593 Shares 5669 views

MZMA muzeum: zdjęcia i opinie

Legendarna roślina MZMA w Moskwie, Wołgograd prospekt emisyjny, który został otwarty w 1930 roku, został zamknięty z powodu bankructwa. Jej terytorium obejmuje ogromny obszar, w którym obecnie mieści wiele małych firm. Przez pół wieku auto gigant zarządzania roślin aktywność Data postanowił wybudować muzeum MZMA.


Otwarcie na rocznicę

Obecnie istnieje nie tylko sklep montaż w zakładzie, ale zatrzymał się i działania wystawiennicze Muzeum MZMA. Od niego był tylko niezwykła forma architektoniczna, za korzystanie z lokalu nie została odnaleziona. Muzeum zostało otwarte w 1980 roku, w pięćdziesiątą rocznicę działalności MZMA rośliny. Architekt projektu była budowa Regents YA przypomina latający spodek wylądował. Koncepcja ta była popularna w czasie budowy obiektu.

koncepcja wystawy

Pierwsza koncepcja wystawy było pokazanie najnowszych osiągnięć giganta motoryzacyjnego, ale do czasu, idea otwarcia uległa zmianie, zdecydowano, aby dać pierwszeństwo do historycznego retrospektywnym gamy pojazdów. Pod kopułą dachu hali zostały otwarte, prawie wszystkie modele samochodów, począwszy od pierwszego „Forda”, a kończąc na modelach eksperymentalnych, które tworzą jedynie etap próby.

MZMA muzeum w Moskwie zawarty w specyfikacji unikatowych egzemplarzy, nigdy nie wejdzie do produkcji seryjnej. Zaskoczył publiczność samochodów wyścigowych, którzy biorą więcej niż jedną nagrodę w zawodach krajowych i międzynarodowych rajdach. tworzenie ekspozycja nastąpiło wokół środkowej podpórki pokojowej, na którym zainstalowany jest centralny okrągły oprawy. Po wejściu do hali wystawowej zwiedzający wchodzi obieg samochodów jednej marki, z których wiele pozostało projekty wykonane w jednym egzemplarzu.

ekspozycja skład

Wystawa w muzeum zaczął MZMA z dwoma pierworodnych zakładu – samochody „Ford”, z których jeden – sedan, a druga ma typ ciało Phaeton. Ramię w ramię z nimi legendarny krajowy samochód – ciężarówka GAZ-AA. Te samochody zostały wyprodukowane w czasie, gdy roślina została nazwana Kim (na cześć Międzynarodówki Komunistycznej Młodzieży).

Przed wojną KIM Zakład planuje wypuścić model samochodu Kim-10-50; jedyny zachowany egzemplarz instalacji został zaprezentowany na stoisku sali obok samochodu M-40, którego produkcja rozpoczęła się w 1947 roku. Również w muzeum może rozważyć szczegółowo w modelu eksportowego M-408, M-412 i Związek zastrzeżony w M-402 w różnych modyfikacjach.

Najbardziej interesująca część wystawy została poświęcona rozwojowi biura projektu, który został przeznaczony dla zupełnie nowych praktyczne i nowoczesne modeli samochodów. Prototypy – „Svyatogor”, „Książę Vladimir”, jeepy, pick-upy, specjalne samochody dla policji i pogotowia obiecał nowy kamień milowy w rozwoju samochodów. Ale domyślny i brak wsparcia ze strony państwa został pochowany wszystkie plany i zniszczył fabrykę.

roślina bankructwo

muzeum MZMA był rzadkim zjawiskiem w dziedzinie inżynierii. Nie wszystkie firmy mają wbudowane dla muzeum osobny budynek, którego dach jest liczba samochodów zostały zebrane. W tworzeniu ekspozycji wszystkie modele wystawione na wybiegu, ale z biegiem czasu stały się one zbyt wiele, a oni zajęte wszystkie dostępne miejsca.

