801 Shares 1806 views

Struktura piersi, jej rozwój

Aby zrozumieć strukturę i pochodzenie pomocą anatomii piersi. Gruczołu sutkowego – zmienioną apokrynowych gruczoły potowe powstały z ektodermy. U ludzi, rozwój gruczołów sutkowych występuje w szóstym tygodniu życia wewnątrzmacicznego. W skórze piersi jest cienka i delikatna, zawiera mieszki włosowe, pot i gruczoły łojowe. Gruczołu sutkowego ma wiele włókien nerwowych z ramion i splotu szyjnego i międzyżebrowych nerwów. Korpus dławika ma wypukłą, dyskowym kształtem, kolorem zazwyczaj jasnoróżowe, gęstą strukturę, średnia średnica podstawy wynosi 10-13 cm dziewcząt piersi mają średni ciężar 150-200 g i laktacji -. 400-900, Y Większość zdrowych młodych kobiet w kształcie półkuli gruczołów i jest uprugimi.Stroenie rozmiar biustu, kształt i położenie mają indywidualne cechy i funkcje.


Struktura piersi i jego anatomii

Damskie piersi składają się z wielu komórek, które produkują mleko, które są gromadzone w zrazików. Od siebie poszczególne wycinki odchodzi mleczny strumienia, a wszystkie segmenty są połączone na segmenty o końcową przewodu, w którym łączy się wszystkie końcowe małych kanałów.

Proporcja rozmieszczone promieniowo w stosunku do strzyka i są oddzielone od siebie tkanki tłuszczowej. Każda dławnica akcji ma kształt stożka o wierzchołku w sutka, w którym otwiera on kanał wydalniczy. Kanały do złączki rozszerzają tworząc mleczny przynosowych. Utworzony obszar wokół brodawki nazywa otoczki, a mała górka na nim – to gruczoły potowe. Struktura piersi u kobiet, różni się od struktury gruczołu męskiej.

Wzrost gruczołów mlecznych odbywa się dzięki prolaktyny (hormon przedniej przysadki) i hormony jajnikowe. Ze względu prolaktyny laktacja występuje. W pierwszej połowie ciąży sutka wzrostem wielkości, jak to ma miejsce w drugiej połowie wzrost nabłonkowych komórek wydzielniczych aktywność PARTITE które składają się z pęcherzyków. Pod koniec ciąży i przez kilka dni po urodzeniu zwiększa wydzielanie i produkuje żółtawy, gęsty odżywczy płynu zwanego siarę. Wtedy zmiana w składzie wydzielin, staje się bardziej płynny konsystencję i wydzielania mleka. Pod koniec okresu podawania, produkcja mleka maleje i zatrzymuje się aż do następnego ciąży.

rozwój piersi u dziewcząt w okresie dojrzewania występuje w wieku od 10-15 lat. Proces rozpoczyna się wraz z rozwojem brodawki i otoczki okołotarczowej następnie zaczyna wzrost piersi w ogóle. Piersi u kobiet rośnie od dłuższego czasu i wreszcie zabezpieczony wielkości piersi dopiero po karmieniu dziecko. Przedostatni etap wzrostu piersi osiągnie wiek 15-17 lat.

Gruczołu sutkowego – organy nietrwały, a także macicy zależy od cyklicznych zmian. Przed rozpoczęciem miesiączki występuje proliferacji gruczołów tkanki pęcznieją, żelazo staje edematous i kruchy. Po zakończeniu miesiączki, objawy te znikają. Zgodnie z okresami wieku piersi jest podzielony na 4 rodzaje.

  1. Żelazo dziewczyna lub kobieta 20-25 lat. Gruczołu sutkowego ma jednolitą konstrukcję, mleko kanałów niedostrzegalny przestrzeń premammarnogo szerokości 5 mm.
  2. Rak u kobiet w wieku pomiędzy 25 a 40 jest funkcjonalnie aktywna. Jej mleczny fragmenty są pokryte nabłonkiem, stale rośnie na ścianach znajdują się gałęzie z terminali pęcherzyków wydzielniczych. Struktura gruczołów zmienia się z powodu zmian cyklicznych.
  3. Gruczołu sutkowego menopauza. W przedmenopauzalnego tkanki gruczołowej jest rozproszona w postaci małych wysp gruczołowej trójkąta, które są oddzielone od pola tkanki tłuszczowej. Wraz z wiekiem ilość gruczołów parenhim zmniejsza piersi oczkach. zaniki tkanki włóknistej.
  4. Sutka u kobiet po menopauzie sutkowym. W okresie menopauzy zmian w piersi staje się nieodwracalny tkanki gruczołowej znika całkowicie, to wypiera tkanki tłuszczowej.

Jak wspomniano powyżej, struktura piersi zależy od wieku, poziomu rozwoju narządów płciowych, począwszy od fazy cyklu miesiączkowego z kobiet, stanu hormonalnego, okres ciąży i laktacji. Wiek jest głównym czynnikiem, który determinuje gruczoły typu konstrukcji. Ale, mimo wszystko, nie jest indywidualną zmienność w redukcji i rozwój elementów gruczołowych, które są ustalane przez pokarmowego, hormonalnego i innych czynników.