431 Shares 4995 views

gatunki folklorystyczne

Z angielskiego terminu „folklor” jest tłumaczone jako „mądrości ludowej”, „wiedzy ludowej”. Po raz pierwszy został użyty przez brytyjskiego historyka Uilyam Tomson. W Europie i Ameryce, termin zaczął rozumieć wszystkie rodzaje sztuki ludowej, w tym słownej i muzycznej, a także hafty, rzeźby w drewnie i kości. W nauce domowej folklor odnosi sztukę specjalnie słownej ludzi. Znani gatunki folklorystyczne są bardzo zróżnicowane. To ważne prace, takie jak epickich opowieści, eposów i małych formach: kuplety, zagadki, przysłowia itp Kwestia ta zostanie omówiona w artykule ..

Małe gatunki folklorystyczne

Główne cechy charakteryzujące prace folklorystyczne, należy rozważyć formę ustną ich dystrybucji, a zbiorowość tworząc specjalną formę artystyczną. Dlatego, aby folklor obejmują prace bezavtorskie. Na tej podstawie należy do nich gatunki folklorystycznych pieśni ludowych, zagadki, przysłów i powiedzeń. Rozważmy niektóre z nich. Śpiewka o nazwie krótkie rosyjską piosenkę, która często przybiera formę strofy z humorem treści. Ludzie, komponując utwory humorystyczne, wykorzystując wszelkie bogactwo i wyrazistość języka rosyjskiego. Na uroczystościach w wioskach ditties wykonywane na akordeonie. Pochodzi ten gatunek sztuki ludowej w 19 wieku i został opracowany w 20. wieku.

Przysłowia i powiedzenia – a gatunki folklorystyczne, główną cechą, która jest krótki, zwięzły widok, semantyczny łatwość i prostota prezentacji. Niektóre z tych powiedzeń i przysłów pochodzą z dzieł rosyjskiego folkloru – piosenek, bajek i zagadek. W przysłów i powiedzeń odzwierciedlających życie ludzi, monitorowanie zjawiska naturalne i społeczne. Klasyka literatury rosyjskiej, pielęgnowane na folklorze, wzbogacony o własnych fraz z dzieł literackich. Te słowa można znaleźć w Fonvizin, Puszkina, Griboedov, Kryłowa.

Tradycje, które zostały ustanowione w rosyjskiej sztuki ludowej, przekazywana z pokolenia na pokolenie przez wieki. Tak było gatunki ludowe, w których początki językiem przypowieści. Na przykład, zagadka. Najstarsza z nich odzwierciedla życie ludzi, którzy byli zaangażowani w Polowanie i hodowla bydła. W później stwierdzono oznak życia rolników. Nie było przekonanie, że mowy nie może używać nazwy obiektów związanych z ważnymi obawy o jego samopoczucie. Jeżeli którykolwiek ryt (takich jak wesela), mogą być poddane, zgodnie z wierzeniami ludzi narażonych na działanie sił zła, w mowie potocznej używane przypowieściach zagadki, żeby nie powiedzieć zakazane słowa. Aby utworzyć nowe słowo lub zastąpienie zabronionego użycia harmonię i sens w tym przypadku wyrażenie zaginął, ale to nie miało znaczenia. Oprócz układanek, które odzwierciedlają życie i zjawisk przyrody, poznać i puzzle żartów. Na przykład, na pytanie, jaki rodzaj kamienia w rzece, na które odpowiedź jest podana – mokre.

Prace folkloru dla dzieci.

Folklor jest interesujący nie tylko jako pamięć kulturową narodu, ale również okazją do odkrywania pedagogikę ludowej. Wiadomym jest, że małe gatunki folklorystycznych: kołysanki, rymowanek, wierszyków, twistery języka, przeznaczonych przede wszystkim dla dzieci. Tak więc, kołysanki śpiewane kiedy kołysała się dzieckiem kołyski. Są one tak dobrane słowa i skalę, która stworzyła wizerunek ciszy i spokoju. Jeść zdrobnienie słowa „lyulenki”, „gulenki” wspomniano mruczenie kota. Pamiętając folklor dla dzieci, nie można przejść obok twistery języka. Po tym wszystkim, dzieci uczą się słuchać, wrażliwy na dźwięki i wymawiać trudniejszych. Wierzcie – krótkie wiersze z humorem treści sprawiają, że dzieci śmieją się i pomyśleć, porównanie wierszy wierszy i znanych aspektów życia dla nich.

Niniejszy dyktuje nowe tempo życia, nowego sposobu życia i komunikacji między rodzicami i dziećmi również uległ zmianie. Kilka rodzice będą mogli przypomnieć sobie przynajmniej jeden przykład sztuki ludowej, śpiewać do dziecka. A jednak zainteresowanie folklorem w społeczeństwie utrzymuje się.