166 Shares 6989 views

Laptop ASUS N551JM: charakterystyka modelu i przeglądu

Seria Multimedia N z marką „Asus” jest nie tylko stale aktualizowana, ale z niezwykłą regularnością aktualizowana o nowe urządzenia. Prawie wszystkie modele nadają się do szerokiego zakresu rozrywki: są całkowicie zdrowy, mieć dobry wyświetlacz, a niektóre wyposażone są subwoofery zewnętrznych przez całkowite zanurzenie w wirtualnej rzeczywistości. Ponadto, przedstawiciele serii napełniania ma bardzo dobrą wydajność, co pozwala nie tylko na oglądanie wideo w wysokiej rozdzielczości, ale także odgrywają nowoczesne gry.


Rozważmy najbardziej niezwykły przedstawicielem władcy – 15`6 „laptop ASUS N551JM: charakterystyka, cechy modelu, pozytywnych i negatywnych stronach laptopa.

Podstawowa wersja gadżetu jest wyposażony w nowoczesny i dobrze sprawdzony procesor nowej generacji Haswell (Core i5-i7), wraz z dość szybkim kartę graficzną NVIDIA GTX 860m Series 2GB. Na pokładzie znajduje się 4 GB pamięci RAM i dysk twardy do 1 TB, co jest więcej niż wystarczające i filmów oraz gier. Ponadto, urządzenie posiada wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i formatu uzupełniona o akustyce subwoofera. Będziemy rozumieć, że ta sama oferta laptopa ASUS N551JM doświadczonego użytkownika i czy warto ich pieniądze.

projekt

Obudowa wykonana jest devaysa w przyjemnej oka styl – połączenie czerni ze srebrem. Niektóre elementy, takie jak na dnie, ze wzmocnionego tworzywa sztucznego, lecz nie stanowią części aluminiowe (podladonnaya rynku i lid).

Górna część ASUS N551JM stylizowane w postaci obszarów z koncentrycznych kręgów, którego centrum można zobaczyć znajome logo marki. Wydaje się, że nic specjalnego, ale wygląda bardzo korzystną konstrukcję, stylowe i po prostu piękne, pomimo faktu, że pomysł oryginalnej ramie devaysa nie nowy.

Dolny panel nie jest szczególnie godne uwagi, i jest podobny do podobnych modeli z poprzednich lat: komora na baterię, w połączeniu z trzaskiem, a pokrywa zamyka RAM i dysk twardy. Warto zauważyć, że problemy z miniapgreydom nie powinno być – dostęp do dysku twardego i pamięci otwiera się za pomocą prostego śrubokrętu.

Trochę zaskoczony wymiary ASUS N551JM – 383 x 255 x 28 mm. Wydaje się, że zwykły rozmiar 15,6-calowy gadżet, jeśli nie dla grubości, która jest wyraźnie wzrosła. W dążeniu do praktyczności, wielu producentów stara się, aby ich urządzenia cieńsze, natomiast „Asus” opracowała solidny model, a nawet z przyzwoitej wadze 2,7 kg.

Ta opcja jest mało prawdopodobne, aby zmieści rolę stałym towarzyszem, a dziewczęta do prowadzenia studiów lub pracy ciężki „przyjaciel” nie leży w dłoni, dzięki czemu można ustawić model jako centrum domowej rozrywki.

Jeśli chodzi o montaż, następnie dodać trochę łyżka smoły nie zadziała – ASUS N551JM bardzo wysokiej jakości i solidnie wykonany, bez jakichkolwiek problemów z skręcając ciało lub ugięcie w niektórych miejscach.

pokaz

Ekran 15,6 cala ma charakterystyczny przekątnej do rozdzielczości – 1920 na 1080 pikseli, który jest bardzo dobry plus. Możemy również dodać jakości matrycę IPS i odpowiednią widoczność nadwyżce (do 180 stopni), dobre luminancji free 350 cd / m2 i matowym ekranie mety, różne redukujące odbicia i refleksy.

Dla bardziej elastycznych ustawień wyświetlania ASUS N551JM kąty widzenia i odwzorowanie kolorów jest możliwe, aby dostosować ocena użyteczności „Asus» – Splendid. To sprawia, że obraz jest bardziej soczyste, a jakość będzie jak najbardziej zbliżone do naturalnego, ponadto, niezależnie od sposobu postrzegania ( „Default”, „Teatr”, „user” i „bogaty”).

Trzeba też wspomnieć o doskonałej gamie barw sRGB przestrzeń, przekraczając próg 90%, że dla wielu fanów „pofotoshopit” Jest to doskonały wynik.

urządzenia wejściowe

Strefa praca ASUS N551JM CN123H ma wystarczająco dużo miejsca pod klawiaturą, więc wszystkie przyciski są zwykle rodzaj wyspy. Klucze średniej wielkości z wyraźnymi oznaczeniami i długim skokiem ze sprężyną powrotną. Chwila kluczy pracy czują się dobrze, więc klawiatura doskonale nadaje się zarówno do typowania i grania.

Przyciski są bardzo wygodne, a ponadto obszar roboczy jest piękne, i bardzo ważne, regulacja podświetlenia, dzięki czemu można pracować zarówno w nocy i przy słabym oświetleniu otoczenia.

Klawiatura ASUS N551JM typu pełnej długości i uzupełniona o jednostkę cyfrową. Układ jest standard, więc nie trzeba odbudować cokolwiek. Jedyną rzeczą do skarżą się, że czasami właściciele devaysa, dzięki czemu zmniejsza się do strzałek nawigacyjnych, które czasami trudno jest znaleźć, a także występują częste zaniki. Ale jeśli jesteś przyzwyczajony do na cyfrowym urządzeniem nawigacyjnym, zamiast przełącznika, to problem ten można uznać za nieistotne.

touchpad

Manipulator jest przesunięty nieco na lewo od obszaru roboczego, a do tego wiele lefties pozostają ciepłe opinie w adresie konstruktorów. Powierzchnia dotykowa jest stosunkowo duża, gładka i matowa tekstura. Ustaw kursor i wykonywać różne gesty multi-touch są bardzo wygodne z tego ramienia, ponieważ jest on bardzo dokładnie wykrywa tego typu zespołu.

Stand-alone

Komputer jest wyposażony w sześć sekcji litowo-jonowa Pojemność 5200 mAh. Jeśli włączona w standardowym trybie oszczędzania energii, tras sieciowych i spacery oglądania wideo, devaysa wystarcza na około trochę ponad trzy godziny, i jest to bardzo dobry wskaźnik. Oddzielnie, warto zauważyć, że podczas hibernacji laptop może pozostać przez około dwa tygodnie.

Reasumując

Podobnie jak inne z serii N, model ten jest głównie pozytywne emocje. Wszystko to pod warunkiem devayse – działa na wynik. Często muszą podróżować – ciało stałe, chcesz grać – potężną kartę graficzną, musisz dźwięku – subwoofer i doskonały układ audio, aby zobaczyć coś – wyświetlacz z ekranem o wysokiej rozdzielczości. Ogólnie rzecz biorąc, model jest w pełni uzasadnione i zainwestował w nim pieniędzy.