487 Shares 1762 views

Kiedy rozpoczyna się Wielki Post? Namaszczenie w Postu – Sakramentem leczyć poważnie chory i niedołężny

Lent wysłał nas do Zbawiciela tego świata do oczyszczania duszy, uwolniona od żądzy. Jezus pościł przez czterdzieści dni bez podejmowania żadnego jedzenia ani wody. Wielki Post jest bardzo surowe, a najważniejsze z nich. Składa się z czterdziestu dniach Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia (tydzień przed Wielkanocą światła). Wielki Post został powołany na cześć Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela, postu na pustyni. Wielki Tydzień to wspomnienia z ostatnich dni życia Jezusa na ziemi (cierpienia, ukrzyżowania i pochówku).


Kiedy rozpoczyna się Wielki Post? Etapy postu

Wielki Post rozpoczyna się siedem tygodni przed Wielkanocą – jasny święto zmartwychwstania Chrystusa. etap przygotowawczy są trzy poprzednie tygodnie. W tym okresie, Kościół rozpoczyna przygotowania duchowego. Każdy etap szkolenia ma swoją nazwę:

  • „Tydzień celnika i faryzeusza” (stały tydzień) – w pierwszym tygodniu treningu. W tym tygodniu wykluczyć post na posiłek. Kościół zachęca wszystkich do pokory i skruchy.
  • „Tydzień synu marnotrawnym” – drugi tydzień. W tym okresie Wielkiego Postu są środę i piątek. Zanosi się na wezwanie Kościoła zaginionej pokutować, licząc na łaskę Boga.
  • „Mjasopustnaja lub ser” (karnawał) – trzeci etap przygotowawczy do Wielkiego Postu. Zabronione jest jeść mięso do jedzenia w tym okresie. Środa i piątek – na czczo nie wolno jeść jaja, mleko, ryby, sery, masło. Carnival jest zwykle piec placki. W tym tygodniu Kościół wzywa do nawrócenia, do popełniania dobre uczynki, ponieważ ich prac będzie musiał odpowiedzieć przed Bogiem. Są małżeństwem powinni powstrzymać się od stosunków seksualnych.

W ostatnią niedzielę przed głównym wątku ostatnia wolno jeść nabiału i jaj. Ten dzień jest nazywany – „syropust”. Konieczne jest, aby zapomnieć o wszystkich krzywd przez innych, również trzeba prosić o przebaczenie tych, których obraził i spowodował niechęć. Nikt nie będzie mógł otrzymać przebaczenie od Boga, jeśli nie przebaczyć bliźniemu. Dzień ten nazywany jest „Przebaczenie niedziela”. Jak długo Postu, możemy uczyć się od kalendarza prawosławnego. Całkowita długość głównego wątku wynosi czterdzieści osiem dni, w tym Wielkim Tygodniu. Również z kalendarza prawosławnego, można dowiedzieć się, w które dni głodówki wolno jeść niektórych pokarmów. Ponadto wydanie zawiera wszystkie niezbędne informacje dla wierzącego prawosławnego. można znaleźć w kalendarzu, kiedy rozpoczyna się Wielki Post.

Namaszczenie w Wielkim Poście

Okres Wielkiego Postu jest oczyszczona z ludzkiej duszy, jeśli rzeczywiście przestrzegane. Post jest nam wspierać całe ciało. Cerkiew opracowała tradycję wykonywania sakrament namaszczenia chorych – namaszczenie. Jest ona przeprowadzana w celu pomagania osobom ciężko chorym i niedołężnych.

Kapłani w sakramentu namaszczenia jest uświęcony jodły. To uzdrowienie ksiądz olej stawia na różnych częściach ciała pacjentów (palm, czoło), towarzyszące działania z modlitwami. Każdy według swojej wiary Bóg wysłał pomoc.

Prawosławny chrześcijanin ma obowiązek wiedzieć, kiedy rozpoczyna się Wielki Post, aby odpowiednio przygotować się do niego i odchodzą, przy pełnym poszanowaniu. Wielki Post – najbardziej płodny okres, kiedy można przezwyciężyć swoją pasję, dzięki abstynencji w żywności, w relacjach seksualnych. Konieczne jest, aby wyjaśnić bardzo ważną zasadę: post bez poprawiania się dieta jest wyczerpujący. Dlatego musi towarzyszyć zachęty, aby skorygować swoje życie, robiąc dobre uczynki, walka z namiętnościami. Jednak należy pamiętać, nie tylko wtedy, gdy rozpoczyna się Wielki Post i wykonaj całe życie. Przestrzeganie przykazań Bożych – nasza drogę do zbawienia duszy.