673 Shares 7524 views

"Chevrolet Niva": sprzęgło. Montaż i naprawa sprzęgła „Chevrolet Niva”

SUV „Chevrolet Niva” producent ustawia ręczną skrzynię biegów. Dzięki niemu kierowca dostosowuje prędkość trybie samego urządzenia. Kolejnym ważnym elementem systemu wozu transmisyjnego „Chevrolet Niva” – sprzęgła. Spójrzmy na jego strukturę i naprawy.


urządzenie

W samochodach „Chevrolet Niva” sprzęgło jest standardem. Takie zestawy można zobaczyć na większości samochodów krajowych. Ten pojedynczy dysk suchy mechanizm. On stale zamknięte, wyposażone w centralny sprężyny membranowej i napędem hydraulicznym bezszczelinowym. Także to jest z innymi częściami. Które z nich – omówione poniżej.

koło zamachowe

Jest on zamontowany na wale korbowym jednostki mocy. Przedmiot realizuje funkcje wiodącego dysku w systemie sprzęgła samochodowego.

Tarcza dociskowa

Ta część musi być dociśnięty napędzanego i napędzającego członka siebie. Ponadto, ta płyta może uwolnić niewolnika, ile potrzeba. Ta część jest połączona z obudową za pomocą sprężyn. Kiedy kierowca wyłącza sprężyna sprzęgła wykonywania funkcji zwrotnej.

membrana wiosna

W tym procesie, napęd działa na membrany elementu, który jest przeznaczony do zapewnienia wymaganej siły docisku. Jest to niezbędne do przekazywania momentu obrotowego. Średnica zewnętrzna tej sprężyny dociska krawędzie płytki dociskowej. Jednocześnie, wewnętrzna jest ukształtowana jako metal językami. Dla nich i wpływa łożysko zwalniający. Na płycie, a sprężyny tarczowej, a obudowa jest ukształtowana z jedną jednostką, zwany pazur kosza. To jest sztywno przymocowany do koła zamachowego.

tarcza sprzęgła

Element ten jest umieszczony między kołem zamachowym i płytą dociskową. Mechanizm Kit tej części za pomocą wypustów przymocowanych do wałka sprzęgłowego skrzyni biegów. A płyta może poruszać się wzdłuż jej powierzchni. Aby uzyskać najbardziej płynne zaangażowanie sprzęgła to ma specjalne sprężyny. Miękną wstrząsy i wibracje. tarcza sprzęgła z każdej ze stron posiada specjalne okładziny cierne. Często są one wykonane z włókna szklanego, drutu miedzianego i mosiądzu. Składniki te są prasowane pod ciśnieniem mieszaniny kauczuków i żywic. Kompozycja ta może wytrzymać wysokie temperatury.

Ściąganie

Jest to mechanizm pośredni pomiędzy pojazdem i sprzęgła napędowego. Ten element znajduje się na mechanizmie osi obrotu. Po naciśnięciu pedału, ma wpływ na wiosnę membrany. Bezpośrednio montować w tulei łożyskowej, a jego ruch powoduje widełek sprzęgła.

Typowe usterki sprzęgła w samochodzie „Chevrolet Niva”

Napęd sprzęgło – mechanizm z kilku elementów. Jak każdy inny element techniczny, może również ulec uszkodzeniu. Samochodem „Chevrolet Niva” działa wystarczająco długo przyczepność. Jednak to nie znaczy, że nigdy nie będzie wymagać naprawy. Mechanizm ten może wystąpić pewne nieprawidłowości. Zauważamy kilka typowych awarii. Wszystkie z nich są związane z poślizgu. W tym przypadku, mechanizm nie jest włączony i wyłączony całkowicie. Sprzęgło ślizga się, czy istnieje bardziej zużycie okładzin ciernych napędu slave. Dzieje się tak ze względu na duży samochód lub obsługiwać działa w ekstremalnych warunkach. Ponadto tarcze i okładzinę cierną do przepalenia. naprawa nie jest możliwa w tej sytuacji. Pomóc rozwiązać sytuację Wymiana napędu Slave.

