254 Shares 8128 views

Autostart z pęcherzykami: instrukcja, opis i zalecenia

Z początkiem zimnej pogody wielu właścicieli samochodów napotyka na problem rozgrzewania silnika pojazdu. Jak miło skończyć kawę rano, zejdź, wsiadaj do samochodu i od razu. Ale – patrząc na rzeczywistość w oczach – idziemy do mrozu, siedzimy w zimnym samochodzie, uruchamiamy silnik i poczekaj, aż się rozgrzeje, aby można było jechać.

Czas nie stoi w miejscu, dlatego wszyscy właściciele samochodów mają możliwość zainstalowania w samochodzie systemu alarmowego z uruchomionym silnikiem.

Opis

Sygnalizacja z autostartem – system, który zapewnia nie tylko ochronę, ale także rozgrzewanie silnika. Ten ostatni jest aktywowany przez autoplay samochodu z keychain. Cena zależy od dostępności wielu dodatkowych ustawień.

Główne elementy systemu dla wszystkich producentów są podobne, ale oczywiście istnieją różnice. Dlatego należy ostrożnie zbliżyć wybór alarmu, zważyć wszystkie zalety i wady. Na przykład samochód Starline obejmuje:

 • Klawisz pilota w ilości dwóch sztuk.
 • Jednostka centralna.
 • Dekoder stronicowania.
 • Czujnik wstrząsów.
 • Wskaźnik LED.
 • Przycisk serwisowy.
 • Zdalnie sterowany przekaźnik, który blokuje silnik.

Instalacja

Każdy alarm samochodowy jest instalowany zgodnie z instrukcjami. W tym przypadku oczywiście lepiej zaufać profesjonalistom. W końcu, jak to zostanie zainstalowane, zależy nie tylko od nagrzewania samochodu, ale także jeśli nie zostanie skradziony.

W przypadku samodzielnej instalacji alarmów samochodowych, algorytm działań będzie zasadniczo podobny dla wszystkich producentów systemów. Zobaczmy więc, jak działa automatyczna maszyna automatyczna z klucza klucza Starline.

Jednostka centralna systemu znajduje się w przedziale pasażerskim pojazdu. Najłatwiej jest umieścić go pod deską rozdzielczą. Tam nie będzie wilgoci, a długość przewodów przyłączeniowych zostanie zredukowana do minimum. Blok jest mocowany za pomocą wkrętów samogwintujących. Jest to konieczne, aby nie poruszało się z wibracjami. Dekoder przywoławczy jest umieszczony w pobliżu bloku.

Syrena znajduje swoją lokalizację pod maską pojazdu. Jej ustnik musi być opuszczony – więc unikniesz zbierania wody. Syrenka powinna znajdować się z dala od źródeł wilgoci i ciepła. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy przewody nie są dostępne z zewnątrz maski.

Umieścić czujnik uderzenia w wnętrzu pojazdu. Wskaźnik LED na panelu. Zawsze powinno być w znaczącym miejscu. Przycisk serwisowy, a także jednostka centralna, musi być ukryty przed oczami obcych. Ale w przeciwieństwie do ostatniego, umieść przycisk w strefie dotykowej.

Po zamontowaniu przycisków w bagażniku i pod maską samochodu należy je sprawdzić.

Wszystkie przewody należy trzymać z daleka od zakłóceń elektrycznych, ruchomych konstrukcji i innych elementów samochodu, co może zakłócać normalne działanie alarmu samochodowego.

Główny asystent przy instalacji takiego systemu, autostart do samochodu, – avtoshemy. Schematy dla samochodów znajdują się w instrukcji obsługi systemu. To przez nich wszystkie połączone są elementy alarmu samochodowego.

