272 Shares 6949 views

Niezwykłe zjawiska naturalne

Ludzie myślą, że świat jest już w pełni zbadane i zrozumiane. W rzeczywistości, trzeba tylko uważnie patrzeć wokół więcej – wiele pokaże cuda, mają czas, aby być zaskoczeni! Niezwykłe zjawiska są ukryte w odległych zakątkach świata, a czasem nawet nad głową tam. Ci, którzy nie są leniwi i uważnie obserwował, otwarte nie tylko niezwykłe piękno, ale także najbardziej prawdziwe cuda. Co niezwykłe naturalne zjawisko zwykle zwracać uwagę naukowców? Spójrzmy /

piorun

Kiedy mieszkańcy proszą Catatumbo, Wenezuela gmina, zadzwoń niezwykłych zjawisk, są dumni, aby odpowiedzieć, że wszystkie części w ich rodzimych terenach. Wierzą, że żyją w „światowej stolicy piorun.” Fakt ten jest nawet w Księdze Rekordów Guinnessa. W tym regionie, najwyższe stężenie jest stałe niebiańską energię elektryczną. Błyskawica miga w wysokości dwustu pięćdziesięciu sztuk rocznie na kilometr kwadratowy. Użytkownik zgadza się na takie trudno się przyzwyczaić.

Niezwykłe zjawiska natury nie kończą. Istnieje cała parada niebieskich szeregach, gdy niebo jest dosłownie płonie światłem. znalezione w zjawisku praktycznego wykorzystania żeglarzy. Nazywają to Plażowy stawę Catatumbo. Rzeczywiście, czasami niezwykłe zjawisko pomóc osobie w celu ratowania życia lub mienia. W niniejszym przypadku, po prostu podkreślić kontury skał i raf podczas burz. Dlaczego jest to możliwe? Tam, unikatowy obszar gór i jeziora. Andes wysokie pokrycie przepływu powietrza. Odparowanie wilgoci z Maracaibo wydłużonym kształcie się chmury. Prawie stały poziom tworzą dużą ilość ozonu. Tu jest produkowany dziesięć procent tego gazu.

aureola

Badając niezwykłe zjawiska, nie jest możliwe, aby ominąć ten obcy termin. „Halo” jest po prostu przetłumaczyć jako „koła”. Wezwanie to słowo niezwykłe zjawiska atmosferyczne, charakter optyczny noszenia. W rzeczywistości, to jest od dawna zbadane i wyjaśnione. W atmosferze zgromadzonych kryształów lodu (chmury). Światło załamuje się na nich dziwnie, czasami tworząc kręgi.

Nawet w szkole program nauczania jest o tym mówić. Na przykład, pokazujący niezwykłe warunki atmosferyczne (klasa 3), nauczyciel musi pozornie dziwne kręgi na niebie. Jednak, aby zrozumieć naturę swojego wyglądu w tak młodym wieku, dzieci nie są jeszcze w stanie, wiedza nie wystarczy. Ale pragnie dążyć do opanowania prawa natury, nie może. Nawiasem mówiąc, nie jest halo wokół ciał niebieskich. Zjawisko to ludzie przez długi czas Note. Istnieją nawet znaki oparte na nim. Ludzie mówią, że kręgi wokół Księżyca – do zimnego wiatru lub mrozu.

zorza polarna

Na szczęście dla tych, którzy byli świadkami tego ekstrawagancję kolorów w mroźnym niebie! Globalny nieziemski blask powoduje radość i strach. Pytany nazwać niezwykłego zjawiska naturalne, należy pomyśleć o zorzy polarnej! On jest opisany w związku z tym nie należy pomijać uwagę naukowców. Badanie jego wygląd ma niemal mistyczny charakter.
Northern Lights pojawiają się w wyniku przyciągania planety „wiatr słoneczny”. Energia tego strumień działa na cząsteczkach atmosfery, powodując ich oświetlania. Gamy kolorów urodzenia różne gazy, składające się powietrze (fioletowy – azot, na przykład, Green – tlen). Wspaniały spektakl!

miraże

Wcześniej sądzono, że te wizje to najbardziej niezwykłe zjawisko. Natura nie mogli zrozumieć. Zwłaszcza, że miraże pojawiają się coraz częściej w miejscach oddalonych od osiedli. Gdzie trudno jest znaleźć wsparcie. O nich wiele legend. Tak, jedna z nich mówi, że Fata Morgana, który był uważany za pół-siostra starożytnego króla Artura, wycofał się z ostatnim stoczni. Była strasznie zdenerwowana jej koronie krewnego i jego przyjaciół.
Schronienie dumna pani znaleźć w Crystal Palace, wybudowany w głębinach oceanu. W odwecie, ona sugeruje Warriors oszukańczych wizje. W rzeczywistości, miraż – to całkiem wytłumaczalne zjawiska optyczne. Okazuje się, gdy powietrze ma nieliniową rozkład temperatury. Ze względu na różne właściwości warstwy, tzw obiektywu powietrza. To ona tworzy złudzenie optyczne, pokazując publiczności obiektów, które w rzeczywistości są w znacznej odległości od niego.

