552 Shares 9324 views

Ile kotów palce są normalne, a kto koty są polydactyl

Bez sosedstvovaniya zwierzę ludzkie życie byłoby nudne i nieciekawe. Tak powszechne w przestrzeniach naszego kraju zwierzętami – to kot. A wszystko dlatego, że jest niewymagających zwierząt, które nie wymagają szczególnej opieki i wiele uwagi człowieka. Jednak, aby wiedzieć wszystko o swoim ulubionym, nie można. Dlatego dzisiaj chcę powiedzieć ile koty palce.


normalny poziom

Początkowo, należy zauważyć, że zwierzęta, podobnie jak ludzie, mogą być różnego rodzaju odchylenia. Jednak, jak wiele kotów palce normalne? Tak, odpowiedź jest prosta: cztery znajdują się obok siebie, a piąty, trochę odległości i umieszczone wybrzuszenie (podobnie jak u ludzi). Jednak ta działa tylko wtedy, gdy mówimy o przednich łapach.

I ile palców u kota na tylnych łapach? Potem ich liczba będzie nieco inna. Tak więc, w tym zwierząt z czterema palcami na każdej łapie.

Podsumowując trochę, chcę zwrócić uwagę, że stawka w wysokości każdego kota na czworakach powinna wynosić 18 palce, a nie 20 (jak to jest u ludzi).

Cechy chodzić koty

Analizując ile kotów palce, należy zauważyć, że tylko cztery z nich dotykać powierzchni, na której zwierzę spacery. I to niezależnie od tego, o którym mowa w nogi – z przodu lub z tyłu.

Należy również zauważyć, że każdy kot ma paznokcia, która wykonuje różne funkcje: jest pomoc w drzewa do wspinania, a jeśli to konieczne podtseplenie żywności oraz funkcje bezpieczeństwa – od wroga w przypadku ataku. Jednakże, jeśli kot jest w pełni do domu, a nie uczestniczyć w ulicę, paznokcie są często zupełnie niepotrzebne. Dlatego mogą być bezpiecznie golić ze szczególnym nożyczki kota. Należy to zrobić ostrożnie, tak aby nie złapać skórę dzienną. Ponadto, nie bój się, jeśli kot czasami traci paznokcie. W rzeczywistości, pazury kota usuwa wierzchnią warstwę, tzw pokrywę, a pod nim już ma nowy, kanciasty i całkowicie regenerować gwóźdź.

Ważne jest, aby pamiętać, że każdy kot będzie wyostrzyć swoje pazury. Jeśli zwierzę odwiedza ulicę, a następnie jako ulubione miejsce w pobliżu drzewa zostaną wybrane. Jeśli kot jest w pełni do domu, może ponieść żadnych mebli, zwłaszcza krzesła i kanapy, gdzie drzewa rozdrobnione szmatki. W tym przypadku swoje zwierzęta trzeba kupić drapak, które będzie chronić własność przed uszkodzeniem.

nieprawidłowości rozwojowe

Analizując ile koty palce powinny również mówić o takim problemem jak polidaktylia. Co to może być rozumiane tylko po przetłumaczeniu: a „poli” Greek – wielu „daktilos” – palec. Dlatego można zrobić prosty wniosek, że będzie to o takiej anomalii, gdy zwierzę jest większe niż zwykle, palce na nogach.

koty statku

Początkowo, ważne jest, aby pamiętać, że w tej sprawie, ludzkość wiedział dawno temu. Jednak pierwszy rekord polidaktylia pojawił się dopiero w 1868 roku. W tym polydactyl (tj zwierząt z dużą liczbą palców na łapach) Dlatego w wielu krajach uważane eskorty były nazywane żeglarzy lub koty statku. Dlaczego tak? To proste.

Ludzie myśleli, że z tej konkretnej struktury łap zwierzęcia będą lepiej przylegać do pokładu podczas burz i innych problemów, które często występują w tych, którzy są na morzu. Co zaskakujące, często nawet jeśli idą brakuje większość załogi, te koty pozostał nietknięty. Ponadto żeglarze dali te zwierzęta i inne dodatkowe funkcje: wierzono, że polydactyl przynieść szczęście, jeżeli są one na statku.

Interesujące fakty o polydactyl

Zorientowaliśmy się, ile palców u kota OK – 18 na wszystkich czterech łapach. rozważyć również ta anomalia jak polidaktylia. Takie specjalne Darlings mieć wiele informacji, które można znaleźć na różnych kartach historii:

  1. W średniowieczu, w północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych, wiele kotów polidaktylia przestrzegane. Jednak wszystkie zwierzęta z tej funkcji w nogach miały zniszczyć w trakcie kampanii Polowanie na czarownice.
  2. Słynny pisarz Ernest Hemingway miał około 50 kotów z podobną anomalią. Należy zauważyć, że zwierzęta te są nazywane „koty w rękawicach.”
  3. Prezydent USA Theodore Roosevelt był kot Slipper, którzy byli na nogach palce więcej niż powinno. Jest to pierwszy pet-polydactyl, który mieszkał w Białym Domu.
  4. Jeśli mówimy o tej rasy kotów Maine Coon, jak około 40% z nich – polydactyl. Według legendy, ich nogi są takie, że lepiej łowić i biegać w śniegu. Dziś jednak ta cecha Maine Coon został sztucznie wyhodowany.
  5. Maksymalna liczba palców u kota, polydactyl – 32 na wszystkich czterech łapach. Ta funkcja odnotowano w 1974 roku.
  6. Analizowanie Ile palców kota w normalnych i odchyleń należy zauważyć, że najczęściej u zwierząt futerkowych jest jeden zbędne palce na przednich nogach. Tak, są dwa oddzielne palec, na których koty chodzenia bieżnik.
  7. gen polidaktylia nie przenosi ilość dodatkowych palców. On po prostu odnosi się do tej funkcji.

Jeśli wiesz, ile palców są normalne u kotów, zdjęcia polydactyl nie będzie wydawać się coś okropnego. Takie uszczelnienia są również miłe. A poza tym, jest to również wyjątkowy.