422 Shares 7104 views

„Courvoisier” – brandy z Francji dla miłośników tradycji i jakości

Koniak jest prawdopodobnie jednym z najbardziej popularnych „męskich” napojów alkoholowych. Zazwyczaj, nie miesza się w koktajlach, korzystających z nich osobno, a nie chłodzi, ale ciepły napój. W tym artykule będziemy mówić o elitarnych napojów „Courvoisier”. Ten koniak, jego smak i szlachta w czasie pochwalił Napoleon Bonaparte.


Historia marki

Ponad 200 lat temu we Francji, w regionie Charente, otworzył dom Courvoisier koniak francuski (poprawna pisownia). Od tego czasu tradycja wytwarzania wysokiej klasy firmę alkohol w ten mały niezmienione. Po tym wszystkim, prawdziwy koniak nie wymaga pośpiechu, praktycznie cały proces odbywa się w taki sposób, jak to było 200 lat temu.

Pierwszy destylowana wyjątkowe wino 9% twierdzy, która jest wykonana z winogron, rośnie właśnie w regionie Charente. Po tym, „Courvoisier” trzymane w dużych dębowych beczkach. Ich wielkość osiągnie 450 litrów. W tym samym dębem, który został przyznany zaszczyt bycia pojemnik do moczenia napój musi wynosić co najmniej 80 lat. Dlatego „Courvoisier” – brandy dla ludzi zacnych, którzy cenią sobie tradycję i najwyższą jakość, i to nie kosztuje tak tanio. Nawiasem mówiąc, jak również szampana, to Courvoisier – to tylko napój, który od początku do końca, jest wytwarzana w regionie Charente.

Rodzaje brandy "Courvoisier": VSOP i VS

W zależności od szybkości migawki i innych niuansów technologicznych, uważany za napój alkoholowy występuje w dwóch odmianach: VSOP i VS. Tak, koniak „Courvoisier VSOP” ma minimalny wiek 10 lat, zamek – 40 stopni. Jest wieku w dębowych beczkach classic. Zdaniem ekspertów, sommelierów, w zapachu VSOP Cognac zawiera nuty roślin miodu, a tam jest zapach łąki trawy. Eksperci i sędziowie również złapać zapach cynamonu, wanilii i kardamonu, a także owocowe nuty suszonych jabłek i suszonych moreli. Koniak „Courvoisier VSOP” (0,5), którego cena zaczyna się od 2500 rubli (butelki większa objętość nawet droższe), uzasadnia to, powiedzmy, przyzwoity koszt. Po tym wszystkim, mamy już opisane szczegółowo, jak skomplikowane technologii jego produkcji.

„Courvoisier VS” – wybór napojów koneserów szlachetnych

Więc jeśli VSOP jest przechowywana w beczkach przez co najmniej 10 lat, jego „młodszy brat” brandy „Courvoisier VS” jest przechowywana w piwnicach do 4 lat, ale to nie znaczy, że marka VS VSOP jest znacznie gorzej. Należy zauważyć, że napój o którym mowa, jest wykonana z mieszaniny alkoholi i smak to trochę, „uboższy” niż VSOP, ale pewni: to pokazuje tylko ekspertów i prawdziwych koneserów. Wciąż różne nuty dębu, aromaty owoców – te same suszone jabłka i gruszki, a także nieznaczny zapach polnych kwiatów. Cena najmniejszej butelki „Courvoisier VS” (0,5 litra) rozpoczyna 1500 rubli duże objętości (są litr pojemności) są odpowiednio droższe – do 3000 rubli. Takie ceny są istotne dla Rosji. We Francji, szlachetny „Courvoisier” – brandy, kochany przez wielu celebrytów, warto dużo tańsze. Na przykład w sklepie bezcłowym, jego cena zaczyna się od 25-30 euro.

Jak pić koniak

Nie jest sztuką, to mówi nam, jak prawidłowo korzystać z tego szlachetnego napoju. Po pierwsze, koniak jest pijany po posiłku – tak zwanego „didzhestiv”. zazwyczaj korzystają podczas pogawędki albo siedzi sam, paląc cygaro. Jest nawet zasada trzech „C” – kawę, koniak i cygara (w języku francuskim to Cafe, Cognac, Cigare). Oznacza to, że po uczcie pijesz kawę, potem kieliszek brandy, a potem zadowolony pali swoje cygaro.

Zazwyczaj koniak serwowane w specjalnych „Cognac” okulary, które muszą być wypełnione nie więcej niż jedną trzecią. Ponadto, przed nałożeniem szlachetny napój jest chłodzony. Pić powinno być bardzo, bardzo małe łyki, jakby delektując się języka, próbuje cieszyć się smakiem i zrozumieć wszystkie niuanse napoju. Przekąska brandy tradycyjnie ciemna czekolada, ale nie cytryna – to „barbarzyńskie”, zgodnie z francuską tradycją podania z Rosji.

Dlaczego rosyjski jak cytrynę przekąska koniakowym

Nie wiadomo, czy to prawda czy fikcja, ale plasterek cytryny przekąska koniak zwyczaj stał się popularny za panowania Mikołaja II. Na szczęście, ta historia nie jest szlachetny koniak „Courvoisier”. Mówi się, że gdy sąd cesarza przed sądem trochę ormiańskiej brandy, smak był tak nieprzyjemny, że król, aby nie urazić swych poddanych, zagryzając plasterek cytryny, mówiąc, że marszczy brwi na owocach kwasu, ale nie na smak i zapach pić.

Według innej wersji, ponownie związanej Mikołaja II, cesarzowa już zmusiła męża do dżemu plasterka cytryny monopolowego, jak ten ostatni przerwał jej znienawidzony zapach alkoholu. W każdym razie, jest to z tamtych czasów w Rosji stał się swego rodzaju tradycją plastry przekąska koniak cytrusów. Ale w tym artykule przyjrzeliśmy szlachetnego „Courvoisier” – brandy, które powinny być pijany przez wszystkich zasad, ciesząc się jego delikatny smak i aromat. Po tym wszystkim, Francuzi wiedzą dużo o wina, są ekspertami w brandy, więc nie dokładnie złe doradztwo.