MZMA roślin przerwała pracę po raz pierwszy w 1996 roku, w tym samym roku muzeum zostało zamknięte dla publiczności. Kilka lat po oficjalnym ogłoszeniu upadłości dostępem tutaj było to możliwe, ale do odwiedzenia przedmiot może być tylko po wcześniejszym uzgodnieniu.

opinie

Zdaniem nielicznych fanów, którzy polegli w muzeum MZMA po upadłości zakładu, umieszczając go w stanie opłakanym, w przyćmionym świetle trudno było zobaczyć kolekcję samochodów. Ale ekspozycja jest podziwiany przez wszystkich tych, którym udało się ją poznać.

Samochody muzealne są dumą radzieckiego przemysłu samochodowego i wykazują ogromny potencjał przedsiębiorstwa, chlubnym modele ostatnie lata działalności. Wielu sugeruje, że udział państwa w decyzji o problemach finansowych firmy nie tylko zapobiec upadłości. Terminowe datki by uratować całą branżę bo utalentowanych inżynierów dość. Samochody ciężarowe, takie jak „Jurij Dołgorukij”, „Svyatogor” i ich modyfikacji, jasno dowodząc konkurencyjności linii samochodowych zarówno na rynkach krajowych i zagranicznych.

bezczasowość

Po oficjalnym zamknięciu zakładu założono, że muzeum MZMA da całą kolekcję środków Muzeum Historii Moskwy, gdzie był planowany na podstawie pojazdów i dokumentów w celu stworzenia wystawy. Miał dostać dokumenty o rośliny historii, osiągnięć i wydarzeń, które nie otrzymały ciągłej serii. Oprócz części samochodowych, oczekiwano, że wystawa będzie w odcinkach na MZMA innych produktów i dokumentacja: odznaki, zabawek, sprzętu AGD, modeli, rysunków, fotografii archiwalnych i archiwach gazety zakładowej.

Co się stało z kolekcji od 2001 roku, jest nieznany. Oficjalnie muzeum zostało zamknięte 22 sierpnia 2008-go. Następnie wśród kolekcjonerów i kierowców przesadzone pogłoski o zniszczenie unikalnych elementów, układów samochodowych. Mówiło się, że cała kolekcja retroparka sprzedać w nieznane ręce lub odcięciu na złom, niektórzy ludzie udało się dostać do MZMA muzeum. Zdjęcia wykonywane z „ataków” okresowo pojawiały się na forach miłośników fotografii.

New Life Collection

W 2009 roku Dzień miasta, kolekcja samochodów, które były przechowywane w muzeum MZMA został oficjalnie przekazany do Moskwy. Dzisiaj, prawie kompletny zbiór modeli historycznych można zobaczyć w Muzeum retro samochodów. Niemal cała flota samochodów została przeniesiona do Departamentu Transportu kapitałowym.

Na stoiskach wystawione pierwszych samochodów „Ford” roślina KIM i najbardziej masywny Model „Moskvich 400” i „Moskvich 420, unikalne samochody wyścigowe i modele, wykonane w jednym egzemplarzu. Fani i eksperci sztuki mogą również korzystać próbki jubileuszowe sztuka oznaczać osiągnięć działów wodnych – 4- i 5 milionów samochodów. Dziś każdy może zobaczyć kolekcję, która została uprzednio zebranych MZMA muzeum w Moskwie. Adres: Rogozhsky Wałek struktura 9/2.

Ostatnie wydarzenia MZMA przedstawiony również na stoiskach. To pokazuje model o „Książę” nazwiska „Iwan Kalita”, „Jurij Dołgorukij”, „Svyatogor” i inne. Powstaje pytanie, o którym sam został wysłany do części dokumentalnej wystawy, jak również całego archiwum fotografii i wideo, które składają się na dużą część dziedzictwa kraju i historię rozwoju krajowego przemysłu motoryzacyjnego.

Muzeum kapitału Antique Auto na Rogozhskoe wału pielęgnować i odpowiednio reprezentować byłego Muzeum MZMA w Moskwie. Godziny: 10:00 do 21:00, dzień wolny – poniedziałek. Dla zwiedzających są wycieczki tematyczne, jeden z nich poświęcony MZMA roślin o nazwie „Historia” Moskvich „”