222 Shares 3190 views

Przydatne informacje: jak liczyć menstruatsionny cykl

Tak ułożone przez naturę, że kobieta, ale jej piękno, wdzięk, urok i inne zalety, ma ogromną przewagę nad silnej połowy ludzkości. Że kobieta jest tworzony w celu dać życie, to znaczy, aby kontynuować człowiekiem rodzinnym. Taki dar wymaga pewnego rodzaju płyty kobiecego ciała (menstruacji, ciąży, porodu, etc.). Ponieważ spór z twórcą nas nadal nie wygrać, kobiety „dostosowany” i opanowaniu zasad jego istnienia.


Istnieje wiele ważnych rzeczy związanych ze zdrowiem kobiet, które powinny być świadome targów połowa ludzkości. Jeden taki problem jak liczyć menstruatsionny cykl.

Dlaczego jest to tak ważne? Jak już wspomniano, podstawową funkcją kobiet – poczęcia, ciąży i urodzenia dziecka. Jest przygotowany do tych procesów jej ciało, życie znajomość charakterystyki tych procesów jest znacznie łatwiejsze.

Jaki jest menstruacyjny cykl? To te zmiany fizjologiczne zachodzące w organizmie samic (nie tylko dla układu rozrodczego) w ramach przygotowań do ciąży. Główną rolę w tym procesie odgrywają hormony, które są wytwarzane w mózgu i jajników. Miesiączka jest taka sama – to zewnętrzny przejaw cyklu.

Wiedząc, jaki jest czas trwania cyklu miesiączkowego można obliczyć, w jakim okresie prawdopodobieństwo zapłodnienia jest największe, a na ile – jest mało prawdopodobne. Ta informacja jest przydatna nie tylko podczas planowania ciąży, ale w przeciwnym przypadku. Jednak wiedza na temat cyklu miesiączkowego i seks w „bezpiecznych” dni – daleko nie najlepsza metoda antykoncepcji.

Jak obliczyć menstruatsionny cyklu

Ciało każdej kobiety jest wyjątkowy, więc wszystkie obliczenia muszą być prowadzone indywidualnie. Podczas cyklu zależy od zdrowia kobiet, hormonalne, aktywności fizycznej i stres.

Ogólnie przyjęte następny wymiar: pierwszy dzień miesiączki – to pierwszy dzień cyklu, ostatniego dnia przed następnym miesiączki – ostatni dzień cyklu. Zwykle wynosi 28 ± 7 dni. Ważne jest, że cykl był stabilny i pozwolił zmienność w ciągu 1-2 dni.

Konwencjonalnie, cały cykl może być podzielony na dwa etapy: pęcherzykowe i lutealnej. Charakteryzują się kontroli procesu hormonu. Przeznaczyć inną fazę miesiączki i fazie owulacji, chociaż podział nie jest do końca poprawne z punktu widzenia hormonalne, ale są najbardziej dokładnym odzwierciedleniem procesów zachodzących w jajników i macicy.

Pierwszy etap rozpoczyna się w pierwszym dniu miesiączki. Czynnik kontrolny – hormon folikulotropowy (FSH). W tym okresie, aktywne estrogeny przyczyniają się do dojrzewania komórki jajowej w jajniku.

W środku cyklu miesiączkowego wyjścia proces zachodzi pęcherzyk dojrzały zalążek porusza się w jajowodzie (owulacji).

Drugi etap rozpoczyna się w okresie owulacji. Kontrolowanie czynnik – hormonu luteinizującego (LH). W miejscu pękniętego pęcherzyka tworzy ciałko żółte, które produkuje progesteron. Pod jego wpływem jest proliferacja endometrium; Jeśli nastąpiło zapłodnienie, jaja przywiązuje się do macicy, inaczej menstruacja rozpoczyna się w 12-16 dni.

Jak obliczyć cykl menstruacyjny , aby zajść w ciążę

Najbardziej odpowiedni okres koncepcji – jest fazą jajeczkowanie, który następuje po 14-16 dni po rozpoczęciu menstruacji. Po uwolnienie komórki jajowej z jajnika „żyje” i zachowuje zdolność do zapłodnienia przez 24 godziny (plus lub minus 24 godzin). Ale można zajść w ciążę, a kilka dni przed owulacją, bo plemniki sperma jest opłacalne od 2 do 6 dni.

Zastosować w praktyce. Jak liczyć cykl miesięczny

W pierwszym przypadku – analiza czasu trwania cyklu na rok (co najmniej sześć miesięcy). Musimy znaleźć najdłuższy i najkrótszy cykl. Od najkrótszego odjąć 18 z najdłuższym 11. Przykładowo, najdłuższy cyklu wynosi 32 dni, krótszy – 27. Obliczenia są prowadzone: 32-11 = 23; 27-18 = 9. Cykl między 9 a 23 dni – podczas gdy prawdopodobieństwo poczęcia.

Jeśli priorytetem jest ochrona ciąży, kwestia, jak liczyć menstruatsionny cyklu jest nie mniej ważne. Bezpieczne cykl dzień zaczyna się dzień po owulacji. Aby ten okres jajko stracił jednak proces zapłodnienia jest niemożliwe. Jedyne zastrzeżenie: obliczyć datę owulacji ze 100% pewnością jest trudne, co więcej, może zajść w ciążę nawet w ciągu ostatnich 7 dni przed owulacją. Dlatego też efektywne wykorzystanie innych środków ochrony.

Pytanie, jak liczyć menstruatsionny cyklu jest ważne nie tylko w odniesieniu do dziewcząt, które chcą zajść w ciążę (lub ich przeciwnicy). Zgodnie z regularnością, intensywność i trwałość cykl może być oceniana na zdrowie kobiecej sfery seksualnej. W ten sposób, silny ból podczas menstruacji może sygnalizować endometriozę, zapalenie macicy, kończyn, itp

Na podstawie powyższego, badanie cyklu miesiączkowego – nie jest kaprys, a ważna wiedza na temat ich zdrowia, który powinien posiadać każdy kobieta, dziewczyna, dziewczynka.