeranek, grzybów i malin. We wrzącej wody parzonej Chaga pierwszy, a następnie dodać wszystkie inne zioła.

Nalewka jest przygotowany w stosunku jednej części trawy do siedmiu lub dziesięciu – alkohol. Musi zaparzenia na co najmniej trzy dni. jest on stosowany z dodatkiem wody: łyżeczka nalewki 50 ml. Pomocne jest również do płukania jamy ustnej i zrobić okłady na bóle stawów i mięśni.

Więcej oleju można formułować do podawania miejscowego. W tym suszonych ziół infuzji przez pięć dni w oleju roślinnym. Stosunek ten jest prawdopodobnie jedną z jednym lub jeden i pół. Takie naftowy leczenia dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej. Również jako ściska oparzeń, ran i owrzodzeń.

Zdając sobie sprawę, że roślina jest niebezpieczna, chociaż pomaga w wielu przypadkach, należy wiedzieć, jak zrobić dziurawiec, zaparzyć ją lub zrobić herbatę. Jakie produkty jest zgodne, a co lepiej nie pić z niego. Zabierz go ze starannością, a potem naprawdę pokaże cudowne właściwości lecznicze.