489 Shares 8199 views

Uczniowie o różnych rozmiarach – anisocoria. Objawy i leczenie

Często wielu rodziców zauważy, że dziecko ma różne wielkości uczniów. Choć wygląda bardzo dziwne i wydaje się dla niektórych poważne odchylenie zmartwieniem jest to zwykle około.


Zjawisko to nazywane jest anisocoria. Różnica uczniów mogą mieć różne pochodzenie, ale jest to bardzo dobrze, że jest najbardziej anisocoria charakter fizjologiczny. Oznacza to, że uczniowie są różne dla maksymalnie 1 mm, i nie ważne w świetle lub w ciemności, to patrzeć. Jeśli uczniowie zmieniają swój rozmiar, to jest patologiczny anisocoria, a tam już się o nic martwić.

Uczniowie o różnych rozmiarach – najczęstszą przyczyną.

Po pierwsze. Anisocoria mogą być dziedziczone. Jeśli ktoś w rodzinie ma, to nie ma powodu do obaw – jest to choroba genetyczna, która nie jest szkodliwa. I prosić krewnych nauczą się, co to znaczy żyć i również nie przeszkadzają.

Po drugie. Każdy wie, że źrenice reagują na światło: im więcej światła, tym węższy uczeń (funkcja bezpieczeństwa, chroni oczy przed szkodliwym promieniowaniem trafiony). Jeśli mięśnie, które regulują rozszerzenie źrenicy, nie działa prawidłowo, to możemy obserwować anisocoria.

Po trzecie. Jeśli używasz krople do oczu, może to również prowadzić do zmian w wielkości źrenicy. Każdy lek, który wpada do oka, dotyka go inaczej. Leki na astmę, inhalatory i inne substancje są niepożądane w tym przypadku.

Po czwarte. Zapalenie lub źrenica oka, kolejna zmiana w tym zakresie. Uszkodzenie nerwu wzrokowego, które nie dają informacji o natężeniu światła strumienia wprowadzanego do oka.

Po piąte. Różne wielkości źrenice mogą być oznaką porażki półkul mózgowych i / lub pnia mózgu, może również świadczyć o łamanie w rdzeniu kręgowym i innych problemów w tym obszarze.

Szósty. Oczywiście, nie możemy być w 100% pewien, że różnica znalazłeś nie jest pourazowego. Dziecko sam może narazić lub uderzyć przypadkowo uderzył tępego przedmiotu (choroba zaczyna się rozwijać po uderzeniu solidną powierzchnia jest matowa). Całe życie dziecka nie mogą być kontrolowane, więc skonsultować się z lekarzem.

Jeśli dziecko ma uczniów o różnych rozmiarach, a potem niech bada lekarz, który ujawni dokładną przyczynę choroby, ze względu na ich ogromną liczbę. Sama diagnoza jest praktycznie niemożliwe. NIE samoleczenia przy użyciu tradycyjnej medycyny – to nie przypadek! Wzrok jest dużo droższe! Zwłaszcza, że jest często oznaką innych patologii. Jeśli czas dostrzegać różne uczniów dziecka, wiele poważnych problemów można uniknąć.

Anisocoria czasami towarzyszy naruszenie funkcji wizualnej: obrazy stają się niewyraźne, nie może być podwójne widzenie, może dramatycznie ciemne oczy. Jeśli uruchomić ty na to pytanie, to można stracić wzrok całkowicie. Nudności, wymioty i zawroty głowy są również często towarzyszą anisocoria.

Co jeśli uczniów różnych rozmiarach?

Najważniejszą rzeczą w wszystkich chorób oka – udać się do okulisty. Balsamy z rumianku, w tym przypadku nie pomaga. Jeśli diagnoza lekarz nie uda, to będziesz musiał przejść kilka testów. Znowu anisocoria może być objawem bardzo poważnej choroby, więc puścić choroby w wolnym pływanie niebezpieczne.

Badania mogą obejmować: krew i płyn mózgowo-rdzeniowy, będzie miał dobrą CT głowy, aby wykluczyć powstawanie anisocoria powodu problemów z mózgu, EEG, MRI, RTG szyi.

Znaleźć przyczynę choroby, lekarz zaleci leczenie (najprawdopodobniej w szpitalu). Ukończyć kurs leczenia w dobrej wierze i starannego postawy wobec zdrowia.

Zdrowie – to jest to, co jest nam dane raz na całe życie, dbać o niego.