Drugi wina – obecność oleju na powierzchni okładzin ciernych. Może to wskazywać na awarię PPC uszczelek. W tym przypadku, pomoże rozwiązać problem spłukiwania dysku z wymianą uszczelek w razie potrzeby. Oprócz tego istnieją inne usterki. Prowadzą one do tego, że sprzęgło jest, a raczej, że nie w pełni włączony. Istnieje kilka powodów. może wystąpić niepełne wstawiania po bicie lub częściowe zniszczenie napędu slave. W tej sytuacji konieczne jest przeprowadzenie jego naprawę lub wymianę. Ponadto, ten błąd występuje, jeśli jest zbyt luźne nity okładzin ciernych. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem, aby rozwiązać ten problem będzie tylko wymianą sprzęgła. „Chevrolet Niva” destyluje się w tym samym czasie na otwór przeglądania lub wyciągu.

Ponadto takie uszkodzenie prowadzi się w obecności powietrza, w systemie. Ten problem został wyeliminowany przez pompowanie. Jeśli płyta jest pogięta lub jej powierzchnia jest pogięta, a także muszą być wymienione. Istnieją inne uszkodzenie, które mogą wymagać wymiany poszczególnych komponentów. Doświadczeni kierowcy są określane przez ich charakterystycznych objawów. Tak, zazwyczaj poprzez naciśnięcie charakterystyczny dźwięk będzie słyszalny na wadliwy mechanizm. Jeśli to występuje tylko po zwolnieniu – jest również oznaką awarii.

Diagnoza sprzęgło „Chevrolet Niva”

Można wydać diagnozę niezależnego mechanizmu sprzęgła. Aby to zrobić, należy wykonać kilka czynności:

  • Samochodem to obojętne.
  • Następnie rodzić do silnika i jest ogrzewany do temperatury roboczej.
  • W czasie, gdy silnik będzie pracować na biegu jałowym, ściskając całkowicie pedał sprzęgła. „Chevrolet Niva” biegnie w tylnej części skrzyni biegów, gdy przełącznik PPC.
  • Proces ten powinien być łagodnie łatwo, bez hałasu. Jeśli słyszymy różne piski lub mielenie, to mówi, że mechanizm jest uszkodzony.
  • Jest możliwe, aby sprawdzić, w jaki sposób sprzęgło podczas ruchu. Wymaga to, aby przeprowadzić zmiany biegów i słuchać uważnie, aby uniknąć hałasu ani żadnych zbędnych dźwięków.

To już było na takiej awarii jak sprzęgło poślizgowe. Gdy pojazd zyskuje prędkość, liczba obrotów wału korbowego musi także zwiększać się proporcjonalnie do prędkości jazdy. Ujawnić uszkodzenie pomóc obrotomierz. Jeśli nagle wcisnąć gaz w trakcie jazdy na samochód, a pęd będzie rosnąć, a następnie spaść nieco, gdy samochód przyspiesza, a następnie naprawić sprzęgło jest nieuniknione.

Krwawienie napęd hydrauliczny

W typowej listy błędów wskazane jest częściowe zamknięcie. Zauważono również, że powodem tego jest powietrze z siłownika hydraulicznego. Aby rozwiązać ten problem, możliwe jest za pomocą pompowania. Konieczne jest także, jeśli nowy dysk jest pełen płynu hamulcowego sprzęgło ( „Chevrolet Niva”). W celu przeprowadzenia tej operacji potrzebny będzie zestaw narzędzi kierowca, kilka węży i pojemnika, który jest następnie osuszone. Dodatkowe środki hamowania jest konieczne, aby przygotować w wystarczających ilościach. Zbędne i nie pomogłoby sąsiada lub przyjaciela.

