385 Shares 4751 views

Jak wybrać sufit dioda lampy?

Montaż lamp sufitowych jest najpopularniejszym rozwiązaniem w organizacji oświetlenia domowego. Oczywiście, w zależności od wymagań poszczególnych pomieszczeń inne konfiguracje są możliwe, ale jako rdzeń systemu jest coraz częściej stosowany tylko taki system. Przy realizacji klasycznych metod instalacji oświetleniowej jest zazwyczaj związane zwykłe urządzenia – z żarówki i halogen. Jednak nie mniej popularne i dioda sufit, który łączy w sobie wszystkie zalety technologii LED. Wystarczy zauważyć, oszczędność energii, wyższą skuteczność świetlną i trwałość na naprężenia mechaniczne.

Co do rozważenia w parametrach operacyjnych?

Pierwszy mocy oszacowane. Pomoże to określić, czy przy wykonywaniu diod wystarczy na danym obszarze służby pokojowej. Do pomieszczeń mieszkalnych, na przykład, można wybrać urządzenie z mocach 15-25 watów. Następuje w celu określenia parametrów strumienia świetlnego. Cecha ta jest wyrażona w lumenach i odzwierciedla stopień jasności wiązki. Standardowo dioda sufit zapewnia 2000-2300 lumenów. Należy zauważyć, że wartość ta jest jedną z mocnych stron tego instrumentu w oparciu o technologię LED. Nie będzie również nie więcej niż zwracać uwagę na temperaturę światła. Z operacyjnego punktu widzenia, nie jest najważniejszym wskaźnikiem, ale też nie można zrobić w gruntownego podejścia do wyboru urządzenia bez niego. Modele domowego zazwyczaj w temperaturze w zakresie 3000-5000 K. chłodniejsze diody, w jaśniejsze ich świetle.

różnice konstrukcyjne

Sposób montażu sufit początkowo powoduje pewne cechy strukturalne opraw, ale w tym przypadku istnieje możliwość wyboru. Wybieranie, na przykład, może zależeć od celu, w którym obudowa diody jest utworzony światła na suficie. Obudowa podtynkowa dzisiaj konkuruje z motywami łat, które mają zbyt wiele zalet. Pierwsza opcja jest częścią popularnej kategorii urządzeń punktowych stylowych. Takie modele są niewielkie, bardzo lekkie i kierunkowe widoki atrakcyjny. W ozdobnym postawy jest najlepszym rozwiązaniem.

Modele napowietrzne zwykle mają bardziej masywne ciało, a zatem mają dużą pojemność. Jeżeli wysokiej jakości oświetlenie zainstalowane modele można osiągnąć tylko podczas uruchamiania wielu instancji, lampka dioda rachunek pułap dla domu i jest w stanie w pełni służyć osobliwą dużego salonu lub sypialni.

Najlepszym rozwiązaniem dla biura

Dla takich modeli są ważnymi wskaźnikami niezawodności i komfortu, jeśli chodzi o postrzeganie oczami świata. Zazwyczaj oświetlenie jest zaprojektowany w biurach, są przeznaczone do pracy na cały dzień pracy. W związku z tym zasobem produkcyjnym za stosowne. I to jest również jednym z mocnych źródeł diodowych – Okres eksploatacji w tym przypadku może być dziesiątki tysięcy godzin. Jeśli chodzi o postrzeganie komfortu, konieczne jest najpierw zwrócić uwagę na obiektyw, który jest wyposażony w diodę lampy sufitowe. Urząd wersja tego urządzenia zapewnia zaprojektować szybę ochronną, która zmiękcza jasności światła, co jest przydatne dla pracowników oczach. W niektórych modelach, zapewnia reflektory, ale powinny one być opuszczone, ponieważ jest przestarzałe i nieefektywne rozwiązanie.

Niuanse wybór modeli przemysłowych

Jeśli w przypadku modeli biurowych większy nacisk na charakterystykę lamp, pod względem postrzegania personelu promieniowania, urządzenia przemysłowe muszą być wybrane z oczekiwaniem trwałości, wydajności i stabilności. Po pierwsze, powinniśmy skupić się na masywnej konstrukcji, która zapewni ochronę fizyczną źródeł światła i pozwalają na wykonywanie stabilnych retencję. Będzie ona również być dobre, jeśli urządzenie jest obecne w diody ochrony przed zamarzaniem. Na ogół, przemysłowy oprawy na suficie dioda ma szerokie zastosowanie dodatków ochronne, wśród których powłoka izolacyjna, system ochrony przed przegrzaniem, i tak dalej. D. W odniesieniu do wydajności, nie mogą być różne sposoby. Z jednej strony, wysoka moc jest warunkiem koniecznym do wyboru modele dla dużych pomieszczeń. Z drugiej strony, duża liczba takich elementów pochłonie poziom energii odpowiadającą mocy.

Jak firmy wolą?

Oświetlenie na rynku reprezentowany wiele firm oferujących LED urządzenia. Jeśli mówimy o najwyższej jakości produktów, a następnie przyjść do głosu marki Samsung, Philips i Osram. Jeśli potrzebujesz lampy sufitowe serii diody budżetu, możemy zwrócić uwagę na modelu Navigator. Jeśli chodzi o koszty, początkowego poziomu wersji od 200 do 300 rubli., A następnie pasek może dochodzić nawet do kilku tysięcy lub więcej. Wartość wpływ przynależności do określonej marki, a przypadku produkcji złożoności, i, oczywiście, natychmiastowe właściwości diod LED.

wniosek

I lampy LED, istnieje wiele atrakcyjnych aspekty, które doprowadziły do ich powszechnego stosowania. Korzyści to: wysoka wytrzymałość, niski pobór mocy i estetycznego wyglądu obudowy. W związku z tym strop światło dioda może być uważany za najbardziej pomyślnym wykonaniu LED koncepcji. Szczególnie osadzone urządzeń o niewielkich wymiarach i kształt jest korzystny wygląd schludny w nowoczesnych domach i budynkach. Jest przyzwoita oferta w tym segmencie i do wykorzystania w innych dziedzinach. Pojemność i wytrzymałość takich lamp, w szczególności wystarczające do instalacji w budynkach przemysłowych i biurowych. Najważniejsze – prawo, aby dopasować wymagania operacyjne dla miejsca instalacji z parametrami technicznymi urządzenia.