497 Shares 3433 views

Niemiecki krótkowłosy: opis rasy, zdjęcia

Ludzie chętni na polowania, wybór czworonożny towarzysz ma fundamentalne znaczenie. Jednym z wszechstronnego psa myśliwskiego jest niemiecki Pointer krótkowłosy, który działa dobrze na prawie każdy zwierząt i ptaków. Jest doskonałym pływakiem. Ponadto, mając na słodki temperament i dobre serce, aby znaleźć podejście do wszystkich członków rodziny, będą lojalnym przyjacielem i towarzyszem.

Z historii tej rasy

drzewo genealogiczne krótkowłosy wywodzi się od psów, które są aktywnie wykorzystywane do polowania ptaków w regionie Morza Śródziemnego. Niemieckie majątki dotarli przez Hiszpanii, Francji i Flandrii. Jedną z głównych zalet psa jest jego zdolność do pracy w szafie.

Wkrótce potem doszło do pierwszego pistoletu dubeltówka, istnieje potrzeba dla psa, który będzie działał na polowania w locie. To był moment przejścia z czystej wskaźnik do powszechnego rasy sportowej. Nazwał ją niemiecki krótkowłosy. Zdjęcia psów można zobaczyć w artykule. Ich skreschivalidlya udzielam czujności ze hound Fox i Bloodhound nabyć wyśmienitą zapach.

W momencie, wyżeł niemiecki krótkowłosy nadal przechodzi przez hodowli i poprawy filtrów rasy. Założona standard wymaga powszechnej budowy ciała psa myśliwskiego, który jest w stanie spełnić wszystkie wymagania związane z schwytaniu zwierzęcia lub ptaka, nawet w dorosłym życiu.

Ogólny wygląd i wymiary

Należy zauważyć, że niemiecki krótkowłosy Pointer jest wystarczająco duży pies. Wysokość kłębu mężczyzn osiągnęła 58,5-63,5 cm i suk – 53-58,5 cm i waga 32 do 27 kg. Średnia długość życia rasy średnio 12-15 lat.

Kurtshaar szlachetny i ma męski piękny wygląd. Klatka piersiowa nie jest tak głęboki jak w przypadku wskaźnika, smukłych nogach. Standardowy kolor stałe herbaty lub kawy plamiste plamki, nakrapiane brązowymi plamkami i plamiste, ekspres do Piebald i czarny Piebald. Na pierwszym spotkaniu z psem wydaje się dobrze i harmonijnie proporcjach, arystokratyczny typ zwierzęcia z pogodnym usposobieniu i inteligentne oczy, które jednak zostało potwierdzone w przyszłości.

Fragmenty z normą

Oto kilka wymagania normy w odniesieniu do opisanych gatunków:

 1. Kurzhaar niemiecki nie może być zbyt duży lub mały, i muszą być zgodne z powyższych parametrów w kłębie.
 2. Głowica psa jest suchy, nie jest łatwa, ale nietrudno proporcje z korpusem. Czaszka jest lekko zaokrąglone, a całkiem szerokie. Brązowy nos, szerokie nozdrza i otwarte.
 3. Ogon jest wysoki, grubość przy podstawie i stopniowo zwęża się w kierunku końca. Jego połowa długości lub przycięte na 2/5 części. Kiedy pies jest spokojny, ogon zwisa podczas jazdy – poziomo, ale nigdy zakręcony ku tyłowi i nie zastraszany.
 4. Zgodnie ze standardem niemiecki Kurzhaar zebrana w „guzek” zaokrąglone łapy lub łyżki ukształtowane z grubej wkładki. Nie powinny one być włączone do wewnątrz lub na zewnątrz. Palce, łukowata forma z potężnymi pazurami.

osobowość

Kurtshaar właściciel gładkiego i spokojnego usposobienia. Jest ceniona za wysoką wydajność, wytrzymałość, siłę, szybkość, poświęcenia i towarzyskość. Oni nie są agresywne i nie gryzie, ale można go łatwo poradzić sobie z rolą watchdog.