Poziom cieczy, która jest w siłownik sprzęgła powinny docierać do dna otworu do napełniania. Jeśli z jakiegoś powodu nie wystarczy, aby być uzupełniane środkami. Następnie w pracy węża zużyte zaworu butli. jego drugi koniec jest opuszczony do pojemnika z przygotowanego płynu. Następnie asystent wciśnie sprzęgło i zachowują je „na podłodze”. Będzie to mniej niż pięć kliknięć, zatrzymanie i uwolnienie. Wreszcie, konieczne jest, aby otworzyć zawór do pompowania – nie powinien wycofać płynu i powietrza. Operację należy powtórzyć kilka razy. Robi to tak długo, aż całe powietrze jest z układu hydraulicznego.

cylindry zamienne

Sprzęgło Pompa hamulcowa ( „Chevrolet Niva” i „Pole 2121” nie jest wyjątkiem) musi zostać zmieniona, jeśli system nie chce się wyłączyć lub przełącznik nie jest kompletna. Dzieje się to najczęściej z powodu wycieku płynu. Pierwszy co wypompowuje się płynu hamulcowego środka zbiornika. Można to zrobić za pomocą dmuchawy. Następnie należy odłączyć przewód od pompy hamulcowej. Dalsze skręcanie nakrętkę mocującą przewód, a następnie dwa kolejne, które mocują element główny. Teraz wystarczy zainstalować nowy cylinder. I zmontować wszystko w odwrotnej kolejności.

W niektórych przypadkach, gdy sprzęgło jest rozłączone nie jest całkowicie z powodu wycieków, konieczne jest przeprowadzenie innych prac. Dla ich realizacji mogą również wymagać asystenta. Jednak trzeba wymienić siłownika sprzęgła. „Chevrolet Niva” naprawiony w następujący sposób. Po pierwsze, należy poluzować wąż na cylinder. Potem odwracają się śruby mocowania ramienia do skrzyni korbowej. Zdemontować i wspornik. Po tym można wydostać się z popychacza wtyczką z kapturkiem ochronnym. Całkowicie odłączony od siłownika sprzęgła węża. „Chevrolet Niva” powinien pozbyć się płynu: go scalić. Pozostaje tylko wykonać instalację nowych komponentów i wykonać pompowanie napęd hydrauliczny.

Wymiana związane części

Czasami trzeba wąż zastępczą, która jest częścią zestawu mechanizmu. Aby to zrobić, należy przytrzymać okucia z kluczem. Tymczasem odłączeniu linii. Element mocujący wspornik zdemontowane również. Następny musi być odprowadzana z cieczą siłownika. Wtedy wąż jest odłączony od cylindra roboczego. Po zainstalowaniu nowej pompy powinien być napędzany hydraulicznie.

Czasami konieczne jest, aby wymienić zbiornik jeśli tworzą osady. Aby to zrobić, należy wyjąć korek. Obrócił jego Montaż i demontaż. Należy wtedy sprawdzić wzrokowo ścian. Jeśli tłuszcz nie jest po dokładnym umyciu można stosować dalej. Po naciśnięciu pedału, kierowca może usłyszeć dużo hałasu. To łożysko uwolnienie wina. Najpierw zdemontować kontrolny. Następnie odłączyć łożysko z widełek sprzęgła i zdjąć. Następnie zainstalować nowe skórki szczelin i umieścić skrzynię na miejsce.

lepszy chwyt

„Chevrolet Niva” – samochód, który jest bardzo popularny w Rosji. Teraz liczba producentów, którzy produkują zestawy sprzęgła do samochodów krajowych, po prostu wspaniały. Ale właściciele „Chevrolet Niva” przeznaczyć tylko kilka marek, produkt, który jest naprawdę wysokiej jakości.

Sachs

Ten produkt jest niemiecki ZF marki. Zestaw ten ma kilka zalet w stosunku do innych. To nie wymaga żadnej konserwacji. tarcza sprzęgła ( „Chevrolet Niva” nie jest wyjątkiem) nie jest okładzin azbestowych. Jest doskonale wytrzymuje nawet duże obciążenia. Jedyną wadą jest uważana za wysoką cenę. W odniesieniu do środków, producent wskazuje, 100 000 km.

Valeo

Jest to kolejny producent, który produkuje wyroby dla samochodu „Chevrolet Niva”. Sprzęgło nie różni się od Sachs. Główną cechą – to jakość wykonania, zasób do 100 000 km. Charakteryzuje się ona trwałość nawet w ciężkich ładunków. Wraz z tych zestawach sprzęgłowych producenci wytwarzają i przedsiębiorstw krajowych. Jednak ich produkty nie wyróżnia jakość i długa żywotność.