517 Shares 4803 views

Elokim krem – metoda stosowania

Elokim krem 0,1% i wytworzono w probówkach do użytku zewnętrznego do leczenia zapalenia skóry. Lek ten antiexudativ, miejscowe działanie przeciwzapalne i przeciwświądowe.


Główny składnik aktywny, który jest częścią tego leku to: pirośluzan mometazonu, adiuwanty – kwasu fosforowego, eter cetylostearylowy, dwutlenek tytanu, alkohol stearylowy, biały wosk, aluminium oktenylobursztynianu, który otrzymuje się ze skrobi, oczyszczonej wody i wazelina.

Elokim krem jest przewidziany na obecność reakcji zapalnych, jak również wygląd swędzenia w czasie zapalenia skóry, jeśli dają się do leczenia SCS. Przenikanie leku przez skórę jest znikomy.

Zastosowanie tego leku pomaga wywołać wyboru lipokortinov który kontrolowania biosyntezy prostaglandyn i leukotrienów. Hamowanie następuje uwolnienie ich wspólnego prekursora kwasu arachidonowego, który jest.

Elokim – instrukcje użytkowania

W chwili obecnej, działanie pirośluzanu mometazonu u kobiet ciężarnych i karmiących nie były badane. Ze względu na fakt, że kortykosteroidy swobodnie przechodzą przez barierę łożyskową, nie jest konieczne, przez długi czas, aby zastosować krem Elokim, zwłaszcza w dużych dawkach, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na rozwój płodu.

Należy zauważyć, że kortykosteroidy są wydalane z mlekiem, a więc leczenie długoterminowe z tych preparatów jest to konieczne, aby zrezygnować z piersią.

Krem Elokim – przeciwwskazania

Nie zaleca się stosowanie tego leku dla ludzi, którzy mają następujących chorób:

  • okołoustny zapalenie skóry i trądzik różowaty ;
  • infekcje grzybicze skóry, jak wirusowe lub bakteryjne (na przykład, ospa wietrzna);
  • syfilis lub gruźlicę;
  • wyznaczyć leku dzieciom poniżej 2 lat, kobiety w ciąży, w razie potrzeby, leczenie dużych obszarach skóry, jak również w okresie karmienia piersią;
  • w obecności nadwrażliwości składników leku.

Należy uważać, aby zastosować Elokim kremu w skórę twarzy i wyprzeniem. Unikać stosowania opatrunków okluzyjnych. Nie warto go bez konsultacji z lekarzem, aby stosować leku na duże obszary skóry, szczególnie u małych dzieci.

Możliwe działania niepożądane po zastosowaniu kremu Elokim

Jeśli lek jest stosowany na dużych obszarach ciała, stosowanie opatrunków okluzyjnych, mogą wystąpić takie choroby jak niewydolności kory nadnerczy oraz zespół Cushinga.

Zastosowanie środka może niekiedy powodować swędzenie, pieczenie, podrażnienie i suchość skóry. Może się wydawać, trądzik, okołoustny zapalenie skóry, gipertrihozgipopigmentatsiya, alergiczne kontaktowe zapalenie skóry.

W przypadkach przedawkowania leku, który ulega ekspresji w tłumieniu układu podwzgórze-przysadka-nadnercza, w tym wtórnej niewydolności nadnerczy, leczenie objawowe prowadzone i anulowanie odbierającą wspomniany lek. Jeśli jest to leczenie długotrwałe, zniesienie recepcji odbywa się stopniowo. Długotrwałe stosowanie Elokim śmietanę, a następnie nagłe odstawienie może wywołać syndrom „odbicia”, który będzie wyrażony w postaci zapalenia skóry, zaczerwienienie skóry i pieczenie, więc w takich przypadkach leczenie jest zatrzymana stopniowo.

Dawkowanie i zalecana dawka

Jak już wspomniano, krem nakłada się tylko miejscowo i jest stosowany do obszaru dotkniętego raz w ciągu dnia. Okres leczenia zależy od skuteczności i tolerancji pacjenta na lek, oraz obecności lub nieobecności działań niepożądanych.

Szczególnie trzeba bać się śmietankę w oczach, ponieważ może to powodować poważne podrażnienia i pieczenie. Po wykryciu objawów niepożądanych należy przerwać zażywanie narkotyków ukaznogo i odpowiednie leczenie. Należy również pamiętać, że niektórzy ludzie mogą SSC spowolnić gojenie się ran.