448 Shares 9117 views

Dzieci szelki: rodzaje, zdjęcia instalacyjne

Wcześniejszy początek leczenie ortodontyczne, tym bardziej skuteczny będzie. Leczenie różnych wad zgryzu i uzębienia – ważnego zadania, które przede wszystkim ustawia stomatologii dziecięcej. Szelki są uważane za najbardziej popularną opcją leczenia pilarki anomalii. Wielu rodziców zastanawia się, co jest terapia, jak skuteczne jest. Obawy te kwestie jest zrozumiałe. Krzywizna zębów – jest to poważny problem, który może skomplikować życie w przyszłości.

informacje ogólne

szelki dla dzieci – to jest bardzo dobrze przemyślany układ, którego główną funkcją jest przypisany tylko do jednej jego części – łuku. Jest on wykonany z metalu mającego działanie pamięci. W procesie instalacji wsporniki ten łuk nieustannie zakłócają, ale zawsze wydaje się zakładać swoją pierwotną pozycję. Wraz z nim i przesunął zęby. Pierwotny kształt łuku uważnie śledzi idealnego kształtu zębów pacjenta. Zamki wykonać tylko funkcję mocującą, praktycznie żadnego wpływu na przebieg leczenia.

Wielu wierzy, że w leczeniu ugryźć dorosłości zbyt późno. Eksperci są przerażeni takich stwierdzeniach. Traktuj swoje zęby nigdy nie jest zbyt późno, ale u dzieci jest znacznie łatwiejsze do zrobienia. Od 12 do 20 lat, ludzka szczęka nadal kontynuuje formację. Zęby są bardzo plastyczny, łatwo je zmienić ich położenie i kierunek wzrostu. Dlatego leczenie wad zgryzu u dzieci jest znacznie szybsze.

Należy zauważyć, że wiek początkowa wynosi 12 lat. Przed tym okresie, rozwój systemu szczęki przebywa na szczycie. Nawet usztywnia dzieci mogą zakłócić proces naturalny i prowadzić do niepożądanych skutków. Jeśli zainstalujesz wsporniki bardzo wcześnie, można zatrzymać się i nie zęby w ogóle. Dwanaście lat – to okres względnej. Określenie końcowego formowania szczęki każde dziecko jest inna. Ortodonta powinien dokładnie zbadać jamę ustną, zrobić kilka rentgenowskie, a następnie zdecydować, czy należy umieścić aparat ortodontyczny na zębach. Wrażliwe podejście i szybkie wyniki – są to jedyne korzyści z leczenia wad zgryzu u dzieci.

Jakie są szelki do wyboru?

Według statystyk, około 40% dzieci i 30% dzieci mają różne szczęki anomalię. Takie problemy są w większości przypadków prowadzi do złego stanu zdrowia w przyszłości. Mogą one przybierać formę choroby przyzębia, choroby stawów skroniowo-żuchwowych i tak dalej. D. szelki dla dzieci nie różnią się zasadniczo od dorosłych. Tradycyjnie, można je podzielić na dwie kategorie:

 • przedsionkowy (zamontowany na zewnętrznej powierzchni zęba);
 • zyczne (zainstalowany w środku).

Aby pomóc w wyborze konkretnego przykładu wykonania i odpowiedzieć na wszelkie pytania można skonsultować się z lekarzem w sprawie. Po inspekcji jama ustna specjalista także opisać sposób wpłynąć zębami szelki. Zdjęcia pacjentów przed i po, co do zasady, są we wszystkich urzędach medycznych.

Rodzaje szelkami

Wraz z rozwojem ortodoncji istnieją różne odmiany szelkami. Mogą być stosowane zarówno u dzieci jak i dorosłych. Konstrukcje są podzielone na kilka kategorii, w których czynnikiem jest: rodzaj śluzy, ich położenie materiału produkcji.

 • Przedsionkowy i lingual szelki. Jak wspomniano wcześniej, systemy te różnią się w miejscu instalacji. szelki Lingual są uważane za najbardziej przemyślany i doskonałe narzędzie do korekcji anomalii wzrostu zębów. Są one niewidoczne dla innych, więc często są one nazywane niewidoczne. Noszenie takiej struktury przechodzi wiele łatwiejsze dla dziecka. Jedyną wadą – wysokie koszty.
 • Podwiązanie i samoregulujące szelki. Taki rodzaj podziału jest rzadko stosowane w praktyce. Dziś coraz częściej wykorzystują samoregulacyjnych szelki dla dzieci. W tej strukturze, nie stosuje się do ligatury elastyczne (części). Zamki przemyślany tak, że gdy nadmierne obciążenie są one nieco złagodzone. W rezultacie, ciśnienie nie stosuje się do jednego regionu, i jest rozprowadzana równomiernie w całym łuku. Jedynym minusem samoregulujących szelki są częste wyjazdy do dentysty.
 • Metalowych, ceramicznych i szafir wsporników. Innym kryterium rozdzielenie konstrukcji dentystyczny materiał wytwarzania. Wszyscy przyzwyczajeni do oglądania metalowe klamry, ale dziś coraz bardziej popularne opcje ceramiczne. Są one niewidoczne na zębach. Sapphire szelki i może być trudno odróżnić. Są bardzo trwałe i wymaga minimalnej konserwacji. Jedyną wadą tego projektu – wysoki koszt.