Funkcje

Głównymi funkcjami zainstalowanymi w systemie alarmowym z autostartem są:

 • Ochrona samochodu. Każda część pojazdu jest chroniona. Silnik jest od uruchomienia. Koła, okna i nadwozia reagują na uderzenia i wstrząsy. Zapłon – włączony. Drzwi, tułów i kaptur są chronione przed otwarciem.
 • Ochrona pojazdów. Alarm samochodowy daje wizualne lub dźwiękowe sygnały podczas prób kradzieży, kradzieży i tak dalej.
 • Ochrona alarmów. Sam alarm samochodowy jest chroniony przed doborem kodów do włamania.
 • Samodiagnoza. Alarm samochodowy automatycznie diagnozuje czujniki bezpieczeństwa, informuje o stanie.
 • Funkcje serwisowe (na żądanie właściciela samochodu, różne operacje są konfigurowane – wyszukaj pojazd, blokada zamków drzwi po pewnym czasie itd.).

Opcje uruchamiania silnika

Wcześniej system bezpieczeństwa miał tylko funkcję zdalnego uruchomienia silnika. Do tej pory można było skonfigurować i połączyć różne typy systemów alarmowych samochodu, co zapewnia maksymalny komfort właścicielowi pojazdu.

W zależności od celu uruchomienia samochodu podzielone są na typy:

 • Zdalny. Ten rodzaj rozruchu służy do rozgrzania silnika przed rozpoczęciem jazdy.
 • Automatycznym rodzajem rozruchu jest krótkotrwałe włączenie silnika samochodowego po osiągnięciu pewnej temperatury w środowisku lub po pewnym czasie. W ustawieniach są wstępnie określone parametry, które powodują automatyczne uruchamianie.

Zdalny start

Główna funkcja systemu alarmowego z autostartem – naciskając przycisk na pilocie zdalnego sterowania "Uruchom silnik". Wraz z rozwojem Internetu i komunikacji komórkowej możliwe było zarządzanie ustawieniami i samo samochodzikiem za pośrednictwem GPS-GSM. Teraz właściciel samochodu może wysłać wiadomość z telefonu komórkowego, komputera, tabletu i silnika, który zostanie zdalnie uruchomiony. Ta funkcja jest szczególnie dogodna w mieście, w którym kluczowy łańcuch może być zablokowany przez budynki i inne konstrukcje.

Automatyczny start

Ta autoodtwarzana maszyna z breloczkiem jest doskonałym dodatkiem do pilota. Jednak wiele z nich nie docenia. I na próżno, bo w pewnych okolicznościach bardzo mu pomaga. Automatyczne uruchamianie ma wiele ustawień, czy warunki, czas, czas włączenia itd. Wszystkie parametry automatycznego uruchamiania silnika są budowane zgodnie z warunkami klimatycznymi regionu, porze roku i tak dalej. Przy mniej lub bardziej stabilnych warunkach pogodowych reguluje się tylko czas rozgrzewania i okresy nagrzewania. Zimą czas pracy silnika wzrasta, odpowiednio jesienią i wiosną, maleje.

Oznacza to, że okresy i czas rozgrzewania różnią się w zależności od temperatury na zewnątrz pojazdu. Uruchomienie silnika można ustawić na budzik, więc pojazd będzie gotowy, aby przejść do określonego czasu. W regionach o zmieniającej się pogody i skokach stopni na kolumnie rtęci właściciele samochodów aktywnie korzystają z ogrzewania. Funkcja jest następująca: czujnik jest podłączony do alarmu samochodowego, który, gdy temperatura spada poniżej określonej wartości, daje sygnał i uruchamia silnik.

Instrukcja obsługi ręcznej skrzyni biegów

Istnieje kilka następujących po sobie kroków, w których autorun będzie działał poprawnie bez nieoczekiwanych okoliczności. Jak uruchomić samochód za pomocą zdalnego klawisza startowego? Nie ma ogólnego algorytmu dla samochodów z automatyczną i ręczną skrzynią biegów.

Algorytm mechaniczny:

 • Przekręć dźwignię biegów w pozycję neutralną.
 • Samochód włożył hamulec ręczny.
 • Zostaw pojazd, zamknij drzwi.
 • Włącz alarm, włączenie uruchamiania silnika.

Nuance, które po zmontowaniu automatycznego uruchamiania będzie musiało przyzwyczaić się do kierowców, jest zwyczajem umieszczania pojazdu w neutralnym przekładni. Jeśli opuścisz samochód na biegu, a następnie spróbuj użyć automatycznego startu, to po prostu nie zadziała.