Seafoam

Jeśli niezwykłe zjawiska na niebie, każdy z nas, chociaż rzadko, ale można zauważyć, że tego zjawiska – ekskluzywny. Okaże się na półkuli południowej. Głąb morza jest pokryta grubej pianki, tworząc coś w rodzaju cappuccino. Na wodzie, jest on przechowywany przez dłuższy czas, a trafiając na plażę znika. Pianka morska jest produkowany z odpadów organicznych, wodorostów i małego miotu pod wpływem wiatru. Nawiasem mówiąc, to nie szkodzi ludziom. Ale spójrz na zaskakującego zjawiska jest niezwykle interesująca.

chmury soczewkowe

Zjawisko to można zaobserwować w Rosji. Niebo wypełniona chmury cumulus o strukturze komórkowej. Widz zdaje, że chmury wiszące nad nim. Ale o zachodzie słońca one podkreślone również w kolorze niebieskim lub różowym. Wydaje się, że to nie jest łatwe nagromadzenie pary wodnej, a gigantyczne figury gęsty, przerażające swoją masywność. W Ameryce, uważamy, że pojawienie się tego zjawiska na niebie zwiastuje tornado. My także powiązać je z pogodą zmienia się na gorsze. Należy się spodziewać burzy lub huraganu.

świecące plaże

Na nocy Malediwy można zobaczyć wodę, która mieni niebieskie promienie. Wyobraź sobie, że przyszedł na plażę, aby zanurzyć się w wodzie, a ona świeci jak żywych. To nie jest niebezpieczne! To nie strach takiego zaskakującego pływaka w wodzie. Fakt, że jest fitoplankton. Pod wpływem fal waha się i mieni. Zjawisko to tylko kilka „zredukowany” wersja, można zobaczyć na Krymie. W sierpniu, na wodach Morza Azowskiego wypełniony także z fitoplanktonu, który fluoryzuje pod wpływem fal. Pływak dostaje się do wspaniałego świata realnego. Wydaje mu się, że „podróże między gwiazdami.” Z każdego jego ruchu w wodzie jest dużo światła.

wiązka zielona

Zjawisko to dla ludzi z bliska, nie obojętny na piękno przyrody. Jest ona dostępna dla niemal wszystkich, którzy widzieli słońca nad morzem. Jeśli niebo zarazem przejrzyste, pozbawione chmur, coś niezwykłego dzieje. W tej samej chwili, gdy światło jest ukryte „pod wodą” nie wydaje się, czerwony, zgodnie z oczekiwaniami, a zielone światło. To pożegnanie zachodzącego słońca. Rzadkie zjawisko widzów mówić o jego niezwykłym kolorem. Ten „zielony” w naturze nie istnieje. Nauka doszła do wniosku, że wiązka lasera ma charakter, ale aby wyjaśnić zjawisko to nie dało.

mrożone tsunami

Po zamrożeniu wieje wiatr od morza, może się zdarzyć problemy. Na plaży nie będzie stąpać wody i lodu! Zjawisko to zaobserwowano w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Było dziewięć-metrowe drzewa lodu „atak” na ludzkich osiedli. To przerażające! W wodzie, masa zasilania i ucieczki osoby jest prawie niemożliwe. Co możemy powiedzieć o bloki lodu, powoli, ale nieubłaganie zbliża się w domu! Naukowcy obwiniają zjawisku wiatrów. Ich moc sprawia, że lód dybitsya i poruszać. W Kanadzie, taki atak przeszedł szesnaście kilometrów linii brzegowej. Lód złamał domy, zmiotła wszystko na swojej drodze. Ludzie uciekali ze strachu. Ale w Stanach Zjednoczonych jeszcze w oceanie i nad jeziorem Mille Lacs zjawisko zaobserwowano. Następnie element niewoli sześćdziesięciu kilometrów linii brzegowej.

Na planecie jest wiele wydarzeń, które słusznie jest nazywany niesamowite. W jednym miejscu można odkryć „Singing Sands” w innym – warstwowy tęczy. Poprzez badanie tych zjawisk, ludzie są zaskoczeni, jak zróżnicowane i nieprzewidywalne naszego wspólnego domu – ziemi.