689 Shares 7181 views

Rite – jest to jeden z najważniejszych elementów życia kulturalnego ludzi

Aby rozpocząć, niech zrozumieć, że zdecydował się zainwestować w koncepcji. Rite – pewna sekwencja działań, które są przyjęte zwyczajowo lub rytuału. Co do zasady, każdy rytuał reprezentuje żadnych tradycji domowych lub przekonań religijnych ludzi. Jednocześnie nie istnieją żadne ograniczenia dotyczące grup społecznych, działania takie mogą być zaangażowane całą ludność bez wyjątku.


Rite – to jest to, co w dawnych czasach towarzyszyła znaczących momentach życia ludzkiego. Na przykład te związane z pojawieniem się dziecka urodzonego (chrzest, nazywając nazwy), ceremonia ślubna (kombinezon, tradycyjny wiano, zaręczyny), początek działalności w nowym obszarze (dedykowane do pionierów, studentów lub pracowników, przysięgi w wojsku, itd ), przejście do nowego etapu życia (inicjacja) i śmierci (pogrzebowy budzenia pogrzebowej).

Istnieją także rytuały wakacji i tradycji. A najciekawsze z nich powiemy.

dzień pokrywa (październik 14)

W tym dniu, młoda dziewczyna obudziła się przed świtem i natychmiast pobiegł do kościoła, by zapalić świeczkę. Powszechne przekonanie, że jednym z nich, którzy zapalić świecę przed wszystkim, pierwszy ożenić. W wieku XII, arabskiego podróżnika, opisane nie mniej ciekawy zwyczaj: jeśli facet skoczył na głowę dziewczynki, umieścić świecę przed ikoną wstawiennictwu Dziewicy i proiznosshey specjalną modlitwę, zasłona, ona staje się jego żona bezwarunkowo.

Boże Narodzenie i Nowy Rok wróżby

Od niepamiętnych czasów, uznano, podczas uroczystości zimowych z naszymi przodkami najlepszy dla wróżbiarstwa i próbuje spojrzeć w przyszłość. Na przykład, jeśli dziewczyna lub rani palec nastawił wyciągnąć krew w Sylwestra, mogła liczyć na ślubie w przyszłym roku. Ponadto, nowy rok jest często zamrożone w łyżce wody. Jeśli lód uzyskano wypukły, były obecne pęcherzyki, oznacza to długą żywotność i dobry stan zdrowia do odgadnięcia. Ale fossa zapowiedzią przedwczesnej śmierci w lodzie. Seria wróżenia na kurczenie lub zwężenia pozwala wiedzieć, gdzie szukać szczęścia, czy konieczne jest, aby czekać na długi czas. Wiele osób również zastanawiać pogodowych i upraw, chcąc wiedzieć, czy będą głodować w nadchodzącym roku.

Boże Narodzenie

Było to ciekawe świąteczne rytuał. Jest to zwyczaj robić figurki z ciasta pszennego owiec i krów. Zachować te dane powinny Chrztu. I po błogosławieństwie wodach Chrztu gospodyni musiała złagodzić te dane w świętej wodzie, a następnie wprowadza się do hodowli w celu zwiększenia produkcji mleka i ściółki.

karnawał

Każdy wie, Merry obrzędy zapusty Rosyjskiej pieczenia pyszne naleśniki i rytualne spalenie kukły zimy, wierzono, aby pomogły sprężyna szybko wejść w jego własne.

Wielkanoc

Jednym z najważniejszych świąt w chrześcijaństwie zawsze towarzyszy barwienia jaj w różnych kolorach, chleb specjalny pieczenia – ciasta. Dziewczyny próbował zmyć wodą z czerwonym jaj, aby utrzymać zdrowy blask i piękną cerę.

Istnieje tysiąc i jeden artykuł na ich liście jest prawie niemożliwe w rzeczywistości, obrzędów i tradycji. Każdy obrzęd – wielowiekową historię, która jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, i pozwala nam zbliżyć się do swoich przodków.