Instrukcja obsługi automatycznej skrzyni biegów

Sekwencja czynności, po których samochód jest uruchamiany przez automatyczne uruchomienie z kluczyka, na automatycznej skrzyni biegów jest częściowo podobny do ręcznej skrzyni biegów.

Algorytm automatyczny:

 • Dźwignia automatycznej skrzyni biegów w celu zmiany położenia w tryb Parking.
 • Zostaw pojazd, zamknij drzwi.
 • Włącz alarm, włącz autorun.

Algorytm powinien być wykonany ściśle w powyższej sekwencji. Jeśli pominiesz któryś z kroków, uruchomienie silnika na maszynach nie działa.

Plusy

Niewątpliwie autoplay samochodu z keychain, podobnie jak każdy zautomatyzowany proces, jest obdarzony dodatnimi i ujemnymi właściwościami.

Plusy:

 • Zimą ciepłą kabinę i ciepły silnik. Latem – schłodzony salon.
 • Minimalny czas.

Wady

Powstałe minuses raczej dotyczy samochodów z mechaniczną transmisją.

Wady:

 • Zwiększone zużycie paliwa.
 • W zimie oblodzenie rury wydechowej (jest to spowodowane kondensatem wody, który tworzy się w układzie wydechowym).
 • Zimą zamrażać kable hamulca ręcznego lub klocków hamulcowych (gdy samochód jest zaparkowany w pozycji neutralnej).
 • Jeśli samochód jest zaparkowany na stoku, mechanizm hamulca ręcznego jest osłabiony – istnieje ryzyko samodzielnego poruszania się pojazdu.
 • W chwili uruchamiania istnieje zagrożenie porwania pojazdu, ponieważ system zabezpieczeń jest wyłączony na tym etapie.

Właściciel samochodu, ważący tylko wszystkie plusy i minusy autouruchu, będzie w stanie zadecydować o zainstalowaniu systemu w samochodzie.

Mity

Automatyczna maszyna z brelokiem ma zarówno fanów, jak i przeciwników. Przedmiotem tego systemu jest gorąca debata. Wielu właścicieli samochodów odmawia alarmu samochodowego, po usłyszeniu różnych plotek i mitów, które nie mają dowodów.

Mity o autostartu:

 • Niezależny ruch samochodu. Najczęściej spotykany mit o autorunie. I nie jest on bezzasadny. Wycofanie samochodu następuje w przypadku, gdy kierowca opuszcza samochody po przeniesieniu. Z instalacji tych nawyków alarmowych samochodu będzie musiał zmienić. Teraz, po zatrzymaniu, przekręć dźwignię do pozycji neutralnej i włóż pojazd do hamulca ręcznego.
 • Przykład klocków hamulcowych. Ten mit staje się rzeczywistością tylko w tych właścicieli samochodów, którzy nie wysuszają hamulców po jeździe na mokrej nawierzchni. Ułatwiejszy niż się wydaje. Wystarczy wykonać kilka silnych hamowań. A jeśli ten problem Cię dotknie, wtedy do ratunku przyjdzie dwulitrowa butelka gorącej wody. Ciecz wypływa na tylne hamulce i można jechać w drodze.
 • Przechwytywanie. Niewątpliwie samochód z skrobiący silnikiem to smakowity kawałek złodzieja. Dlatego nie używaj autorunu w pustym miejscu iw znacznej odległości od pojazdu.
 • Blokada kierownicy jest spowodowana nieuwagi osoby. Jest to następujące: właściciel samochodu siedzi w pojeździe z silnikiem już się rozpoczął i zapomina o włożeniu kluczyka zapłonu. To z kolei prowadzi do zablokowania kierownicy. Rozwiązaniem tego problemu jest wymuszona muflacja silnika przed rozpoczęciem ruchu.

Rozwiązany jest jakiś problem z zdalnym uruchomieniem za pomocą klucza alarmowego. Dlatego główną przeszkodą w instalacji alarmu samochodowego jest niechęć właściciela pojazdu.