587 Shares 7810 views

Korzenie Oman – remedium na wielu dolegliwości

Nard odnosi się do rodziny Asteraceae. Jest to roślina zielna, wieloletnia, która rośnie w postaci krzewów. Kwitnie późnym latem pomarańczowe lub żółte pojedynczych kwiatów, a także zebrane w corymbose lub racemose kwiatostany. Liście omanowy mają wydłużony kształt i wskazał na końcach, a trzon miał bezpośredni i mięsisty. Roślina ta jest powszechne w Azji Środkowej, w europejskiej części Rosji, zachodniej Syberii i Uralu. Osiąga się głównie łąki, w zbiornikach, w rowach i wgłębień.


W Rosji nard zaczęła stosować przez długi czas „przeciwko dziewięciu chorób.” Ale korzenie omanowy pomocy nie tylko z dziewięciu chorób, są one wykorzystywane znacznie szerzej. Mimo to, ta roślina ma wiele innych nazw. To Alanta, żółty, divosil, Elenin trawa, zgniotu, divochil, dziki słonecznik. Jako leki stosuje się surowiec elecampane korzeni zbioru ich upadku. Aby to zrobić, należy podnieść, że rośliny nie są starsze niż trzy lata, w których łodygi proste i wysokie. Oni są wykopywane, oczyszczone z ziemi i odciąć część ziemi. Następnie korzenie przemyto, pociętych na małe rozmiary i suszone przez kilka dni z rzędu w powietrzu.

Oman wielki korzeń zawierają substancje, takie jak polisacharydy, inulina i inulenin bitowych alkaloidy, olejki eteryczne, saponiny i witaminę E. Te korzenie mają ostry i cierpki i gorzki smak specyficzny zapach. Nard poprawia trawienie, stymulują apetyt, normalizuje wydzielniczą funkcję jelit i żołądka i zwiększa przemianę materii. Jest również dobrym przeciw robakom, napotne, moczopędne i ściągające. Również Oman antyseptyczne, wykrztuśne, uspokajające i przeciwzapalne właściwości.

Tradycyjna medycyna od dawna stosowane korzeni oman na opóźnienie miesiączki, a także bolesne i nieregularne miesiączki. Mimo to zawsze był uważany za skuteczny środek do wysiękowego skazą, nie konkretnego stawów i dna moczanowa. Oman wielki jest stosowany w leczeniu padaczki, bóle głowy i kołatanie serca. Może być używany jako ściągający. A dla użytku zewnętrznego jest omanowy ziołowych i wlewów, które przyczyniają się do leczenia egzemy, hardhealed ran, neurodermitem, hemoroidy i zapalenia dziąseł.

Oman infuzji wytwarza się w sposób następujący: a łyżeczkę wysuszono i rozdrobnionych korzeni przegotowanej wody. Mieszaninę następnie podawany przez osiem godzin i przesączono. To infuzji można przyjmować cztery razy dziennie przez ćwierć kubka, jak żołądka i wykrztuśny, godzinę przed posiłkiem. Zapalenie oskrzeli, grypa i inne podobne choroby mogą pomóc wywar korzenia omanowy. Aby przygotować, to musi przegotowanej wody wlać łyżkę posiekanej korzenia. Następnie, mieszaninę należy pół godziny do ogrzania w łaźni z wrzącą wodą, stale mieszając. Następnie bulion powinien być chłodny i drenażu. Przyjął jedną godzinę przed posiłkami 2-3 razy dziennie w dawkach pół szklanki.

Również z Oman przygotowania nalewki. Aby to zrobić, suche korzenie rośliny są moczone w wódce przez 10-12 dni. A jeśli zgnieciony korzenie oman wlać pół litra wina porto i gotować przez 10 minut, masz eliksiru. On będzie doskonały i regenerujący tonik na walnym utraty wytrzymałości. Zakłada się, eliksir przed jedzeniem 2-3 posiłków dziennie na 50 ml. Jeśli dręczą zgaga, można brać małe dawki omanowy proszku. Są to te same korzenie ziemne i kłącza tej rośliny. Kolejną z korzeni są przygotowane maści i kąpiel bulion, który pomaga w chorobach skóry.