Przedstawiciele tej rasy, jak zauważono przez hodowców, są amatorami kora. Aby ta funkcja nie przeszkodziło polowanie jest konieczne od dzieciństwa uczyć je oddać głos tylko na sygnał.

Nawiasem mówiąc, niemiecki szkolenie kurtshaar nadaje się dość łatwo, że jest inteligentny i otwarci na uczenie się. Jednak charakteryzuje się tendencją do dominacji, dlatego, aby wyjaśnić, kto jest szefem musi natychmiast, w przeciwnym razie będzie to czuć luz i szybko zrozumieć, co może być manipulowany.

Psy nie cierpią samotność. Są bardzo towarzyskie i dobrze dogadują się ze wszystkimi członkami rodziny, w tym dzieci. Z tym ostatnim powinien być ostrożny, jak dobroduszny pies może po prostu wbić je w przypływie radości.

Fakty te potwierdzają po raz kolejny, że rasa jest wszechstronny pod każdym względem. Oprócz pięknej Hunter, masz prawdziwego przyjaciela i ulubieńcem całej rodziny.

Spacery i obciążenie

Niemiecki pies myśliwski kurtshaar bardzo energiczny, rzadko pozostaje w spoczynku. Dlatego też wymaga długich spacerów na świeżym powietrzu, aktywne gry i szybki bieg. Szorstki pogoda póki to nie przeszkadza.

Pies powinien dać „upust emocji”, w przeciwnym razie byłoby zacząć szukać rozrywki w domu. Zwiedzanie powinien być długi i co najmniej 2 razy dziennie. Kurtshaar aktywność fizyczna jest koniecznością, więc upewnij się, aby bawić się z psem. Ona szczególnie lubi przynieść coś, a dalej będzie rzucać obiektu (kij, kaczki gumowe, płyty, etc.), tym lepiej.

Jak dbać o psa

Niemiecki krótkowłosy może zawierać zarówno w domu jak i w obudowie, na ulicy. W pierwszym przypadku jej ciekawy charakter nie pozwoli, aby trzymać się z dala, a pies będzie zawsze w centrum uwagi i w pobliżu ich właścicieli. I gdy zawartość w obudowie, wymagane jest ogrzewanie. Psy nie lubią przeciągów i powinno być traktowane w regeneracji swoich miejscach.

Pamiętaj, aby zapewnić im dobre gumowych zabawek i lin, lub mogą one trwać przedmioty gospodarstwa domowego – pantofle, buty i meble. Gruby płaszcz wymaga stałej opieki, powinien on być regularnie szczotkowane.

zdrowie

Opisano różne rasy dobrym zdrowiem i doskonałą odporność w ogóle. Korzystanie z nich na polowanie w wodzie i pod wpływem warunków atmosferycznych całkiem do przyjęcia. Ich grubość płaszcz wysycha szybko, a zatem również ciepło.

W rzadkich przypadkach choroba psa niemiecki kurtshaar za stawów i dysplazja stawu biodrowego, które są charakterystyczne dla innych ras sportowych i myśliwskich. Mogą być choroby takie jak czerniak, zaćma, padaczka, wilgotnym egzemy i otyłości, w przypadku siedzący tryb życia i brak ruchu.

Ważnym punktem – uszy. Konieczne jest monitorowanie ich stanu, utrzymania czystości. W celu zapobiegania różnym chorobom, Kurzhaar jest wymagane, wszystkie konieczne (zgodnie z zaleceniem lekarza weterynarii) szczepienie.

karmienie

Pies opracowany poprawnie, być aktywne, mobilne i zabawy, to wymaga zrównoważonego i właściwego odżywiania w wymaganej ilości. Kurzhaar niemiecki – jest myśliwym, więc nie trudno się domyślić, że podstawą jego diety powinny być mięso (50%). Oczywiście, powinno być wysokiej jakości i bezpieczne produkty.

Mięso zawiera również produkty uboczne, ale w każdym razie nie kiełbasy lub kiełbasy. Ponadto trzeba psu czystej wody, owoce i warzywa (surowe lub gotowane), jak również specjalne multiwitaminy. Raz lub dwa razy w tygodniu można podać do produktów mlecznych, zbóż, nie jest zbyt kościste ryby, jaja. Eksperci zalecają, aby wykluczyć z diety z makaronu, groch, ziemniaki i różne słodycze.

