831 Shares 7572 views

Lochia po porodzie: co to jest?

Lochia po porodzie – to normalne zjawisko. Ile oni muszą podjąć? Dlaczego są wyświetlane? Co należy poinformować? Odpowiedzi na te pytania będą uczyć się z tego artykułu.


Co jest lochia po porodzie?

Z powierzchni rany macicy podczas gojenia stać lochia. Składają się one z śluzu, krwi i pozostałości błon płodowych.

Jak długo są lochia po porodzie?

3-4 dni izolacji składa się głównie z krwią. Potem, kiedy w pełni ustalone hemostazy, stają się bledszy kolor i stają się brązowawe. Pod koniec pierwszego tygodnia od wydania zawierają głównie bakterie i resztki materiału i stać doczesnej surowiczy. Kolor podświetlenia zmienia się na żółty. O około 10 dnia po porodzie lochia powinny być całkowicie białe, bez żadnych domieszek krwi.

Zdarza się, że w pierwszym lub drugim tygodniu, objętość wzrasta rozładowania. Wynika to z faktu, że w tym okresie odrzucił strup utworzonego na miejscu zamocowania łożyska. Ilość osadów jest stopniowo zmniejszana. W trzecim tygodniu, stają się śluzowaty i skąpe. W tym czasie większość kobiet endometrium jest już w pełni sprawny. Przez około piątego lub szóstego tygodnia przestają uwalnianiu.

Lochia po porodzie: czas trwania i skuteczności norm

Specyficzny, jak zgniłym zapachu – wskazanie, że lochia i wyświetlane normalnie. Jeśli w pierwszych tygodniach izolacji przestał powinno cię ostrzec. Takie objawy mogą być oznaką, że ma ostry zakręt macicy lub szyjki macicy zamykać skrzep krwi.

przekrwienie lochia może prowadzić do trwałego bóle lub skurcze bóle w dolnej części brzucha. W niektórych przypadkach może nieznacznie zwiększyć temperaturę ciała, pacjent może odczuwać chłód.

Jeśli lochia po porodzie zbyt obfite lub 4 dni alokacji jest zbyt jasny lub długoterminowe, to powinno cię ostrzec. Jest to również okazja, aby odnieść się do ginekologa powinno być mętny, ropne, piana lub ciężki śluzowej lochia. Może to sygnalizować, że po urodzeniu dziecka w łonie matki były fragmenty fotelików dziecięcych lub obecność stanu zapalnego lub infekcji.

Takie objawy pod żadnym pozorem nie mogą być ignorowane. Ważne jest jak najszybciej szukać pomocy medycznej. W przeciwnym razie może dojść do powikłań, w tym znaczna utrata krwi, niedokrwistość i rozwój innych poważnych schorzeń.

Jeśli karmisz piersią, lochia mogą być bardziej obfite. To jest normalne. Zjawisko to wynika z faktu, że podczas karmienia umów macicy odruchowo powodu podrażnienia sutków. Co do zasady, w okresie laktacji przystanek przydziału kobiety szybciej. Aby właściwie oddzielić lochia, niezbędne jest opróżnienie jelit i pęcherza moczowego.

Około dwudziestu dni po urodzeniu występuje powierzchnię nabłonka macicy, z wyjątkiem łożyska miejscu. Śluzowa zostaje przywrócona do końca szóstego tygodnia. Łożyskową nabłonek pokryty plac zabaw dla ósmego.