672 Shares 9576 views

Atrakcje w Petersburgu. Rosyjski muzeum w Petersburgu. Miejsca pamięci Petersburga

Petersburg – magiczne miasto, które stara się odwiedzić wszystkich zagranicznych gości po przyjeździe w Rosji. W ciągu zaledwie trzech stuleci wzniesiono niesamowitą liczbę zabytków i kolosalnej architektury. Spośród wszystkich rosyjskich miast, Peter wyróżnia się nie tylko unikalnych zabytków, ale również atmosferę. Ludzie Leningradu ocalałych z Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, prawie 900 dni i nocy ognia, nie tracą najlepsze ludzkie cechy i są gotowe na przyjęcie spełnienia wszystkich turystów, którzy chcą zobaczyć najsłynniejszego rosyjskiego muzeum w Petersburgu.


Bagno urodził, ochrzczony trzy razy …

Dwa wieki po założeniu Petersburga zaczął podnosić kwestię jej zmiany nazwy. Fakt, że w zrozumieniu obywateli były w jego nazwa coś plisowany, zbyt „zachodni”. Wnioski otrzymały bardzo różne, ale w zasadzie wszystkie one sprowadzają się do tego, aby dać Piotrowi nazwy, która przypomina nazwę starożytnych miast, takich jak, na przykład, albo ten sam Nowogród Vladimir – prosty, piękny i naszym zdaniem. Wśród innych często wymienionych opcji, takich jak Nowy Moskwie czy Peter-miasta.

Pomysł zmiany nazwy został zrealizowany dopiero w 1914 roku, a to wiązało się z początkiem pierwszej wojny światowej. Miasto stało Piotrogród, a za dziesięć lat – Leningrad. W 1991 roku, historyczna nazwa Petersburgu został zwrócony. Dziś ludzie mogą usłyszeć ciekawą zagadkę o Peter: bagno urodził, ochrzczony trzykrotnie, wróg nie poddawaj się – był bohaterem!

A jednak, dlaczego Petersburgu?

Przez trzysta lat historii miasta nad rzeką Newą zmieniła nazwę trzy razy. Niektórzy sugerują, że Petersburg został nazwany na cześć założyciela oryginalnej Petra Velikogo, ale to stwierdzenie nie jest do końca prawdą. W Rosji, zdecydowano się nadać dziecku imię świętego, dzień Urodził pamięci. Ta tradycja ma znaczenie nawet dzisiaj. Rosyjski Pierwszy cesarz został ochrzczony 29 czerwca 1672, dzień upamiętnienia apostoła Piotra. Od najmłodszych lat w przyszłym władcą na pomysł, aby być nazwane po św głównej rosyjskiej twierdzy, który miał zamiar zbudować. Te marzenia.

W 1703 roku, na Hare wyspie wzniesiono budynek, który jest nazwany Piotra Apostoła Petersburgu. To doniosłe wydarzenie miało miejsce w maju. Sześć tygodni później, w czerwcu, twierdza została zbudowana Katedra św Piotra i Pawła. Architekt Domenico Trezzini pracował nad projektem 21 lat i osiągnęła niespodziewane wyniki: wysokość 122,5 metrów budynek był najwyższy w stolicy Północnej do 2012 roku. Wkrótce Pietropawłowska stało, a miasto otrzymało nazwę Petersburgu. Dzisiaj, na wyspie znajduje Hare najbardziej historycznie znaczące zabytki Petersburga, widząc, że można dowiedzieć się o centrum kultury Rosji wszystko.

Upamiętnienie Petra Velikogo

Jeździec miedziany – słynny pomnik w Petersburgu, który znajduje się na placu Senatu przez ponad dwieście lat. Nazwa ta była pomnik na cześć poematu Aleksandra Puszkina Sergeevicha, wbrew temu, co zostało wykonane z brązu. Odlew pomnika została ukończona w 1778 roku, a następnie powstały problem architekci: gdzie dostać się na skałę, na której możliwe było ustanowienie pomnika Piotra. W Petersburgu, zaczęliśmy angażować się w poszukiwaniu osoby, która może pomóc znaleźć odpowiednią opcję, a wkrótce rolnik powiedział Siemion vishnyakov. „Thunder-kamień” ważący 2400 ton został dostarczony do placu Senatu siłą tysięcy ludzi, którzy brali udział w tworzeniu narzędzi do poruszania się i ścieżki.