Ilość posiłków zależy bezpośrednio od wieku zwierzęcia. Tak, małe szczenięta poniżej 3 miesięcy należy jeść często – 5-6 razy, z sześciu miesięcy liczba ta zmniejsza się do 3-4. Dorosłe psy na tyle, aby dać jedzenie dwa razy dziennie.

Jak wybrać szczeniaka?

Po podjęciu decyzji, aby kupić szczeniaka rasy krótkowłosy niemieckim, niekoniecznie rodzi się pytanie, jak dokładnie, aby go wybrać. Nie pomylisz pomożecie zarejestrowaną standardu. Cechy zewnętrzne psa, jego rodowód – wszystkie podstawowe czynniki, które pomogą Ci wybrać prawdziwe Hunter i oddanego przyjaciela, ulubieniec rodziny i sportowiec z doskonałego charakteru i dziedziczności. Przy wyborze szczeniaka, należy zwrócić szczególną uwagę na następujące punkty:

 1. Paul. Mężczyźni – są doskonałymi myśliwymi o każdej porze roku, a kobiety – najlepiej nadają się do uprawy i późniejszej sprzedaży szczeniąt ras.
 2. Ogólny wygląd, w tym kolorze, uszy, ogon, rack prawidłowy zgryz, bieganie.
 3. Wiek. Eksperci zalecają biorąc małe szczeniaki – najlepiej do 4 miesięcy lub co najwyżej pół roku. Jest to ważne nie tylko dla właściciela, ale także dla psa od młodego wieku łatwiej jest przystosować się do nowych warunków.
 4. Jako rodzice. W tym celu powinny zostać włączone rodowód szczeniąt uwagi.

Polowanie z kurtshaar

Jak już wspomniano, rasa jest wszechstronny. urodzony Kurtshaar hunter – w tym tkwi jego bezpośredni cel. Jest niezwykle skromny, niezawodny, nie ma przeszkód na polowanie na niego. Równie dobrze to działa w zimie na śniegu, silny wiatr, deszcz lub całkowitym spokoju, w bagnie lub lesie.

W lecie nie można się martwić o insektów pies niespokojny z powodu trudnych i gęstej sierści. Polowania zimnego łatwo wytrzymuje temperatury do -20 ° C, ale w obecności wyciąg urządzenia podczas przenoszenia, może złapać zimno. To dobrze radzi sobie ze stawów w wiosną i latem. Jednakże, jeśli woda jest zimna, powinien on być po pies myśliwski wytrzeć i przykryć pelerynę.

kurtshaar może znudzić i stać w domu pasywnym. Jego powołanie – to jest natura i polowanie. Dopiero gdy jego niestrudzony charakter objawia się w pełni. On się zmienia, gdy tylko widzi, że właściciel jechał na polowanie, a on pozostaje niezmiernie wdzięczny po jego zakończeniu.

Moko „niemiecki krótkowłosy”

W naszym kraju, podobnie jak w wielu innych, istnieje międzyregionalnej kynologiczny publicznego, której członkami są właściciele niemieckiego Kurzhaar. Ze względu na fakt, że zdecydowana większość jego członków są aktywnymi myśliwymi, praca tej organizacji ma na celu osiągnięcie maksymalnego efektu ze stosowania w przypadku psów.

Wiele przydatnych informacji, komunikowania się z ekspertami z klubu i zaledwie kolegami na hobby z pewnością uczynią Twoje życie dużo. Wszyscy członkowie społeczności mają szereg zalet, a mianowicie:

 • aktualne informacje o klubie, zanim inne wydarzenia;
 • zniżka 25-30% udziału w rozgrywkach klubowych;
 • możliwość utworzenia bloga i komunikować się z innymi członkami klubu;
 • pomoc w przygotowaniu dokumentów RKF i POPC;
 • Bezpłatne umieszczanie informacji na temat swoich psów i innych.