768 Shares 1812 views

Cechy psychologiczne Pieczorin

„Bohater naszych czasów” – pierwszej powieści psychologicznej w kraju, w którym Lermontowa analizując działania i myśli bohatera ukazuje czytelnikom swojego wewnętrznego świata. Ale mimo to cecha Pieczorin – nie jest łatwym zadaniem. Hero jest niejednoznaczna jako jego działania, w dużej mierze ze względu na fakt, że Lermontow nie stworzył typowy charakter i prawdziwe, na żywo osobę. Spróbuj zrozumieć tego człowieka i go zrozumieć.


Portret charakterystyczny Petchorin zawiera bardzo interesujący szczegół: „Jego oczy nie śmiać, gdy się śmiał.” Widzimy, że wewnętrzny świat bohatera znajduje odzwierciedlenie nawet w jego opisie zewnętrznym. Bo tak naprawdę, nigdy nie czuje Pieczorin swoje życie jako całość, w jego własnych słów, nie zawsze są dwie osoby współistnieć, z których jeden działa jako drugi z sędziów. Stale analizuje swoje działania, jest „dojrzały umysł czuwa nad sobą.” Być może to jest to, co zapobiega bohaterem żyć pełnią życia i sprawia, że jest cyniczny.

Najbardziej widoczną cechą charakteru Pieczorin – jego egoizm. Jego pragnieniem było w cokolwiek zorganizować wszystko tak, jak wszedł w jego umyśle, i nic więcej. W tym roku przypomina upartego dziecka, które nie ustępują, aż zostanie pożądana. I jest dziecinnie naiwny, Pieczorin wcześniej nie świadomość, że ludzie mogą cierpieć z powodu jego drobnych egoistycznych dążeń. Jego kaprys podnosi nad resztą, i po prostu nie myśleć o drugiej: „Patrzę na cierpienia i radości innych, tylko w stosunku do samego siebie” Być może właśnie ze względu na tę cechę bohatera zostanie usunięty z ludu i uważa się nad nimi.

Charakterystyka Pieczorin musi zawierać inny ważny fakt. Bohater czuje siłę duszy, czując, że urodziłem się dla wyższego celu, ale zamiast robić swoje zadanie, spędza się do wszelkiego rodzaju ciekawostki i chwilowego pożądania. On stale wpada w poszukiwaniu rozrywki, nie wiedząc, co chce. Tak więc, w dążeniu do drobnych przyjemności, przekazuje mu życie. Bez konieczności przed nim żadnego sensu, Pieczorin spędza się na pustych rzeczy, które nie wnoszą nic, z wyjątkiem krótkich chwil satysfakcji.

Ponieważ sam bohater nie uważa swoje życie na coś cennego, zaczyna się z nią bawić. Jego pragnienie sikać Grushnitsky lub wysłać na jego broń, a także losy testu w „fatalist” – wszystko to są przejawy chorobliwej ciekawości generowanego przez nudę i wewnętrzną bohatera pustki. Nie myśleć o konsekwencjach swoich działań, czy to nawet do śmierci lub śmierci innej osoby. Pieczorin zainteresowany obserwacji i analizie, a nie przyszłości.

To dzięki introspekcji bohatera Pieczorin charakterystyki może być zakończona, ponieważ wyjaśnia wiele jego samego siebie działań. Studiował siebie i każdy z jego emocjami postrzeganego jako obiekt do obserwacji. Widzi siebie jakby z zewnątrz, która prowadzi go do czytelników i pozwala ocenić działanie Pieczorin z własnego punktu widzenia.

Oto główne punkty, które powinny zawierać krótki opis Pieczorin. W rzeczywistości, jego osobowość jest znacznie bardziej złożone i wielopłaszczyznowe. I jest mało prawdopodobne, aby zrozumieć jego cechy mogą pomóc. Pieczorin trzeba znaleźć w sobie, aby poczuć to, co czuje, a następnie jego osobowość stanie się jasne dla bohaterów naszych czasów.