Hermitage – Peter oddech

Najbardziej elegancki budynek w mieście znajduje się na Placu Pałacowego. Przez kilka stuleci Hermitage zamienił się w ogromny kompleks, który zachowany wszystkich najcenniejszych obiektów historycznych. Jego ogromny zbiór dziesiątki tysięcy eksponatów Katarzyna II zawdzięcza wybitny rzeźbiarz i malarz renesansu. Zbiór obrazów i rzeźb matki poszedł pierwszy, Paul, a następnie jego syna, cesarza Aleksandra. Każde wydarzenie historyczne z kolekcji Ermitażu jest wzbogacony o nowe prace. Mikołaj I, namiętnie lubiący spraw wojskowych, stworzył słynną galerię na cześć wojny z 1812 roku. Pałac Zimowy i pamiątkowe innych miejsc Petersburgu są w stanie stworzyć ogólne wrażenie miasta – około luksusu i nietknięte przez elementy cywilizacji starożytnej architektury.

Dziś, wśród ogromnej kolekcji cennych obrazów odwiedzających Hermitage można zobaczyć „Benois Madonna” Leonarda da Vinci, „powrót syna marnotrawnego” Rembrandta, wspaniałych rzeźb z czasów starożytnej Grecji i Rzymu, monet i egipskich eksponatów. Łączna długość wszystkich pokojach znajduje się 25 km od hotelu, a wybierając kilka godzin, aby sprawdzić wszystkie uroki Pałacu Zimowego, zwiedzający zapoznają się z wszystkich epok do dnia dzisiejszego.

Gerodotova nauka. Nauczycielką życia, posłaniec od starożytności …

Muzeum Historyczne Kompleks składa się z siedmiu oddziałów zlokalizowanych w całym mieście i na przedmieściach. Pracownicy instytucji kultury organizują największe projekty wystawiennicze, które przyciągają ponad milion osób rocznie. Muzeum Historii Petersburgu słusznie uznawany za jeden z największych w Rosji, ponieważ jego ściany są dwa miliony przedmiotów, które mówią o rozwoju północnej stolicy od jego powstania do dnia dzisiejszego.

Co marzysz, krążownik „Aurora”? ..

Legendarny okręt, który dokonał historycznego siatkówki, stoi na nabrzeżu w wiecznej Petrovskaya nasypu. Krążownik został zbudowany w 1897 roku, a trzy lata później po raz pierwszy do wody. Dziełem K. Tokariew wzięli udział w bitwach morskich podczas Pierwszego Świata i Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, a w 1948 roku został ustanowiony jako statek szkoleniowy dla kadetów Nakhimov Naval College. Dzisiaj, na pokładzie iw kabinach oczach zwiedzających są rzeczy osobiste załogi, mierniki morskie, mapy i inne kosztowności. Mówiąc o miasto, położone na wyspie, jest to niemożliwe, aby zwrócić uwagę na stronach kulturalnych dedykowanych do elementu wodnego. Wszystkich historycznych miejsc pamięci przydzielonej strukturze, w których eksponaty nie są obrazy i biżuteria oraz sprzęt gospodarstwa domowego, złożonej konstrukcji inżynierskich. Muzeum Wody w Petersburgu, będą mówić o roli życiodajnej wody w pochodzeniu ludzkości i systemów sanitarnych od starożytności do czasów współczesnych.

Wszystkie mosty nie można zrobić …

Po zwiedzeniu północnej stolicy Rosji, turysta musi odwiedzić wszystkie historyczne muzea i kościoły, ale w tej atrakcji St. Petersburg nie kończą. Każdy, kto wcześniej nie zostały do Wenecji czy Amsterdamie, uderzył ogromną liczbę mostów, które podlegają ruchu transportu lądowego. Miasto przecina kilkudziesięciu rzek i kanałów, przez które byłoby niemożliwe, aby przejść bez takich struktur.

Dziś w Petersburgu istnieje 580 mostów, z których 20 są hodowane dla przepływu pasażerów i statków towarowych. Mieszkańcy miasta, przyzwyczajeni do wszystkich swoim pięknem przez długi czas nie zwracają uwagi na takie drobiazgi, ale trasa jest interesujące, aby obejrzeć wszystkie wydarzenia. Aby uniknąć zgubienia lub mylone, goście stolicy Północnej musi być zawsze w posiadaniu mapie Petersburga z zabytków, na których będzie to proste, aby znaleźć wszystkie atrakcyjne miejsca.

