162 Shares 2097 views

Stolica Brazylii – raj na ziemi

Pomysł budowy nowej stolicy Brazylii w centralnej części kraju nie było bardzo dawno. planowane są prawdziwe tylko wtedy, gdy został prezydentem Juscelino Kubitschek realizacja. Dzięki nowej lokalizacji stolicy, zwanej „Brasilia”, rozległe i słabo zaludnione obszary wyżyn kraju byli zaangażowani w renowację natury społecznej i ekonomicznej. Budowa rozpoczęła się w 1957 roku i już w roku 1960, został oficjalnie otwarty „Miasto nadziei”, który wychował się na pustyni.


Budowa Brasilii zostały wykorzystane najbardziej zaawansowanej, nowoczesnej technologii i metod architektury. Wraz z pojawieniem się nowej głównej metropolii przeludnionych rozładowywane starą stolicę Brazylii – Rio de Janeiro.
Jest największym miastem w kraju znajduje się na płaskowyżu, którego wysokość nad poziomem morza, ponad tysiąc metrów.

Stolica Brazylii – to metropolia, zaprojektowany w postaci samolotu lub ptaka. W centrum znajduje się obszar z budynków administracyjnych, skrzydła utworzone z obszarów mieszkalnych, a na nosie to obszar trzech mocarstw. Obok niego jest rezydencją architektów Przewodniczącego Zgromadzenia Narodowego, Pałacu Kongresu i Sądu Najwyższego. Nie daleko od placu można zobaczyć majestatyczny elewację w formie piramidy katedry.

Stolica Brazylii jest ciekawym elementem architektury – położenie tras, z których każdy ma cztery pasy ruchu, skrzyżowań i przejść wielokondygnacyjne zaprojektowane tak, że nie ma jednego skrzyżowania. Wzdłuż głównej ulicy jest ruch z dwóch oddzielnych strumieni, z których jeden zamierza samochody, az drugiej są piesi. tereny mieszkaniowe hit szczególnie niezwykłą ciszą i czystym powietrzem. W tych miejscach, stolicy Brazylii nie zawiera żadnego ruchu w ogóle.

Miasto zbudowane jest u źródeł czterech rzek – Corumba, Tokantiny, Parana i Sao Francisco. stolica Brazylii otoczony jest jeziorem, stworzony w sposób sztuczny, to zapobiec przenikaniu wody do metropolii gorącego powietrza. Pomimo faktu, że morze jest położony daleko od miasta, nie odstrasza turystów.

Stolica Brazylii – jest kulturalnym centrum państwa. Zabytki metropolii są Teatr Narodowy, który ma kilka scen, Brazylia Muzeum Ogród Botaniczny, Instytut Historii. W parku miejskim ma baseny, wodę, która nie jest zwykle i mineralnych. Jest również uderzające jej piękno niepowtarzalnych ogrodów wiszących zakrzywionych pałac. Stolica Brazylii jest zoo, gdzie można zobaczyć rzadkie egzotyczne zwierzęta z tropików Amazonii.

Głównym miastem najbardziej uderzającym faktem kraju, który w swojej krótkiej egzystencji zawiera wiele parków i terenów zielonych, że nie może liczyć. W ten różni się od wszystkich innych wielkich miastach świata.

Jeszcze znany i popularny jest dawna stolica Brazylii turystów – Rio de Janeiro. Metropolia przyciąga olśniewający ocean, obecność w nim tropikalnych wysp i przytulne zatoczki. Główną atrakcją Rio jest statua śnieżnobiały Chrystusa Odkupiciela ma 38 metrów wysokości, znajduje się na górze Corcovado. Również turyści są przyciągane przez architekturę zabytkowych kościołów i budynków kolonialnych. I, oczywiście, nie wspominając najważniejsze wydarzenie skłania ludzi z całego świata. Każdego roku w Rio de Janeiro wykonywane wszystkie słynie z zachwycającej i oryginalność brazylijskiego karnawału.