Montaż szelek dziecięcych

Przede wszystkim należy zauważyć, że jest to bardzo skomplikowana struktura. Składa się ona z nawiasach, które są zamontowane oddzielnie na każdym zębem i połączonego przewodem. Jako korekta anomalii lekarza reguluje naciąg drutu. Dlatego dziecko mniej więcej raz w miesiącu jest niezbędne do jazdy na wizytę u dentysty. System uchwyt do noszenia przez całą dobę.

Jako adaptacja przechodzi po instalacji

Każdy system ortodontycznego jest obcy przedmiotem jamy ustnej. Pierwsze kilka dni to może powodować wiele niedogodności, ponieważ trudności w mówieniu i kończąc dyskomfort podczas szczotkowania. To naprawdę dużo stresu, ale można sobie z tym poradzić. Rodzice powinni wyjaśnić dziecku, że wszystkie dolegliwości przejdzie wkrótce i będzie wspaniały uśmiech. Jeżeli szczegóły konstrukcji potarł policzek lub usta, można użyć specjalnego wosku. Jest to niemożliwe, aby dokładnie wiedzieć, ile czasu jest potrzebne do adaptacji. W każdym przypadku, proces jest inaczej.

Troska po instalacji

Wszelkie ortodontyczne struktura utrudnia higienę. Po zainstalowaniu ochraniacze dzieci muszą opiekować doustny dwa razy mocniej niż zwykle. Ze względu na niską jakość higieny zębów mogą tworzyć ubytków. Do leczenia konieczne jest usunięcie całej struktury, a następnie ponownie umieścić aparat ortodontyczny na zębach. Naturalnie, taka procedura jest płatne dodatkowo. Aby uniknąć niepotrzebnych kosztów, dentyści polecam śledzić dość prostych zasad:

 • myć zęby po jedzeniu specjalną szczotkę ortodontycznego;
 • dokładnie przemyć całego systemu nośnego części;
 • Wycieranie płytki między zębami za pomocą nici lub specjalnych szczotek;
 • używać do płukania jamy ustnej.

Niektóre dzieci są zgodne z tymi wytycznymi jest wymagane kontrolę rodzicielską. Mamusie i tatusiowie muszą wyjaśnić potrzebę właściwej higieny jamy ustnej i porozmawiać o możliwych konsekwencjach.

Zapisywanie wyników

Po wyjęciu struktury zęby „try” zająć jego miejsce. Aby zapobiec ponownemu kręty Dentyści zalecają, aby zainstalować specjalne uchwyty. Jest nakrętka z tworzywa sztucznego z łuku metalowego, który może być niezależnie ustawiony na noc. Czasami lekarze zalecają noszenie budowę i w ciągu dnia. Zdejmowane ustalający jest łuk metalowy, który jest zainstalowany na wewnętrznej powierzchni zębów. Zazwyczaj jest on dołączony za pomocą kleju dentystycznego. Urządzenie trzymające muszą być noszone na dwa razy dłużej niż szelkami. ustalające zdjęcia poniżej.

koszt

Wyrównanie zgryzu u dzieci jest średni czas realizacji około roku. Po zainstalowaniu dziecka projektuje każdy miesiąc trzeba pokazać lekarzowi. Po tym czasie, eksperci zalecają dalsze sześć miesięcy noszenia uchwyty do mocowania wynik. Ich wartość zależy od wybranego materiału.

Ile będzie procedura korekcji zgryzu u dziecka? Przy obliczaniu ceny lekarz kieruje się następującymi parametrami:

 • Koszt systemu nawias;
 • cena konstrukcja mocująca;
 • Konsultacje i leczenie przy każdej wizycie;
 • koszt blokowania etapów.

Oprócz czynników zewnętrznych, cena ma wpływ na stopień odchylenia zaniedbania. Na podstawie powyższego, ile to będzie kosztować wyrównanie zębów szelki, może liczyć tylko lekarz. Średni koszt instalowania konstrukcji metalowych różnią się w obszarze 20 tys. Rubli. Najdroższa opcja – lingual szelki. Ich cena może osiągnąć 100 tys. Rubli.

podsumować

Korekcja wad zębów u młodych pacjentów – bardzo czasochłonna i kosztowna procedura. Szelki dla dzieci i dorosłych nie różnią, ale korekta ukąszenie jest znacznie szybsze. To zajmie nie więcej niż dwa lata, aby dziecko uśmiech piękne i atrakcyjne. Dlatego nie należy odkładać wizytę u dentysty i, jeśli jest to wskazane, aby zainstalować aparat ortodontyczny na zębach.