Mostki przewodowe szczególnie efektywnie wygląda ciemna jesień noc: migotliwy światła zdobiące struktur architektonicznych, rosnąć powoli do ciemnego nieba jak świetliki. Wszystkie działania prowadzone są zgodnie z harmonogramem w określonym czasie – zwykle po północy i do wczesnych godzin porannych. W Petersburgu, jest najszerszy most na świecie (97,3 m) pod nazwą „Blue”, które ze względu na swoją wielkość jest postrzegany jako część Isaac placu św.

Siskin, płowe i inne

Mówią, że człowiek, który rzucił monetę na pomnik, który znajduje się w wodzie, może mieć dowolny pragnienie – i to z pewnością być spełnione. kamienne olbrzymy, wielkie kościoły i muzea znajdują się w Petersburgu, oczywiście, zafascynowany goście gaze Peter z jego wielkości, ale niektóre miniaturowe kompozycje nie są mniej ważne, a może nawet stać się symbolem miasta.

„Finch-płowy” i „Królik, uciekł z powodzią” – najbardziej niezwykłych zabytków Petersburga. Rejs na rzece Fontanka i podpłynął bliżej Panteleimonovsky mostu, trudno jest przeoczyć niewielki postument z rzeźbą z brązu na 11 centymetrów wysokości. Jest to słynne Finch-Pyzhik, które ustanawiają śmieszne czterowiersz w XIX wieku. Pomnik został wzniesiony w 1994 roku i od tego czasu ukradł siedem razy.

Powodzie w północnej stolicy nie zdarzają się bardzo często, co jest związane ze wzrostem wody w delcie Newy. Nie zawsze z elementów szaleje uciekających mieszkańców, ale historia ma wspaniałą imprezę, gdy zając zapisać swoje życie skacząc w butach Petra Velikogo. Petersburg postanowiliśmy uwiecznić akt odważny i zainstalowane w pobliżu Iona most figury eared zwierzęcia.

białe noce

Czerwiec i lipiec – miesiące ulubione turystów, których dzienne mogą wydawać się mało, aby zbadać wszystko. Począwszy od ostatnich dniach maja, słońce zanurza nad linią horyzontu w 9 stopni, tak że zmierzch wieczór zaczynają poruszać się w godzinach porannych. Białe noce obserwujemy przyjmowane od połowy czerwca do początku lipca, a najlżejszy północy przypada na przesilenia letniego.

W godzinach popołudniowych, ponieważ światło słoneczne nie zawsze jest możliwe, aby zobaczyć wszystkie świątynie i muzea, w półmroku atrakcji Petersburg wyglądać szczególnie uroczo. Absolwenci szkół festiwalu „Scarlet Sails” odbywa się pod koniec czerwca, które mogą być obecne nie tylko nauczyciele i rodzice, ale także zwykłych przechodniów. Pieśni i tańce trwały do rana i towarzyszyć jasne fajerwerków. Białe noce – jak unikalnym zjawiskiem naturalnym – znajdują odzwierciedlenie w pracach wielu autorów i pisarzy, w tym Fiodora Dostojewskiego, który napisał tytułową romantyczną powieść.

Atrakcje w Petersburgu, które każdy powinien zobaczyć

W północnej stolicy Rosji a lot of niezapomnianych miejsc, poruszać się, że nie są w stanie żaden z Petersburga, a turysta będzie musiał wrócić do miasta po raz kolejny, przez cały dzień, aby poświęcić się pracy wielkich zabytków architektonicznych i historycznych.

Znany rosyjski muzeum w Sankt Petersburgu (Ermitaż, Peterhof i Catherine Pa) powinien zobaczyć każdy, ale oprócz tych ogromnych budynków w mieście są setki innych. Katedra św Izaaka – największy i najpiękniejszy kościół prawosławny, którego wieża dumnie nosić tytuł „apogeum malachit epoki.” krytycy literaccy jak do odwiedzenia muzeum wybitnych rosyjskich pisarzy i poetów Derzhavin, V. Nabokov, Anna Achmatowa, Blok. Spokój i równowagę do miasta poczują przedstawicieli wszystkich wyznań religijnych, ponieważ wśród wielu katedr i kościołów, w Petersburgu znajduje się synagoga, meczet, a tylko w północno-zachodniej Rosji buddyjskiej świątyni.